Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 19 kwietnia 2011 r., sygn. II OSK 1/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Roman Hauser (spr.) Sędziowie sędzia NSA Andrzej Jurkiewicz sędzia del. NSA Anna Żak Protokolant asystent sędziego Iwona Ścieszka po rozpoznaniu w dniu 19 kwietnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej K. C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 10 czerwca 2010 r. sygn. akt II SA/Kr 56/10 w sprawie ze skargi K. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu z dnia [...] września 2006 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 czerwca 2010 r., II SA/Kr 56/10 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie (dalej jako: WSA) - po rozpatrzeniu sprawy ze skargi K. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Nowym Sączu (dalej jako: SKO) z dnia [...] września 2006 r., nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego - skargę oddalił.

W uzasadnieniu wskazano, że "decyzją nr 45 z dnia [...] lipca 2006 r. (znak: [...]) Burmistrz Miasta Nowego Targu (dalej jako: burmistrz)

- po rozpatrzeniu wniosku Gminy Miasta Nowego Targu ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego drogi publicznej polegająca na przebudowie ul. [...] w Nowym Targu (odcinek od ul. [...] do przejazdu kolejowego). Droga jednojezdniowa o średniej szerokości pasa drogowego 10 - 12m (w tym jezdnia o szer. 6m, chodnik dwustronny

o szer. ok. 2 m) i długości ok. 1080 m, (inwestycja nie dot. przebudowy ulicy [...]

w obrębie przejazdu kolejowego na dz. ewid. nr [...] (min. 50 m od skrajnej szyny), odcinek ten objęty będzie odrębnym wnioskiem), oraz uzupełnieniu infrastruktury:

- budowy kanalizacji opadowej, przebudowy urządzenia wodnego (przepustu wodnego), regulacji odcinka cieku wodnego oraz budowa oświetlenia ulicznego, sieci teletechnicznej podziemnej, gazowej; - przebudowa: kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej, energetycznej i teletechnicznej, planowana do realizacji w Nowym Targu; - po działkach ewid. nr: [...]-[...]". W decyzji określono warunki i wymagania ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, warunki wynikające z ochrony środowiska, w tym ochrony przyrody, zdrowia ludzi oraz ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej, warunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji oraz wymagania dotyczące ochrony interesów osób trzecich. W uzasadnieniu podniesiono, że teren określony we wniosku nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, projekt decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego zgodnie z art. 50 ust. 4 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym został sporządzony przez mgr inż. arch. Annę Szarek wpisaną na listę izby samorządu zawodowego architektów (MP-0994), inwestycja jest wymieniona w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. (Dz. U. Nr 257 poz. 2573), w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, a projekt decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego przed wydaniem - zgodnie z dyspozycją art. 53 ust. 4 ustawy o planowaniu z 2003 r., w trybie art. 106 ustawy KPA - uzgodniono z Wojewodą Małopolskim w zakresie zadań rządowych służących realizacji inwestycji celu publicznego o znaczeniu ponadlokalnym, Marszałkiem Województwa Małopolskiego w zakresie zadań rządowych i samorządowych służących realizacji inwestycji celu publicznego o znaczeniu ponadlokalnym, Wojewodą Małopolskim w zakresie obszarów objętych ochroną jako Obszar Chronionego Krajobrazu Woj. Nowosądeckiego na podstawie przepisów o ochronie przyrody, Małopolskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie w zakresie melioracji wodnych oraz Starostą Nowotarskim w odniesieniu do gruntów rolnych i leśnych wykorzystywanych na cele rolne. Ponadto wystąpiono o uzgodnienie projektu decyzji do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie (dalej jako: RZGW) dla przedsięwzięcia wymagającego uzyskania pozwolenia wodno-prawnego,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00