Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 9 lutego 2011 r., sygn. I SA/Gd 1248/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtynowska (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń, Sędzia NSA Małgorzata Tomaszewska, Protokolant Starszy Sekretarz sądowy Agnieszka Rupińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 26 stycznia 2011 r. sprawy ze skargi E.P. na decyzję Dyrektora Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia 15 września 2010 r. , nr [...] w przedmiocie przyznania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na 2009 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 15 września 2010 r. Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa utrzymał w mocy decyzję Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia 23 grudnia 2009 r. w sprawie przyznania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na 2009 r.

Powyższe rozstrzygnięcia zapadły w następującym stanie faktycznym:

E. P., działając jako rolnik, wystąpiła w dniu 1 kwietnia 2009 r. do Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z wnioskiem o przyznanie płatności na rok 2009, wnosząc o przyznanie jednolitej płatności obszarowej do działek rolnych o łącznej powierzchni 96,66 ha oraz płatności uzupełniającej do powierzchni grupy upraw podstawowych do działek rolnych o łącznej powierzchni 73,96 ha oraz płatności cukrowej.

W toku przedmiotowego postępowania na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono, iż E. P. zgłosiła we wniosku o przyznanie płatności na rok 2009 m.in. działki rolne przejęte przez współmałżonka, któremu gospodarstwo rolne zostało przekazane przez rodziców w związku z wypłaconą rentą strukturalną. G. i S. P. w ramach przejścia na rentę strukturalną aktem notarialnym Repertorium A nr [...], będącym umową darowizny, przekazali synowi R. P., gospodarstwo rolne składające się z działek o nr [...], [...], [...], [...], [...], [...], [...], [...], [...], [...], 24/2, [...], o łącznej powierzchni 35,56 ha, jednocześnie S. P. przekazał synowi nieruchomość rolną składającą się z działek ewidencyjnych 271, 272, 283, 284, 257, 308 o powierzchni 9,51 ha. Przekazane gospodarstwo rolne składające się z ww. działek ewidencyjnych weszło do majątku osobistego R. P.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00