Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 maja 2007 r., sygn. I GSK 1609/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia NSA Janusz Zajda (spr.) Sędzia NSA Marzenna Zielińska Protokolant Katarzyna Grzelak po rozpoznaniu w dniu 22 maja 2007 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego [...] Spółki z o.o. w Świdwinie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 15 marca 2006 r. sygn. akt I SA/Sz 456/05 w sprawie ze skargi Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego [...] Spółki z o.o. w Świdwinie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Szczecinie z dnia [...] maja 2005 r. nr [...] w przedmiocie określenia kwoty długu celnego oraz określenia kwoty podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Szczecinie, 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w Szczecinie na rzecz Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego [...] Spółki z o.o. w Świdwinie kwotę 400 złotych (czterysta) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie wyrokiem z 15 marca 2006 r., sygn. akt I SA/Sz 456/05, oddalił skargę Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego [...] Spółki z o.o. w Świdwinie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Szczecinie z [...] maja 2005 r., nr [...], wydanej przez organ w sprawie dotyczącej wymiaru długu celnego oraz określenia zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług.

Przedstawiając stan faktyczny sprawy wskazał, że Naczelnik Urzędu Celnego w Koszalinie decyzją z [...] lipca 2004 r., nr [...], uznał zgłoszenie celne SAD nr [...] z 6 sierpnia 2001 r. za nieprawidłowe w zakresie danych dotyczących opisu towaru, jego kodu, wartości pozycji, wartości statystycznej oraz podstawy opłaty, stawki celnej i kwoty należności. Ponadto określił zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług z tytułu importu ww. towaru, wymierzając podatek w kwocie o 3.674,80 zł wyższej od zadeklarowanej w zgłoszeniu celnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00