Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 5 kwietnia 2006 r., sygn. II SA/Gd 4/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Mariola Jaroszewska, Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Górska,, Sędzia NSA Jan Jędrkowiak (spr.), Protokolant Marta Went, po rozpoznaniu w dniu 5 kwietnia 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi A. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 5 listopada 2004 r. nr [...] w przedmiocie ustalenie warunków zabudowy terenu oddala skargę.

Uzasadnienie

A. K. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 5 listopada 2004 r. Nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Wójta Gminy z dnia 24 września 2004 r.

Utrzymaną w mocy decyzją Wójt Gminy po rozpoznaniu wniosku J. W. ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na dobudowie do istniejącego ośrodka wczasowego sali konsumpcyjnej z wykorzystaniem istniejącego budynku gospodarczego oraz budowie wiaty gospodarczej na działce nr [...] w miejscowości P. gmina U. W podstawie prawnej decyzji organ powołał m. in. art.59 ust. 1, art. 60 ust.1, 2, 4, art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80 poz. 717 ze zm.). W decyzji zawarto nadto szczegółowe ustalenia wiążące się z projektowaną inwestycją. W uzasadnieniu podano, iż planowana inwestycja leży na terenie istniejącego ośrodka wczasowego, który przeznaczony był na całodobowy pobyt ludzi a więc zapewniał miejsca noclegowe jak i wyżywienie dla przebywających w nim gości. Obecny właściciel stwierdził, że istniejąca w ośrodku sala konsumpcyjna jest niewystarczająca. Na tej samej działce usytuowany jest nieduży budynek, który w 2 latach ubiegłych pełnił funkcję sezonowego obiektu gastronomicznego. Dlatego postanowił rozbudować główny budynek od ul. [...] o salę konsumpcyjną wpisując ją między dwa budynki już istniejące tj. budynek główny i wspomniany budynek gospodarczy. Zdaniem organu I instancji inwestor nie wprowadził żadnej nowej funkcji w istniejące zainwestowanie, polepszył jedynie warunki funkcjonowania ośrodka. W ocenie organu planowana rozbudowa nie narusza również zasady "dobrego sąsiedztwa" albowiem z jednej strony od południa i wschodu działek letniskowych będzie oddzielona istniejącym drzewostanem wskazanym w decyzji do zachowania, a z drugiej strony obok domku letniskowego zlokalizowane są dwa obiekty o funkcji niekolidującej z planowaną rozbudową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00