Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 17 lutego 2011 r., sygn. I OSK 1780/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Monika Nowicka Sędzia NSA Izabella Kulig - Maciszewska (spr.) Sędzia NSA del. Jerzy Solarski Protokolant: sekretarz sądowy Rafał Jankowski po rozpoznaniu w dniu 17 lutego 2011 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Wojewody Śląskiego od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 13 lipca 2010 r. sygn. akt IV SA/Gl 89/10 w sprawie ze skargi R. S. na decyzję Wojewody Śląskiego z dnia [...] listopada 2009r. nr [...] w przedmiocie statusu bezrobotnego 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Gliwicach do ponownego rozpoznania, 2. odstępuje od zasądzenia od R. S. na rzecz Wojewody Śląskiego zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wyrokiem z dnia 13 lipca 2010 r., sygn. akt IV SA/Gl 89/10, po rozpoznaniu skargi R. S. na decyzję Wojewody Śląskiego z dnia [...] listopada 2009 r., nr [...] w przedmiocie zasiłku dla bezrobotnych, uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta K. z dnia [...] września 2009 r., nr [...].

Wyrok ten zapadł w następujących okolicznościach sprawy:

Prezydent Miasta K. decyzją z dnia [...] marca 2009 r. przyznał R. S. status osoby bezrobotnej.

Decyzją z dnia [...] września 2009 r. Prezydent Miasta K., w oparciu o art. 9 ust. 1 pkt 14 lit. a/ oraz art. 2 ust. 1 pkt 2 oraz art. 33 ust. 4 pkt 4 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, orzekł o utracie przez R. S. statusu osoby bezrobotnej. W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że strona nie stawiła się w Powiatowym Urzędzie Pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomiła w okresie 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa, czego skutkiem jest utrata statusu osoby bezrobotnej na okres 3 miesięcy od dnia niestawiennictwa w urzędzie pracy.

W odwołaniu od powyższej decyzji R. S. podał, że niestawiennictwo w urzędzie w wyznaczonym mu terminie wynikało z jego złego samopoczucia, a następnego dnia stawił się w organie i wyjaśnił tego przyczynę. Do odwołania załączył oświadczenie złożone w urzędzie pracy w dniu [...] sierpnia 2009 r., w którym usprawiedliwiał swoje niestawiennictwo bardzo złym samopoczuciem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00