Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 2 lutego 2010 r., sygn. II SA/Wr 409/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Olga Białek Sędziowie Sędzia NSA Halina Kremis (spr.) Sędzia NSA Andrzej Wawrzyniak Protokolant Anna Biłous po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 19 stycznia 2010r. sprawy ze skargi A. sp. z o.o. we W. na decyzję Wojewody z dnia 2 czerwca 2009 r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę inwestycji oddala skargę.
Uzasadnienie
Decyzją z dnia z dnia 4 marca 2009 r. nr [...] Prezydent W. po rozpoznaniu wniosku spółki A. Sp. z o.o. z siedzibą w W. zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę inwestycji: zespołu hal magazynowych wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz towarzyszącą infrastrukturą w zakresie I etapu, tj. budynku biurowego G2, hal magazynowych A1, A2, A3, A4, BI, B2, C, D, E i F wraz z infrastrukturą (oraz budynkiem portierni, budynkiem punktu zdawczo-odbiorczego (PZO), zbiornikiem wody przeciwpożarowej oraz drogami wewnętrznymi) przy ulicy B., M. i K. we W., oznaczenie geodezyjne: działki nr [...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...],[...] AM-12 obręb P, P,.
Udzielając pozwolenia na budowę organ pierwszej instancji wskazał, że na tych działkach obowiązują ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zachodniej części zespołu urbanistycznego Psie Pole Przemysłowe we Wrocławiu zatwierdzonego uchwałą Nr XLVI/31013/06 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 12 stycznia 2006 r. (Dziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego z 8 lutego 2006 r. Nr 28, poz. 397). Działki na których zaprojektowano inwestycję znajdują się na terenie oznaczonym w planie symbolem 1P (przeznaczonym zgodnie z § 9 ust. 1 lit. c, na składy, magazyny, biura i parkingi), a także - na terenach oznaczonych symbolami 4KDZ ( ulica klasy zbiorczej) oraz 6 KDU (ulica wewnętrzna). Na tej podstawie organ pierwszej instancji przyjął, że projektowana inwestycja jest zgodna z ustaleniami miejscowego planu. Organ pierwszej instancji wskazał, że zatwierdzony projekt spełnia wymogi określone w decyzji Prezydenta W. z dnia 16 kwietnia 2008 r. ustalającej środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację opisanego przedsięwzięcia. Projekt zawiera rozwiązania pozwalające na odprowadzanie wód opadowych (czystych) do kanalizacji deszczowej, a następnie do rzeki W., zaś inwestor spółka A. uzyskała decyzją Prezydenta W. Nr [...]pozwolenie wodnoprawne na odprowadzanie wód deszczowych do rzeki. Przewidziano także odprowadzenie ścieków socjalno-bytowych do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej. Ponadto, zaprojektowano miejsca selektywnego gromadzenia odpadów oraz zapewniono ochronę terenu szkoły i zabudowy mieszkaniowej przed ponad normatywnym hałasem. Wnioskowany projekt został uzgodniony i zaopiniowany przez: Departament Nieruchomości i Eksploatacji Urzędu Miejskiego w sprawie zagospodarowania zielenią terenu, Wydział Środowiska i Rolnictwa w sprawie ustalenia zieleni dla planowanej inwestycji, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w sprawie zjazdu publicznego z drogi publicznej ulicy B. we W., Energii Pro w sprawie warunków przyłączenia obiektu do sieci elektroenergetycznej, D. Operatora Systemu Dystrybucyjnego w sprawie warunków przyłączenia urządzeń i instalacji gazowych projektowanej inwestycji do sieci gazowej, MPWiK sp. z o.o. w sprawie dostaw i odbioru ścieków oraz określenia warunków przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, Telekomunikację Polską w sprawie ustalenia warunków zabezpieczenia i przebudowy istniejącej sieci telefonicznej, Zespół Uzgadniania Dokumentacji Projektowej w Urzędzie Miejskim w sprawie dokumentacji projektowej. Ponadto, inwestor przedłożył prawidłowo sporządzone oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane.