Orzeczenie
Wyrok SN z dnia 11 września 2001 r. sygn. I PKN 630/00
W sprawie o przywrócenie do pracy, w której pozwanymi byli dotychczasowy i nowy pracodawca, oddalenie roszczenia w stosunku do dotychczasowego pracodawcy i niezaskarżenie tego orzeczenia przez pracownika, nie pozbawia go możliwości żądania przywrócenia do pracy u nowego pracodawcy, gdy skutek wypowiedzenia umowy o pracę nastąpił po przejęciu zakładu pracy.
Przewodniczący SSN Zbigniew Myszka
Sędziowie SN: Jadwiga Skibińska-Adamowicz (sprawozdawca), Barbara Wagner
Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 11 września 2001 r. sprawy z powództwa Zofii B. przeciwko 1) Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w G., 2) Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Podstawowej Opieki Zdrowotnej w G. o przywrócenie do pracy, na skutek kasacji powódki od wyroku Sądu Okręgowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie z dnia 11 maja 2000 r. [...]
uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu-Sądowi Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie do ponownego rozpoznania i orzeczenia o kosztach postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
Powódka Zofia B. w pozwie przeciwko Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w G. wniosła o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego na podstawie art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, ze skutkiem na dzień 30 września 1999 r.
W toku postępowania powódka wniosła o wezwanie do udziału w sprawie Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w G. na tej podstawie, że Zakład ten przejął cześć zakładu pracy, w którym była dotychczas zatrudniona, tj. Poradnię Reumatologiczną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right