Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 marca 2019 r., sygn. II OSK 1045/17

Inspekcja sanitarna

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Miron Sędziowie Sędzia NSA Roman Ciąglewicz Sędzia del. WSA Renata Detka (spr.) Protokolant: starszy asystent sędziego Piotr Zawadzki po rozpoznaniu w dniu 29 marca 2019 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej B. N. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 13 grudnia 2016 r. sygn. akt IV SA/Wr 255/16 w sprawie ze skargi B. N. na decyzję Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia [...] kwietnia 2016 r. nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej 1. oddala skargę kasacyjną, 2. odstępuje od zasądzenia zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego w całości.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 13 grudnia 2016 r., sygn. akt IV SA/Wr 255/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę B. N. na decyzję Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu z dnia [...] kwietnia 2016 r. w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej pod postacią zespołu cieśni nadgarstka.

W złożonej do Naczelnego Sądu Administracyjnego skardze kasacyjnej B. N. wniosła o uchylenie wyroku z 13 grudnia 2016 r. i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania Sądowi pierwszej instancji oraz zasądzenie na rzecz pełnomocnika kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej skarżącej z urzędu.

Zaskarżonemu wyrokowi zarzuciła:

1) naruszenie przepisów prawa procesowego, które miało istotny wpływ na wynik sprawy (art. 174 pkt 2 p.p.s.a.), a to art. 1 § 1 i 2 p.u.s.a. w zw. z art. 145 § 1 pkt 1 lit. c) p.p.s.a. w zw. z art. 7, 77 § 1, art. 107 § 3 k.p.a., polegające na:

- bezzasadnym oddaleniu wniosków dowodowych w postaci przesłuchania świadków, ówczesnych pracowników firmy T. w B.: T. B., D. G., A. D. i B. K. - którzy mają istotną wiedzę

w zakresie warunków pracy w ww. zakładzie pracy, a także czynności, które wykonywała tam skarżąca - co w konsekwencji doprowadziło do naruszenia przepisów prawa materialnego art. 2351 w zw. z art. 237 § 5 k.p.a. w zw. z art. 8 rozporządzenia Rady Ministrów z 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych, polegającego na nie ustaleniu w sposób prawidłowy warunków pracy skarżącej

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00