Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 24 lutego 2006 r., sygn. II FSK 433/05

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stanisław Bogucki (sprawozdawca), Sędziowie NSA Edyta Anyżewska, Marian Jaździński, Protokolant Agnieszka Maszewska, po rozpoznaniu w dniu 24 lutego 2006 r. na rozprawie w Wydziale II Izby Finansowej skargi kasacyjnej Ewy W. i Krzysztofa W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 3 września 2004 r. sygn. akt I SA/Łd 1726/03 w sprawie ze skargi Ewy W. i Krzysztofa W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia 14 października 2003 r. (...) w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2000 r. 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od Ewy W. i Krzysztofa W. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. kwotę 1.200 (jeden tysiąc dwieście) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 3 września 2004 r., I SA/Łd 1726/03, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę Ewy W. i Krzysztofa W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia 14 października 2003 r., (...), w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2000 r.

W uzasadnieniu wskazano, że zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzją z dnia 25 lipca 2003 r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. Stwierdzono, że podatnik zaniżył dochód z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej, wykazany w zeznaniu podatkowym poprzez zawyżenie kosztów uzyskania przychodu.

W badanym roku podatkowym podatnik prowadził działalność gospodarczą w zakresie produkcji wina w ramach spółki cywilnej "A.". W podatkowej księdze przychodów i rozchodów, prowadzonej na potrzeby tej działalności wykazano wydatki na zakup benzyny bezołowiowej i etyliny. Zaksięgowano faktury zakupu etyliny i benzyny bezołowiowej, w których w miejscu przeznaczonym na wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu wpisano Piec 111, piec grzewczy, piec parowy. Tymczasem w roku tym spółka "A." nie posiadała urządzenia grzewczego, dla którego paliwem byłaby etylina lub benzyna bezołowiowa. Pomieszczenia, w których spółka "A." prowadziła swoją działalność były wynajmowane od PSS "Społem" w P. Wśród przekazanych pomieszczeń było też pomieszczenie kotłowni, wyposażone m.in. w kocioł parowy i piec centralnego ogrzewania. Piec ten był urządzeniem starego typu, przystosowanym do zużycia paliw stałych /węgla, koksu, drewna/.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00