Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
today

Aktualność

Data publikacji: 2023-08-25
Data publikacji: 2023-08-25

Czy posiłki spożywane przez pracowników restauracji powinny być uznane za przychód ze stosunku pracy

Wnioskodawcą jest przedsiębiorca, który prowadzi działalność gastronomiczną. Przedsiębiorca umożliwia wszystkim pracownikom skorzystanie z posiłku, jednak nie prowadzi rejestru osób korzystających z jedzenia. Nie jest przypisane konkretne danie do konkretnego pracownika, a pracownicy nie są zobowiązani do zgłoszenia swojej chęci lub braku chęci korzystania z posiłku. Przedsiębiorca nie uzyskuje żadnych korzyści biznesowych ani dodatkowych dochodów z udostępniania posiłków pracownikom. Posiłki finansowane są ze sprzedaży dla innych klientów, a możliwość skorzystania z posiłku nie ma związku z czasem pracy ani nie jest związana z pracą w godzinach nadliczbowych.

Wnioskodawca zwrócił się z trzema pytaniami do KIS: czy posiłki należy uznawać za przychód pracownika, czy należy je wykazywać w dokumentach podatkowych oraz czy przedsiębiorca ma obowiązek w jakikolwiek sposób rejestrować korzystających z tej możliwości pracowników. W ocenie wnioskodawcy, wartość obiadu stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy.

Ważne

Odpowiedź dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej znajdziesz w artykule: Czy posiłki spożywane przez pracowników restauracji powinny być uznane za przychód ze stosunku pracy? >>

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00