Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
today

Aktualność

Data publikacji: 2019-05-10
Data publikacji: 2019-05-10

Nie należy ograniczać się tylko do implementacji prawa unijnego

Dominik J. Gajewski w DGP: Mimo wprowadzanych wielu rozwiązań uszczelniających system podatkowy w dalszym ciągu oczekiwana jest kompleksowa i systemowa reforma, która skutecznie ograniczy lukę w CIT.

prof. SGH Dominik J. Gajewski kierownik Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH

Problem luki w CIT był mocno komentowany w 2015 i 2017 r. Teraz znów wraca. Czy to za sprawą rosnących potrzeb budżetowych?

Problem uszczelnienia luki w CIT w Polsce staje się kolejny raz istotnym tematem podejmowanym w przestrzeni publicznej. Faktycznie pojawia się on – z niezwykłą intensywnością – wówczas, kiedy poszukiwane są środki finansowe na pokrycie kolejnych zapowiedzi rządu wprowadzania programów społecznych, szczególnie przed okresem wyborczym. Uszczelnienie luki w CIT nabiera szczególnego wymiaru, kiedy wiadomo jest, że w najbliższych latach nie można już oczekiwać spektakularnych wyników uszczelnienia luki VAT. Stąd uszczelnienie luki w CIT może stać się jednym z najważniejszych filarów poprawy uszczelnienia systemu podatkowego w Polsce. Już w 2015 r. temat ten był przedmiotem wielu dyskusji, a przede wszystkim deklaracji i zapowiedzi Ministerstwa Finansów realnego uszczelnienia luki w CIT już w 2015 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00