Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 19 marca 2009 r., sygn. I SA/Wr 1266/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie Sędzia WSA Anetta Chołuj (sprawozdawca), Asesor WSA Dagmara Dominik, Protokolant Aleksandra Madej, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 marca 2009 r. sprawy ze skargi A Spółki Cywilnej T. O., H. Z., A. Z. w K. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w W. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie wynagrodzenia za dozór pojazdu oraz odmowy przyznania wynagrodzenia za usunięcie pojazdu oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi jest postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w W. z dnia [...]r. nr [...] utrzymujące w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Skarbowego w K. z dnia [...]r., nr [...] w przedmiocie określenia wysokości wynagrodzenia za dozór pojazdu marki [...] nr rej. [...] w okresie od [...] 2008 r. do [...]2008 r. (5 dni) w kwocie [...]zł oraz odmowy przyznania wynagrodzenia za usunięcie pojazdu w dniu [...] 2007 r.

Z postanowienia tego wynika, że Naczelnik Urzędu Skarbowego w K. postanowieniem z dnia [...]r. działając na podstawie art. 17 § 1, art. 102 § 1 § 2 § 4 ustawy z dnia 17 czerwca 1066 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954 z późn. zm.) w związku z art. 130a ust. 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 . Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) określił wysokość wynagrodzenia za dozór pojazdu w okresie od [...] 2008 r. do [...] 2008 r. oraz odmówił przyznania wynagrodzenia za usunięcie pojazdu. Pojazd został usunięty z drogi publicznej umieszczony na parkingu strzeżonym prowadzonym przez stronę skarżącą. Samochód nie został odebrany przez właściciela w ciągu sześciu miesięcy od usunięcia z drogi, a zatem przeszedł z mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa. Wynagrodzenie obliczył za okres kiedy Skarb Państwa stał się właścicielem pojazdu. Koszty natomiast wyliczył na podstawie cen stosowanych na innym parkingu znajdującym się w okolicy, porównywalnym do parkingu skarżących.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00