Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 24 listopada 2010 r., sygn. II SA/Sz 672/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Sędziowie Sędzia NSA Elżbieta Makowska,, Sędzia NSA Iwona Tomaszewska (spr.), Protokolant Krzysztof Chudy, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 24 listopada 2010r. przy udziale Prokuratora B. R. sprawy ze skargi K. Z. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę

Uzasadnienie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ś. decyzją z dnia

[...] r., Nr [...], nie stwierdził u K. Z. choroby zawodowej - przewlekłej choroby [...] spowodowanej [...] trwającym co najmniej [...] lat - wymienionej w pozycji [...] wykazu chorób zawodowych określanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. Nr 105, poz. 869).

W uzasadnieniu organ inspekcji sanitarnej wskazał, że K. Z. pracowała w zawodzie [...] od [...] r., w tym od [...] r. na stanowisku [...].

W okresie od [...] r. korzystała z urlopu dla poratowania zdrowia. Od [...] r. przebywa na emeryturze. K. Z. w dniu [...] r. zgłosiła podejrzenie choroby zawodowej.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy - Poradnia Chorób Zawodowych

w K. w dniu [...] r. - wydał orzeczenie Nr [...] o braku podstaw

do rozpoznania choroby zawodowej. Nie rozpoznano przewlekłej choroby [...] spowodowanej nadmiernym wysiłkiem głosowym, ujętej w punkcie 15 wykazu chorób.

W wyniku przeprowadzonych badań w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w K., analizie dokumentacji z leczenia laryngologicznego i badań profilaktycznych w latach [...] r., nie znaleziono podstaw do rozpoznania choroby zawodowej. Nie stwierdzono zmian organicznych w [...] ujętych

w obowiązującym wykazie chorób zawodowych w pkt. [...] rozporządzenia tj. nie stwierdzono niedowładu [...]. W wyniku badania [...]. [...]. Stwierdzone zmiany kwalifikują się do rehabilitacji [...], natomiast nie ma podstaw do rozpoznania choroby zawodowej [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00