Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 17 maja 2011 r., sygn. I SA/Rz 174/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Maria Serafin-Kosowska /spr./ Sędziowie WSA Grzegorz Panek NSA Jacek Surmacz Protokolant ref.st. Joanna Migacz po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 17 maja 2011r. sprawy ze skargi "A" Spółka Jawna z siedzibą w C. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia wniosku o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego bez rozpoznania 1) uchyla zaskarżone postanowienie oraz utrzymane nim w mocy postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] lutego 2009r. nr [...], 2) określa, że postanowienia wymienione w punkcie 1) nie mogą być wykonane do chwili uprawomocnienia się wyroku, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej: "A" Spółka Jawna z siedzibą w C. kwotę 374 (słownie: trzysta siedemdziesiąt cztery) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

I SA/Rz 174/11

UZASADNIENIE

Spółka Jawna A C. z siedzibą w C. wystąpiła do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług.

Przedstawiając okoliczności faktyczne podała, że nabyła położoną w K. nieruchomość gruntową o powierzchni 58 arów 34 m2, oznaczoną w ewidencji gruntów jako tereny rolne niezabudowane, od działki tej uiszczała - do chwili złożenia niniejszego wniosku - podatek rolny. Podała również, iż odnośnie tego terenu nie został opracowany plan zagospodarowania przestrzennego. Za zakupioną działkę zapłaciła należność w dwóch ratach - w dniach 15 maja 2007r. i 29 czerwca 2007r. - i skorzystała z prawa odliczenia podatku naliczonego wynikającego z wystawionych faktur. Spółka podała, że zamierza sprzedać przedmiotową nieruchomość i w związku z tym zadała pytanie: " Czy działaniem prawidłowym jest wystawienie faktury sprzedaży ze stawka VAT zwolniony i dokonanie korekty podatku naliczonego na podstawie art. 91 ust.7 ustawy o VAT?; czy też działaniem prawidłowym jest wystawienie przez spółkę faktury sprzedaży ze stawką VAT zwolniony i wystąpienie do firmy od której nabyto nieruchomość o sporządzenie korekt wystawionych przez nią faktur numer 1/ środki trwałe i 2/ środki trwałe przy zastosowaniu stawki VAT zwolniony?".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00