Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 8 grudnia 2010 r., sygn. II SA/Kr 844/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Krystyna Daniel Sędziowie: WSA Kazimierz Bandarzewski (spr.) NSA Joanna Tuszyńska Protokolant: Katarzyna Paszko-Fajfer po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 grudnia 2010 r. sprawy ze skargi W.I. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w N. z dnia 5 maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie nakazu przywrócenia stosunków wodnych uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu I instancji

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 14 stycznia 2010 r. Wójt Gminy G. , działając na podstawie art. 29 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne, odmówił nakazania T.S, przywrócenia stosunków wodnych do stanu poprzedniego na działce [....] w S.

Od powyższej decyzji odwołanie wniosła W.I. w ustawowym terminie.

Decyzją z dnia 5 maja 2010 r. nr [....] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w N. utrzymało w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu decyzji organ odwoławczy stwierdził, że na podstawie przeprowadzonego w niniejszej sprawie postępowania dowodowego organ I instancji prawidłowo dokonał ustaleń stanu faktycznego.

Kolegium Odwoławcze wskazało, że przedmiotem niniejszego postępowania było żądanie W.I. sprecyzowane w piśmie z dnia [....] 2008 r. W treści tego pisma wskazano, że T.S. odprowadza na jej działkę nr [....] wody opadowe oraz ścieki bytowe z własnej działki nr [....] za pomocą kanału betonowego znajdującego ujście na jej działce. Kanałem tym - jak dalej wskazała W.I. - płyną wody z piwnicy budynku T.S. , ale także wody melioracyjne przesiąkające do ww. kanału, wody zbierające się w przydrożnym rowie, które znajdują ujście w ww. kanale oraz ścieki bytowe z budynku T.S. Tak sformułowany wniosek zakreślił granice postępowania administracyjnego. Przedmiotem rozpoznania była więc ocena opisanej przez W.I. sytuacji pod kątem zaistnienia przesłanek wskazanych w art. 29 ust. 3 ustawy Prawo wodne, tj. ocena, czy na ww. działce T.S. doszło do zmiany stanu wody na gruncie, ze szkodą dla gruntu należącego do W.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00