Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 5 września 2012 r., sygn. IV SA/Po 295/12

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grażyna Radzicka Sędziowie WSA Maciej Dybowski ( spr ) WSA Anna Jarosz Protokolant st. sekr. sąd. Małgorzata Błoszyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 września 2012 r. sprawy ze skargi A. R.-M., P. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] stycznia [...] r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy, 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...], 2. określa, ze zaskarżona decyzja nie może być wykonana, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. solidarnie na rzecz A. R. - M. i P. M. kwotę 757 (siedemset pięćdziesiąt siedem) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2011 r. nr [...], znak [...],[...],[...] (dalej decyzja z [...] listopada 2011 r.) Prezydent Miasta K. (dalej Prezydent albo organ I instancji), na podstawie art. 54 w związku z art. 64 ust. 1 oraz na podstawie art. 59 ust. 1 i art. 60 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. nr 80, poz. 717 ze zm., dalej upzp) oraz art. 104 i art. 107 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. 2000 r., nr 98, poz. 1071 ze zm., dalej kpa), działając na wniosek R. M. (dalej Inwestor) ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo-usługowego z przeznaczeniem na hurtownię mięsa z rozbiorem półtusz (bez przetwórstwa) i parkingu oraz urządzeniu zjazdu publicznego na teren inwestycji w K. przy ul. M. [...], oznaczonym w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr [...] (obręb [...]).

Określając warunki oraz szczegółowe zasady zagospodarowania terenu i jego zabudowy organ I instancji wskazał, że nieprzekraczalne linie zabudowy dla projektowanego budynku winny być zgodnie z oznaczeniem na załączniku graficznym nr 1, wskaźnik intensywności zabudowy określony został na [...], udział powierzchni biologicznie czynnej - min. 30% powierzchni terenu inwestycji, powierzchnia zabudowy projektowanego budynku do [...] m2, szerokość elewacji frontowej projektowanego budynku do [...] m, wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej projektowanego budynku (od poziomu terenu do poziomu gzymsu) ok. [...] m, geometria dachu projektowanego budynku - dach dwu lub wielospadowy, o kącie nachylenia głównych połaci dachowych od 3° do 45° oraz o kierunku głównej kalenicy dachu równoległym do frontu działki i jej wysokości do [...] m. Organ I instancji nakazał, by w projekcie zagospodarowania działki zaplanować urządzenie zieleni, usytuowanie miejsc na odpady, lokalizację dojść i dojazdów, lokalizację miejsc postojowych oraz lokalizację miejsca dostaw i rozładunku towarów. W projekcie zagospodarowania działki należy przewidzieć strefę zieleni izolacyjnej zimozielonej o zróżnicowanej wysokości od strony istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. W projekcie zagospodarowania działki należy zarezerwować strefę terenu biologicznie czynnego od strony istniejącego rowu odwadniającego RM-4, zgodnie z oznaczeniem na załączniku graficznym nr 1. Istniejące na terenie inwestycji znaki geodezyjne należy chronić, w szczególności nie wolno dopuścić do naruszenia ich lokalizacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00