ROZPORZĄDZENIE RADY (UE) NR 40/2013
z dnia 21 stycznia 2013 r.
ustalające uprawnienia do połowów na 2013 r. dostępne w wodach UE oraz – dla statków UE – na określonych wodach nienależących do UE w odniesieniu do pewnych stad ryb oraz grup stad ryb, które są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych
(DUUEL. z 2013 r., Nr 90, poz. 10;ostatnia zmiana: DUUEL. z 2013 r., Nr 313, poz. 15)
RADA UNII EUROPEJSKIEJ,
uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 43 ust. 3,
uwzględniając wniosek Komisji Europejskiej,
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) W rozporządzeniu Rady (WE) nr 2371/2002 z dnia 20 grudnia 2002 r. w sprawie ochrony i zrównoważonej eksploatacji zasobów rybołówstwa w ramach wspólnej polityki rybołówstwa (1) przewidziano wymóg ustanawiania środków regulujących dostęp do wód i zasobów oraz prowadzenie działalności połowowej w sposób zrównoważony, z uwzględnieniem dostępnych opinii naukowych, technicznych i ekonomicznych, a w szczególności sprawozdań przygotowanych przez Komitet Naukowo-Techniczny i Ekonomiczny ds. Rybołówstwa (STECF), jak również w świetle wszelkich opinii uzyskanych od regionalnych komitetów doradczych.
(2) Rada zobowiązana jest do przyjęcia środków dotyczących ustalenia i przydziału uprawnień do połowów, w tym – w stosownych przypadkach – określonych warunków, które są funkcjonalnie z nimi związane. Uprawnienia do połowów należy rozdzielić między państwa członkowskie w taki sposób, aby każde państwo członkowskie miało zapewnioną względną stabilność działalności połowowej w przypadku każdego stada lub łowiska oraz z należytym uwzględnieniem celów wspólnej polityki rybołówstwa ustanowionych w rozporządzeniu (WE) nr 2371/2002.
(3) W ramach niektórych wielkości całkowitego dopuszczalnego połowu (TAC) państwa członkowskie powinny móc przyznawać dodatkowe przydziały statkom, które uczestniczą w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów. Celem tych testów jest sprawdzenie systemu kwot połowowych, tzn. systemu, w którego ramach wszystkie połowy powinny podlegać wyładunkowi i wliczeniu do kwot, aby zapobiegać odrzutom oraz marnowaniu zawartych w nich zasobów ryb, które można wykorzystać w inny sposób. Niekontrolowane odrzuty ryb stanowią zagrożenie dla długoterminowego zrównoważenia zasobów ryb jako dobra publicznego, a zatem dla celów wspólnej polityki rybołówstwa. Systemy kwot połowowych z kolei zachęcają w swej istocie rybaków do optymalizacji selektywności w ramach ich działalności połowowej. W celu osiągnięcia racjonalnego zarządzania odrzutami w pełni udokumentowana działalność połowowa powinna raczej obejmować każdą przeprowadzoną na morzu operację niż wyładunki w porcie. Dlatego warunki dla państw członkowskich, umożliwiające im przyznawanie takich dodatkowych przydziałów, powinny obejmować obowiązek stosowania kamer telewizji przemysłowej (CCTV) wraz z systemem czujników (zwanych łącznie „systemem CCTV”). Powinno to zapewnić szczegółową rejestrację wszystkich zatrzymanych i odrzuconych części połowów. System oparty na obserwatorach działających w czasie rzeczywistym na pokładzie byłby mniej wydajny, droższy i mniej niezawodny. W związku z tym stosowanie systemów CCTV jest obecnie warunkiem wstępnym realizacji programów ograniczania odrzutów, takich jak w pełni udokumentowane połowy. W ramach stosowania takiego systemu muszą być jednak przestrzegane wymogi dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych (2).
(4) W celu zapewnienia, aby testy dotyczące w pełni udokumentowanych połowów rzeczywiście umożliwiały skuteczną ocenę potencjału systemów kwot połowowych w zakresie kontrolowania bezwzględnej śmiertelności połowowej odnośnych stad, niezbędne jest wliczenie wszystkich ryb złowionych w wyniku tych testów, także tych poniżej minimalnego rozmiaru, do łącznego przydziału przyznanego statkowi uczestniczącemu w testach oraz zakończenie operacji połowowej w momencie wyczerpania tego przydziału przez dany statek. Należy też umożliwić transfery przydziałów między statkami uczestniczącymi w takich w pełni dokumentowanych połowach testowych a statkami, które w nich nie biorą udziału, pod warunkiem że możliwe jest wykazanie, że nie zwiększają się odrzuty dokonywane przez statki nieuczestniczące w takich połowach.
(5) TAC należy ustalać na podstawie dostępnych opinii naukowych, z uwzględnieniem aspektów biologicznych i społeczno-gospodarczych, przy jednoczesnym zapewnieniu sprawiedliwego traktowania poszczególnych sektorów rybołówstwa, jak również w świetle opinii wyrażanych podczas konsultacji z zainteresowanymi stronami, w szczególności podczas spotkań z odpowiednimi regionalnymi komitetami doradczymi.
(6) W odniesieniu do stad objętych szczegółowymi planami wieloletnimi wielkości TAC należy ustalać zgodnie z zasadami określonymi w tych planach. W związku z tym TAC w odniesieniu do stad soli w Morzu Północnym, gładzicy w Morzu Północnym, dorsza w Morzu Północnym, cieśninie Skagerrak i we wschodniej części kanału La Manche, tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym oraz śledzia w wodach na zachód od Szkocji należy ustanowić zgodnie z przepisami zawartymi w następujących aktach prawnych: rozporządzenie Rady (WE) nr 676/2007 z dnia 11 czerwca 2007 r. ustanawiające wieloletni plan zarządzania połowami gładzicy i soli w Morzu Północnym (3); rozporządzenie Rady (WE) nr 1300/2008 z dnia 18 grudnia 2008 r. ustanawiające wieloletni plan dotyczący zasobów śledzia występujących przy zachodnim wybrzeżu Szkocji oraz połowów tych zasobów (4); rozporządzenie Rady (WE) nr 1342/2008 z dnia 18 grudnia 2008 r. ustanawiające długoterminowy plan w zakresie zasobów dorsza i połowów tych zasobów (5) („plan dotyczący dorsza”); oraz rozporządzenie Rady (WE) nr 302/2009 z dnia 6 kwietnia 2009 r. dotyczące wieloletniego planu odbudowy zasobów tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym (6).
(7) W przypadku stad, dla których nie ma wystarczających lub rzetelnych danych, pozwalających na oszacowanie ich wielkości, środki w zakresie zarządzania i poziomy TAC powinny być zgodne z zasadą ostrożnego podejścia do zarządzania rybołówstwem, określoną w art. 3 lit. i) rozporządzenia (WE) nr 2371/2002, przy jednoczesnym uwzględnieniu czynników charakterystycznych dla danego stada, w tym, w szczególności, dostępne informacje o tendencjach zachodzących w stadzie i kwestie związane z połowami mieszanymi.
(8) Zgodnie z art. 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 847/96 z dnia 6 maja 1996 r. wprowadzającego dodatkowe, ustalane z roku na rok, warunki zarządzania ogólnym dopuszczalnym połowem (TAC) i kwotami (7), należy określić stada, które podlegają różnym środkom, o których mowa w tym rozporządzeniu.
(9) W przypadku niektórych gatunków, takich jak pewne gatunki rekinów, nawet ograniczona działalność połowowa mogłaby stanowić poważne zagrożenie dla ich ochrony. Uprawnienia do połowów takich gatunków powinny zatem podlegać pełnym ograniczeniom w formie ogólnego zakazu ich połowów.
(10) Zgodnie z opinią Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES) należy utrzymać i zweryfikować system zarządzania dobijakami w wodach UE rejonów ICES IIa i IIIa oraz w podobszarze ICES IV.
(11) Konieczne jest ustalenie pułapów nakładu połowowego na 2013 r. zgodnie z art. 9 rozporządzenia (WE) nr 676/2007, art. 11 i 12 rozporządzenia (WE) nr 1342/2008 oraz art. 5 i 9 rozporządzenia (WE) nr 302/2009, z jednoczesnym uwzględnieniem rozporządzenia Rady (WE) nr 754/2009 z dnia 27 lipca 2009 r. wyłączającego niektóre grupy statków z systemu nakładu połowowego ustanowionego w rozdziale III rozporządzenia (WE) nr 1342/2008 (8).
(12) Zgodnie z procedurą przewidzianą w umowach lub protokołach w sprawie stosunków w dziedzinie rybołówstwa z Norwegią (9), Wyspami Owczymi (10), i Islandią (11) Unia przeprowadziła konsultacje z tymi partnerami w sprawie praw połowowych. Konsultacje z Norwegią nie zostały zakończone i oczekuje się, że ustalenia na 2013 r. zostaną dokonane dopiero na początku 2013 r. Aby uniknąć przerw w działalności połowowej prowadzonej przez Unię i jednocześnie umożliwić konieczną elastyczność w celu dokonania tych ustaleń na początku 2013 r., należy tymczasowo ustalić uprawnienia do połowów w odniesieniu do stad podlegających tym ustaleniom. Nie udało się także zakończyć konsultacji ani z Wyspami Owczymi, ani z Islandią w sprawie ustaleń dotyczących połowów na 2013 r. Zgodnie z procedurą przewidzianą w umowie oraz protokole w sprawie stosunków w dziedzinie rybołówstwa z Grenlandią (12), Wspólny Komitet ustalił konkretne poziomy uprawnień do połowów dostępnych dla statków UE na wodach grenlandzkich w 2013 r. Zgodnie z decyzją Wspólnego Komitetu, kwoty dotyczące gromadnika dostępne dla Unii w wodach Grenlandii podobszarów ICES V oraz XIV mają zostać automatycznie zwiększone, jeśli osiągnięty zostanie poziom połowów na poziomie 70 % początkowej kwoty.
(13) Unia jest umawiającą się stroną szeregu organizacji ds. rybołówstwa i uczestniczy w innych organizacjach jako podmiot współpracujący niebędący stroną. Ponadto na podstawie Aktu Przystąpienia z 2003 r. od dnia przystąpienia Polski Unia zarządza umowami w sprawie połowów zawartymi wcześniej przez Rzeczpospolitą Polską, takimi jak Konwencja o ochronie i zarządzaniu zasobami mintaja w centralnej części Morza Beringa. Wspomniane organizacje ds. rybołówstwa zaleciły wprowadzenie na 2013 r. szeregu środków, w tym uprawnień do połowów w odniesieniu do statków UE. Należy wprowadzić te uprawnienia do połowów do prawa Unii.
(14) Regionalne organizacje do spraw zarządzania rybołówstwem (RFMO) mogą zezwalać na transfer i wymianę kwot między umawiającymi się stronami. W celu ułatwienia takich transferów i wymiany kwot między Unią i innymi umawiającymi się stronami należy zezwolić państwom członkowskim na rozmowy z innymi umawiającymi się stronami RFMO oraz – w stosownych przypadkach – na ustanawianie dopuszczalnych zakresów planowanych transferów lub wymian kwot. Komisja powinna przekazać drugiej umawiającej się stronie swoją zgodę na dokonanie takiego transferu lub takiej wymiany kwot i uzyskać podobną zgodę od niej oraz powiadomić RFMO o transferze lub wymianie kwot. Otrzymane lub przeniesione uprawnienia do połowów w ramach takiego transferu lub takiej wymiany kwot należy uważać za uprawnienia do połowów przyznane danemu państwu członkowskiemu lub odjęte od przydziału takiego państwa członkowskiego, w tym do celów stosowania odpowiednich przepisów rozporządzenia Rady (WE) 1224/2009 z dnia 20 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system kontroli w celu zapewnienia przestrzegania przepisów wspólnej polityki rybołówstwa (13). Takie transfery lub wymiany kwot ad hoc nie powinny jednak zmieniać istniejącego klucza podziału do celów przydzielania uprawnień do połowów między państwa członkowskie zgodnie z zasadą względnej stabilności działalności połowowej.
(15) Na 34. dorocznym posiedzeniu w 2012 r. Organizacja Rybołówstwa Północno-Zachodniego Atlantyku (NAFO) przyjęła na 2013 r. szereg uprawnień do połowów określonych stad w podobszarach 1–4 obszaru objętego konwencją NAFO. W związku z powyższym na forum NAFO przyjęto procedurę zmierzającą do zwiększenia TAC w odniesieniu do widlaka bostońskiego w podrejonie 3NO objętym konwencją NAFO, ustalonego na 2013 r. pod warunkiem spełnienia pewnych warunków związanych z sytuacją tego stada. Umawiająca się strona NAFO może powiadomić sekretariat wykonawczy NAFO o zaobserwowaniu wyższych niż zwykle połowów widlaka bostońskiego na jednostkę nakładu połowowego w podrejonie 3NO objętym konwencją NAFO. Jeśli zwiększenie TAC w ciągu 2013 r. zostanie przez NAFO potwierdzone, powinno zostać wprowadzone do prawa Unii.
(16) Na 83. dorocznym posiedzeniu w 2012 r. Międzyamerykańska Komisja ds. Tuńczyka Tropikalnego (IATTC) przyjęła środki ochronne dla tuńczyka żółtopłetwego, opastuna oraz tuńczyka bonito. Ponadto IATTC przyjęła także rezolucję w sprawie ochrony żarłacza białopłetwego. Należy wprowadzić te środki do prawa Unii.
(17) Na dorocznym posiedzeniu w 2012 r. Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony Tuńczyka Atlantyckiego (ICCAT) przyjęła zmieniony wieloletni plan odbudowy tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym, zgodnie z którym zwiększono kwotę Unii. Ponadto zamknięty okres połowu został zastąpiony przez otwarty okres i przesunięty o dziesięć dni do przodu. Dodatkowo przyjęto jednoroczne przedłużenie istniejących TAC i kwot dla południowoatlantyckiego stada włócznika, a także nowy pan odbudowy populacji marlina błękitnego i białego. W wyniku tego kwota Unii w odniesieniu do południowoatlantyckiego stada włócznika pozostaje taka sama jak w 2012 r., natomiast kwota Unii w odniesieniu do marlina błękitnego została w konsekwencji podwyższona, aby uwzględnić tradycyjne łodziowe rybołówstwo przybrzeżne w regionach najbardziej oddalonych Unii. Kwota Unii w odniesieniu do marlinów białych nie zmieniła się. Należy wprowadzić te środki do prawa Unii.
(18) Na dorocznym posiedzeniu w 2012 r. Komisja ds. Tuńczyka na Oceanie Indyjskim (IOTC) nie zmieniła środków dotyczących uprawnień do połowów, obecnie obowiązujących w prawie Unii. Mające obecnie zastosowanie środki przyjęte przez IOTC należy wprowadzić do prawa Unii.
(19) Pierwsze doroczne posiedzenie Regionalnej Organizacji ds. Zarządzania Rybołówstwem na Południowym Pacyfiku (SPRFMO) odbędzie się w dniach 28 stycznia – 1 lutego 2013 r. Do czasu tego dorocznego posiedzenia należy utrzymać w mocy dotychczasowe środki przejściowe, wprowadzone na mocy rozporządzenia (UE) nr 44/2012.
(20) Na dorocznym posiedzeniu w 2012 r. Organizacja Rybołówstwa Południowo-Wschodniego Atlantyku (SEAFO) nie zmieniła TAC w odniesieniu do antara patagońskiego, gardłosza atlantyckiego, beryksów i czerwonego kraba głębinowego, które uzgodniono na 2011 r. i 2012 r. na dorocznym posiedzeniu w 2010 r. Mające obecnie zastosowanie środki przyjęte przez SEAFO należy wprowadzić do prawa Unii.
(21) W świetle najnowszej opinii naukowej przedstawionej przez ICES i zgodnie z międzynarodowymi zobowiązaniami w ramach konwencji w sprawie rybołówstwa na północno-wschodnim Atlantyku (NEAFC) należy ograniczyć nakład połowowy w odniesieniu do niektórych gatunków głębinowych.
(22) Na dziewiątym dorocznym posiedzeniu Komisji ds. Rybołówstwa na Zachodnim i Środkowym Pacyfiku (WCPFC) w 2012 r. nie zmieniono jej środków dotyczących uprawnień do połowów obecnie obowiązujących w prawie Unii z wyjątkiem wzmocnienia zamkniętego obszaru dla połowów urządzeniami powodującymi koncentrację ryb. Przegląd tego zamkniętego obszaru dla połowów urządzeniami powodującymi koncentrację ryb wymaga, aby Unia jako umawiająca się strona WCPFC podjęła decyzję w sprawie jednego z dwóch dostępnych wariantów dodatkowych środków wzmocnienia zamkniętego obszaru. Do czasu podjęcia takiej decyzji należy w prawie Unii kontynuować wprowadzanie mających obecnie zastosowanie środków przyjętych przez WCPFC.
(23) Na dorocznym posiedzeniu w 2012 r. strony Konwencji o ochronie i zarządzaniu zasobami mintaja w centralnej części Morza Beringa nie zmieniły odnośnych środków dotyczących uprawnień do połowów. Należy wprowadzić te środki do prawa Unii.
(24) Na dorocznym posiedzeniu w 2012 r. strony Komisji do spraw Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (CCAMLR) przyjęły limity połowowe zarówno w odniesieniu do gatunków docelowych, jak i gatunków stanowiących przyłowy. Należy wprowadzić te środki do prawa Unii.
(25) Niektóre środki międzynarodowe, które ustanawiają lub ograniczają uprawnienia do połowów dla Unii, są przyjmowane przez odpowiednie RFMO pod koniec roku, a stosowanie ich rozpoczyna się przed wejściem w życie niniejszego rozporządzenia. Przepisy wprowadzające te środki do prawa Unii powinny mieć zatem zastosowanie z mocą wsteczną. W szczególności – ponieważ okres połowu w obszarze objętym Konwencją CCAMLR (Komisja do spraw Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki) trwa od dnia 1 grudnia do dnia 30 listopada, a zatem niektóre uprawnienia do połowów lub zakazy w obszarze objętym konwencją CCAMLR ustanawia się na okres rozpoczynający się z dniem 1 grudnia 2012 r. – odpowiednie przepisy niniejszego rozporządzenia powinny mieć zastosowanie od tej daty. Takie zastosowanie z mocą wsteczną pozostanie bez uszczerbku dla zasady uzasadnionych oczekiwań, ponieważ członkowie CCAMLR nie mogą poławiać w obszarze objętym konwencją CCAMLR bez upoważnienia.
(26) Zgodnie z deklaracją Unii skierowaną do Boliwariańskiej Republiki Wenezueli („Wenezuela”) w sprawie przyznania uprawnień do połowów na wodach UE w wyłącznej strefie ekonomicznej (w.s.e.) u wybrzeży Gujany Francuskiej statkom rybackim pływającym pod banderą Wenezueli (14), niezbędne jest ustalenie uprawnień do połowów dostępnych dla Wenezueli na wodach UE w odniesieniu do lucjanowatych.
(27) Korzystanie z uprawnień do połowów dostępnych dla statków UE i ustanowionych w niniejszym rozporządzeniu podlega przepisom rozporządzenia (WE) nr 1224/2009, a w szczególności art. 33 i 34 tego rozporządzenia, dotyczącym zapisu połowów i nakładu połowowego oraz przekazywania danych dotyczących wyczerpania uprawnień do połowów. Należy zatem ustalić kody stosowane przez państwa członkowskie podczas przesyłania Komisji danych dotyczących wyładunków stad objętych zakresem niniejszego rozporządzenia.
(28) Aby uniknąć przerwania działalności połowowej i zapewnić rybakom unijnym środki do życia, niniejsze rozporządzenie powinno mieć zastosowanie od dnia 1 stycznia 2013 r., z wyjątkiem przepisów dotyczących ograniczeń nakładów połowowych, które powinny mieć zastosowanie od dnia 1 lutego 2013 r., oraz przepisów szczegółowych w poszczególnych regionach, które powinny mieć określoną datę rozpoczęcia stosowania zgodnie z motywem 23. W związku z pilnym charakterem sprawy niniejsze rozporządzenie powinno wejść w życie natychmiast po jego opublikowaniu.
(29) Uprawnienia do połowów należy stosować w pełnej zgodności z mającym zastosowanie prawem Unii,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
TYTUŁ I
PRZEPISY OGÓLNE
Artykuł 1
Przedmiot
1. W niniejszym rozporządzeniu ustala się uprawnienia do połowów dostępne w wodach UE oraz – dla statków UE – na określonych wodach nienależących do Unii w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych.
2. Uprawnienia do połowów, o których mowa w ust. 1, obejmują:
a) limity połowowe na 2013 r. oraz, w przypadkach określonych w niniejszym rozporządzeniu, na 2014 r.;
b) ograniczenia nakładu połowowego w okresie od dnia 1 lutego 2013 r. do dnia 31 stycznia 2014 r.;
c) uprawnienia do połowów na okres od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 30 listopada 2013 r. dla niektórych stad obszaru objętego konwencją CCAMLR; oraz
d) uprawnienia do połowów na okresy określone w art. 27 w odniesieniu do niektórych stad w obszarze objętym konwencją IATTC na 2013 r. oraz, w przypadkach określonych w niniejszym rozporządzeniu, na 2014 r.
3. Niniejsze rozporządzenie ustala także tymczasowe uprawnienia do połowów dla pewnych stad ryb i grup stad ryb z zastrzeżeniem dwustronnych ustaleń w sprawie połowów z Norwegią, w oczekiwaniu na zakończenie konsultacji dotyczących tych ustaleń na 2013 r.
Artykuł 2
Zakres stosowania
Niniejsze rozporządzenie ma zastosowanie do:
a) statków UE;
b) statków państw trzecich w wodach UE.
Artykuł 3
Definicje
Do celów niniejszego rozporządzenia stosuje się następujące definicje:
a) „statek UE” oznacza statek rybacki pływający pod banderą państwa członkowskiego i zarejestrowany w Unii;
b) „statek państwa trzeciego” oznacza statek rybacki pływający pod banderą państwa trzeciego i zarejestrowany w państwie trzecim;
c) „wody UE” oznaczają wody podlegające suwerenności lub jurysdykcji państw członkowskich, z wyjątkiem wód sąsiadujących z krajami i terytoriami zamorskimi wymienionymi w załączniku II do Traktatu;
d) „całkowity dopuszczalny połów” (TAC) oznacza ilość, która może zostać odłowiona i wyładowana co roku w ramach każdego ze stad ryb;
e) „kwota” oznacza część TAC przydzieloną Unii, państwu członkowskiemu lub państwu trzeciemu;
f) „wody międzynarodowe” oznaczają wody niepodlegające suwerenności lub jurysdykcji żadnego państwa;
g) „rozmiar oczek” oznacza rozmiar oczek sieci rybackich określony zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 517/2008 (15).
Artykuł 4
Obszary połowowe
Do celów niniejszego rozporządzenia stosuje się następujące definicje obszarów:
a) „obszary ICES” (Międzynarodowej Rady Badań Morza) oznaczają obszary geograficzne określone w załączniku III do rozporządzenia (WE) nr 218/2009 (16);
b) „cieśnina Skagerrak” oznacza obszar geograficzny ograniczony od zachodu linią biegnącą od latarni morskiej Hantsholm do latarni morskiej Lindesnes oraz od południa linią biegnącą od latarni morskiej Skagen do latarni morskiej Tistlarna, a stamtąd do najbliżej położonego punktu na wybrzeżu Szwecji;
c) „cieśnina Kattegat” oznacza obszar geograficzny ograniczony od północy linią biegnącą od latarni morskiej Skagen do latarni morskiej Tistlarna, a stamtąd do najbliżej położonego punktu na wybrzeżu Szwecji, a od południa ograniczony linią biegnącą od Hasenøre do Gnibens Spids, od Korshage do Spodsbjerg oraz od Gilbjerg Hoved do Kullen;
d) „obszary CECAF” (Komitetu ds. Rybołówstwa na Środkowym i Wschodnim Atlantyku) oznaczają obszary geograficzne określone w załączniku II do rozporządzenia (WE) nr 216/2009 (17);
e) „obszary NAFO” (Organizacji Rybołówstwa Północno-Zachodniego Atlantyku) oznaczają obszary geograficzne określone w załączniku III do rozporządzenia (WE) nr 217/2009 (18);
f) „obszar objęty konwencją SEAFO” (Organizacji ds. Rybołówstwa Północno-Wschodniego Atlantyku) oznacza obszar geograficzny określony w Konwencji w sprawie ochrony i zarządzania zasobami połowowymi w południowo-wschodnim Oceanie Atlantyckim (19);
g) „obszar objęty konwencją ICCAT” (Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Tuńczyka Atlantyckiego) oznacza obszar geograficzny określony w Międzynarodowej konwencji o ochronie tuńczyka atlantyckiego (20);
h) „obszar objęty konwencją CCAMLR” (Komisji do spraw Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki) oznacza obszar geograficzny określony w art. 2 lit. a) rozporządzenia (WE) nr 601/2004 (21);
i) „obszar objęty konwencją IATTC” (Międzyamerykańskiej Komisji ds. Tuńczyka Tropikalnego) oznacza obszar geograficzny określony w Konwencji o wzmocnieniu Międzyamerykańskiej Komisji ds. Tuńczyka Tropikalnego ustanowionej Konwencją pomiędzy Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Republiką Kostaryki z 1949 r. (22);
j) „obszar objęty konwencją IOTC” (Komisji ds. Tuńczyka na Oceanie Indyjskim) oznacza obszar geograficzny określony w Umowie o utworzeniu Komisji ds. Tuńczyka na Oceanie Indyjskim (23);
k) „obszar objęty konwencją SPRFMO” (Regionalnej Organizacji ds. Zarządzania Rybołówstwem na Południowym Pacyfiku) oznacza obszar pełnomorski na południe od 10° N, na północ od obszaru konwencji CCAMLR, na wschód od obszaru konwencji SIOFA zgodnie z definicją w Porozumieniu w sprawie połowów na południowym obszarze Oceanu Indyjskiego (24) oraz na zachód od obszarów połowowych znajdujących się pod jurysdykcją państw Ameryki Południowej;
l) „obszar objęty konwencją WCPFC” (Komisji ds. Rybołówstwa na Zachodnim i Środkowym Pacyfiku) oznacza obszar geograficzny określony w Konwencji o ochronie i zarządzaniu zasobami ryb masowo migrujących w zachodnim i środkowym Pacyfiku (25);
m) „obszar pełnomorski Morza Beringa” oznacza pełnomorski obszar geograficzny Morza Beringa leżący poza zasięgiem 200 mil morskich od linii podstawowych, od których mierzy się szerokość wód terytorialnych państw nadbrzeżnych leżących nad Morzem Beringa;
n) „obszar podlegający jednocześnie IATTC i WCPFC” oznacza obszar geograficzny wyznaczony przez następujące granice:
– 150° długości geograficznej zachodniej,
– 130° długości geograficznej zachodniej,
– 4° szerokości geograficznej południowej.
– 50° szerokości geograficznej południowej.
TYTUŁ II
UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW DLA STATKÓW UE
ROZDZIAŁ I
Przepisy ogólne
Artykuł 5
TAC i przydziały
1. TAC dla statków UE w wodach UE lub na niektórych wodach nienależących do UE oraz podział tych TAC między państwa członkowskie, a także – w stosownych przypadkach – warunki, które są funkcjonalnie z nimi związane, określono w załączniku I.
2. Statkom UE zezwala się na dokonywanie połowów w granicach TAC określonych w załączniku I w wodach, na których jurysdykcję w zakresie rybołówstwa sprawują Wyspy Owcze, Grenlandia, Islandia i Norwegia, oraz w wodach obszaru połowowego wokół Jan Mayen, z zastrzeżeniem warunków określonych w art. 14 niniejszego rozporządzenia, w załączniku III do niniejszego rozporządzenia oraz w rozporządzeniu (WE) nr 1006/2008 (26) i jego przepisach wykonawczych.
Artykuł 6
Dodatkowe przydziały dla statków uczestniczących w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów
1. W przypadku niektórych stad państwo członkowskie może przyznać dodatkowy przydział statkom pływającym pod jego banderą, które uczestniczą w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów. Stada te określono w załączniku I.
2. Dodatkowy przydział, o którym mowa w ust. 1, nie może przekraczać ogólnego limitu określonego w załączniku I jako odsetek kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu.
3. Dodatkowy przydział, o którym mowa w ust. 1, musi spełniać następujące warunki:
a) statek stosuje kamery telewizji przemysłowej (CCTV) wraz z systemem czujników (zwany łącznie „systemem CCTV”), które rejestrują całość działalności połowowej oraz działalności związanej z przetwarzaniem prowadzonej na pokładzie;
b) dodatkowy przydział przyznany pojedynczemu statkowi uczestniczącemu w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów nie przekracza żadnego z wymienionych niżej limitów:
(i) 75 % odrzutów określonych szacunkowo przez dane państwo członkowskie dla typu statku, do którego należy określony statek, któremu przyznano dodatkowy przydział;
(ii) 30 % indywidualnego przydziału dla danego statku ustalonego przed przystąpieniem do udziału w testach;
c) wszystkie połowy ze stad objętych dodatkowym przydziałem, jakich dokona statek, w tym także połowy ryb poniżej minimalnych rozmiarów określonych w załączniku XII do rozporządzenia (WE) nr 850/98, są odliczane od indywidualnego przydziału tego statku, jako uzyskane z dodatkowego przydziału przyznanego na podstawie niniejszego artykułu;
d) po całkowitym wykorzystaniu przez dany statek dodatkowego przydziału przyznanego na podstawie niniejszego artykułu w odniesieniu do któregokolwiek ze stad objętego dodatkowym przydziałem statek ten musi przerwać wszelką działalność połowową w danym obszarze TAC;
e) w odniesieniu do stad, co do których niniejszy artykuł może być stosowany, państwa członkowskie mogą zezwolić na transfer indywidualnego przydziału lub dowolnej jego części od statków nieuczestniczących w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów do statków, które w tych testach uczestniczą, pod warunkiem że można wykazać, że nie wzrosną odrzuty dokonywane przez statki nieuczestniczące w takich połowach.
4. Niezależnie od ust. 3 lit. b) ppkt (i) państwo członkowskie może wyjątkowo przyznać statkowi pływającemu pod jego banderą przydział przewyższający 75 % odrzutów szacowanych dla typu statku, do którego należy określony statek, któremu przyznano dodatkowy przydział, pod warunkiem że:
a) wskaźnik odrzutów szacowanych dla danego typu statku wynosi poniżej 10 %;
b) włączenie tego typu statku jest ważne dla oceny możliwości systemu CCTV do celów kontroli;
c) wszystkie statki uczestniczące w testach nie przekroczą łącznie ogólnego limitu 7 5 % szacowanych odrzutów.
5. W zakresie, w jakim nagrania uzyskane zgodnie z ust. 3 lit. a) wiążą się z przetwarzaniem danych osobowych w rozumieniu dyrektywy 95/46/WE, dyrektywa ta ma zastosowanie do przetwarzania takich danych.
6. W przypadku gdy państwo członkowskie wykryje, że statek uczestniczący w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów nie spełnia warunków określonych w ust. 3, natychmiast wycofuje dodatkowy przydział przyznany temu statkowi oraz wyklucza go z uczestnictwa w przedmiotowych testach na pozostałą część 2013 r.
7. Przed przyznaniem dodatkowego przydziału, o którym mowa w ust. 1–6, państwo członkowskie przedkłada Komisji następujące informacje:
a) wykaz statków pływających pod jego banderą uczestniczących w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów;
b) specyfikacje zdalnych elektronicznych urządzeń monitorowania zainstalowanych na pokładzie tych statków;
c) zdolności, rodzaj i specyfikację narzędzi połowowych używanych przez te statki;
d) szacowaną wielkość odrzutów dla każdego typu statku uczestniczącego w testach;
e) wielkość połowów ze stada objętego odpowiednim TAC, dokonanych w 2012 r. przez statki uczestniczące w testach.
8. Komisja może zażądać od każdego państwa członkowskiego, które korzysta z możliwości określonych w niniejszym artykule, przedłożenia do przeglądu naukowemu organowi doradczemu jego oceny odrzutów występujących dla każdego typu statku w celu monitorowania wdrażania wymogów określonych w ust. 3 lit. b) ppkt (i). W przypadku braku oceny potwierdzającej taką wielkość odrzutów dane państwo członkowskie podejmuje wszelkie właściwe środki w celu zapewnienia spełnienia tego wymogu i informuje o nich Komisję.
Artykuł 6a
Elastyczność w ustalaniu uprawnień do połowów odnośnie do niektórych stad
[1] 1. Niniejszy artykuł stosuje się do następujących stad:
a) plamiak w obszarze IV, wodach UE obszaru IIa;
b) błękitek w wodach WE i wodach międzynarodowych obszarów I, II, III, IV, V, VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId, VIIIe, XII i XIV;
c) makrela w obszarach IIIa i IV; w wodach UE obszarów IIa, IIIb, IIIc i IIId;
d) makrela w obszarach VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId i VIIIe; w wodach UE i wodach międzynarodowych obszaru Vb; w wodach międzynarodowych obszarów IIa, XII i XIV;
e) makrela w obszarach VIIIc, IX i X; w wodach UE obszaru CECAF 34.1.1;
f) makrela w wodach Norwegii obszarów IIa i IVa;
g) śledź w wodach UE, wodach Norwegii i wodach międzynarodowych obszarów I i II.
2. W odniesieniu do każdego ze stad określonych w ust. 1 państwo członkowskie może zdecydować o zwiększeniu o maksymalnie 10 % jego kwoty początkowej ustalonej w załączniku I. Dane państwo członkowskie powiadamia Komisję o takiej decyzji na piśmie. Po dokonaniu takiego powiadomienia zwiększoną kwotę uznaje się za kwotę przydzieloną temu państwu członkowskiemu na 2013 r.
3. Wszelkie ilości wykorzystane w roku 2013 w ramach takiej zwiększonej kwoty, które przekraczają kwotę początkową, odejmuje się – na zasadzie »tona za tonę« – do celów obliczenia kwoty danego państwa członkowskiego w odniesieniu do danego stada na 2014 r.
4. Wszelkie ilości niewykorzystane w ramach kwoty pierwotnej w wysokości do 10 % tej kwoty dodaje się do celów obliczenia kwoty danego państwa członkowskiego w odniesieniu do danego stada na 2014 r.
5. Wszelkie ilości przenoszone na rzecz innych państw członkowskich zgodnie z art. 20 ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 2371/2002 oraz wszelkie ilości odejmowane zgodnie z art. 37, 105 i 107 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009 są uwzględniane do celów ustalenia ilości wykorzystanych i ilości niewykorzystanych na mocy ust. 3 i 4 niniejszego artykułu.
6. Jeżeli państwa członkowskie skorzystały z możliwości określonej w ust. 2 niniejszego artykułu w odniesieniu do określonego stada, do takiego stada w odniesieniu do danego państwa członkowskiego nie mają zastosowania art. 3 i 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.
Artykuł 7
Warunki wyładunku połowów i przyłowów
Ryby pochodzące ze stad, dla których ustalono TAC, są zatrzymywane na pokładzie lub wyładowywane wyłącznie, jeżeli:
a) połowów dokonały statki pływające pod banderą państwa członkowskiego dysponującego określoną kwotą i która nie została wykorzystana; lub
b) połowy stanowią część kwoty UE, której nie przydzielono państwom członkowskim w ramach kwot i która nie została wykorzystana.
Artykuł 8
Ograniczenia nakładu połowowego
Od dnia 1 lutego 2013 r. do dnia 31 stycznia 2014 r. środki dotyczące nakładu połowowego określone w załączniku IIA stosuje się do zarządzania pewnymi stadami dorsza atlantyckiego, gładzicy i soli w:
a) cieśninie Skagerrak;
b) części rejonu ICES IIIa leżącej poza cieśninami Skagerrak i Kattegat;
c) podobszarze ICES IV;
d) wodach UE rejonu ICES IIa; oraz
e) rejonie ICES VIId.
Artykuł 9
Limity połowowe i ograniczenia nakładu połowowego przy połowach głębinowych
1. Art. 3 ust. 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 2347/2002 (27) ustanawiającego wymóg posiadania pozwolenia na połowy dalekomorskie ma zastosowanie do halibuta niebieskiego. Połów, zatrzymywanie na pokładzie, przeładunek i wyładunek halibuta niebieskiego podlega warunkom, o których mowa w tym artykule.
2. Państwa członkowskie zapewniają, aby poziomy nakładu połowowego na 2013 r., mierzone w kilowatodniach spędzonych poza portem, dla statków mających pozwolenia na połowy dalekomorskie, o których mowa w art. 3 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 2347/2002, nie przekraczały 65 % średniego rocznego nakładu połowowego wykorzystanego przez statki danego państwa członkowskiego w 2003 r. podczas rejsów, w trakcie których statki te miały pozwolenia na połowy dalekomorskie lub w trakcie których złowiono gatunki głębinowe wymienione w załączniku I oraz II do tego rozporządzenia. Niniejszy ustęp ma zastosowanie wyłącznie do rejsów połowowych, podczas których złowiono ponad 100 kg gatunków głębinowych innych niż argentyna wielka.
Artykuł 10
Przepisy szczególne dotyczące przydziału uprawnień do połowów
1. Przydział uprawnień do połowów dla państw członkowskich określony w niniejszym rozporządzeniu pozostaje bez uszczerbku dla:
a) wymian dokonanych zgodnie z art. 20 ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 2371/2002;
b) zmian przydziałów dokonywanych zgodnie z art. 37 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009 lub na podstawie art. 10 ust. 4 rozporządzenia (WE) nr 1006/2008;
c) dodatkowych wyładunków dozwolonych na mocy art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96;
d) ilości zatrzymanych zgodnie z art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96;
e) odliczeń dokonywanych zgodnie z art. 37, 105, 106 i 107 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009;
f) transferów i wymian kwot zgodnie z art. 15 niniejszego rozporządzenia.
2. O ile w niniejszym rozporządzeniu [2] nie określono inaczej, art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96 stosuje się do stad, w odniesieniu do których obowiązuje TAC przezornościowy, a art. 3 ust. 2 i 3 oraz art. 4 tego rozporządzenia stosuje się do stad, w odniesieniu do których obowiązuje TAC analityczny.
Artykuł 11
Okres zamknięty dla połowów
1. W okresie od dnia 1 maja do dnia 31 maja 2013 r. zakazuje się połowów lub zatrzymywania na pokładzie wszystkich niżej wymienionych gatunków w Porcupine Bank: brosma, molwa niebieska i molwa.
2. Na użytek niniejszego artykułu Porcupine Bank obejmuje obszar geograficzny ograniczony loksodromami łączącymi kolejno następujące pozycje:
Punkt | Szerokość geograficzna | Długość geograficzna |
1 | 52° 27′ N | 12° 19′ W |
2 | 52° 40′ N | 12° 30′ W |
3 | 52° 47′ N | 12° 39,600′ W |
4 | 52° 47′ N | 12° 56′ W |
5 | 52° 13,5′ N | 13° 53,830′ W |
6 | 51° 22′ N | 14° 24′ W |
7 | 51° 22′ N | 14° 03′ W |
8 | 52° 10′ N | 13° 25′ W |
9 | 52° 32′ N | 13° 07,500′ W |
10 | 52° 43′ N | 12° 55′ W |
11 | 52° 43′ N | 12° 43′ W |
12 | 52° 38,800′ N | 12° 37′ W |
13 | 52° 27′ N | 12° 23′ W |
14 | 52° 27′ N | 12° 19′ W |
3. Na zasadzie odstępstwa od ust. 1 tranzyt przez Porcupine Bank, gdy na pokładzie są gatunki, o których mowa w tym ustępie, jest dozwolony zgodnie z art. 50 ust. 3, 4 i 5 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.
Artykuł 12
Zakazy
1. Statkom UE zabrania się połowów, zatrzymywania na pokładzie, przeładowywania lub wyładowywania następujących gatunków:
a) długoszpar (Cetorhinus maximus) i żarłacz biały (Carcharodon carcharias) na wszystkich wodach;
b) żarłacz śledziowy (Lamna nasus) na wszystkich wodach, o ile nie przewidziano inaczej w części B załącznika I do rozporządzenia (UE) nr 39/2013 (28);
c) raszpla zwyczajna (Squatina squatina) na wodach UE;
d) raja gładka (Dipturus batis) na wodach UE rejonu ICES IIa i podobszarach ICES III, IV, VI, VII, VIII, IX oraz X;
e) raja bruzdowana (Raja undulata) i raja siwa (Raja alba) na wodach UE podobszarów ICES VI, VII, VIII, IX oraz X;
f) rochowate (Rhinobatidae) na wodach UE podobszarów ICES I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X oraz XII;
g) manta (Manta birostris) na wszystkich wodach.
2. Przypadkowo złowionych osobników z gatunków, o których mowa w ust. 1, nie wolno okaleczać. Muszą zostać niezwłocznie uwolnione.
Artykuł 13
Przekazywanie danych
Państwa członkowskie, przedkładając Komisji zgodnie z art. 33 i 34 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009 dane odnoszące się do wyładunków ilości złowionych ze stad, stosują kody stad określone w załączniku I do niniejszego rozporządzenia.
ROZDZIAŁ II
Upoważnienia do połowów na wodach państw trzecich
Artykuł 14
Upoważnienia do połowów
1. Maksymalną liczbę upoważnień do połowów dla statków UE poławiających na wodach państwa trzeciego określono w załączniku III.
2. W przypadku gdy jedno państwo członkowskie przekazuje kwotę innemu państwu członkowskiemu („swap”) w odniesieniu do obszarów połowowych określonych w załączniku III na podstawie art. 20 ust. 5 rozporządzenia (WE) nr 2371/2002, taki transfer obejmuje przekazanie odpowiednich upoważnień do połowów i jest zgłaszany Komisji. Nie można jednak przekroczyć całkowitej liczby upoważnień do połowów dla każdego z obszarów połowowych, określonych w załączniku III.
ROZDZIAŁ III
Uprawnienia do połowów na wodach regionalnych organizacji ds. zarządzania rybołówstwem
Artykuł 15
Transfery i wymiany kwot
1. W przypadku gdy na mocy przepisów regionalnej organizacji do spraw zarządzania rybołówstwem (RFMO) dozwolone są transfery lub wymiany kwot między umawiającymi się stronami RFMO, dane państwo członkowskie („zainteresowane państwo członkowskie”) może prowadzić rozmowy z umawiającą się stroną RFMO i – w stosownych przypadkach – ustalać możliwe zakresy planowanych transferów lub wymian kwot.
2. Po powiadomieniu Komisji przez zainteresowane państwo członkowskie Komisja może zatwierdzić zakres planowanych transferów lub wymian kwot, które były przedmiotem rozmów państwa członkowskiego z zainteresowaną umawiającą się stroną RFMO. Następnie Komisja bez zbędnej zwłoki przekazuje swoją zgodę na dokonanie takiego transferu lub takiej wymiany kwot zainteresowanej umawiającej się stronie RFMO i uzyskuje od niej podobną zgodę. Komisja powiadamia następnie o uzgodnionym transferze lub uzgodnionej wymianie kwot sekretariat RFMO zgodnie z przepisami tej organizacji.
3. Komisja informuje państwa członkowskie o uzgodnionym transferze lub uzgodnionej wymianie kwot.
4. Uprawnienia do połowów otrzymane od zainteresowanej umawiającej się strony RFMO lub przekazane jej w ramach transferu lub wymiany kwot uznawane są za kwoty przydzielone zainteresowanemu państwu członkowskiemu lub odliczane od przydziału tego państwa członkowskiego od momentu, w którym transfer lub wymiana kwoty zostają przeprowadzone zgodnie z warunkami porozumienia osiągniętego z zainteresowaną umawiającą się stroną RFMO lub zgodnie z przepisami odpowiedniej RFMO, zależnie od przypadku. Taki przydział nie zmienia istniejącego klucza podziału do celów przydzielania uprawnień do połowów między państwami członkowskimi zgodnie z zasadą względnej stabilności działalności połowowej.
Sekcja 1
Obszar objęty konwencją ICCAT
Artykuł 16
Ograniczenia połowów oraz możliwości chowu, hodowli i tuczu tuńczyka błękitnopłetwego
1. Liczbę kliprów tuńczykowych UE oraz statków UE do połowu wędami holowanymi, upoważnionych do czynnych połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości od 8 kg/75 cm do 30 kg/115 cm we wschodnim Atlantyku, ogranicza się zgodnie z załącznikiem IV pkt 1.
2. Liczbę łodzi UE uprawiających tradycyjne rybołówstwo przybrzeżne, upoważnionych do czynnych połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości od 8 kg/75 cm do 30 kg/115 cm w Morzu Śródziemnym, ogranicza się zgodnie z załącznikiem IV pkt 2.
3. Liczbę statków UE dokonujących połowów tuńczyka błękitnopłetwego w Morzu Adriatyckim do celów hodowlanych, upoważnionych do czynnych połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości od 8 kg/75 cm do 30 kg/115 cm, ogranicza się zgodnie z załącznikiem IV pkt 3.
4. Liczbę statków rybackich upoważnionych do poławiania, zatrzymywania na pokładzie, dokonywania przeładunku, transportu lub wyładunku tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym oraz ich całkowitą zdolność połowową wyrażoną jako pojemność brutto ogranicza się zgodnie z załącznikiem IV pkt 4.
5. Liczbę tonarów służących do połowów tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym ogranicza się zgodnie z załącznikiem IV pkt 5.
6. Możliwości w zakresie chowu, hodowli i tuczu tuńczyka błękitnopłetwego oraz maksymalną wprowadzaną ilość złowionego dzikiego tuńczyka błękitnopłetwego, rozdzielaną między miejsca hodowli we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym, ogranicza się zgodnie z załącznikiem IV pkt 6.
Artykuł 17
Połowy rekreacyjne i sportowe
Państwa członkowskie ustalają w ramach swoich kwot przydzielonych w załączniku ID szczególną kwotę tuńczyka błękitnopłetwego z przeznaczeniem na połowy rekreacyjne i sportowe.
Artykuł 18
Rekiny
1. Zabrania się zatrzymywania na pokładzie, przeładunku lub wyładunku jakiejkolwiek części lub całej tuszy alopiasa (Alopias superciliosus) podczas jakiegokolwiek połowu.
2. Zabrania się ukierunkowanych połowów gatunków należących do rodzaju Alopias.
3. Zabrania się zatrzymywania na pokładzie, przeładunku lub wyładunku jakiejkolwiek części lub całej tuszy głowomłota pospolitego z rodziny Sphyrnidae (z wyjątkiem Sphyrna tiburo) w związku z połowami w obszarze objętym konwencją ICCAT.
4. Zabrania się zatrzymywania na pokładzie, przeładunku lub wyładunku jakiejkolwiek części lub całej tuszy żarłacza białopłetwego (Carcharhinus longimanus) podczas jakiegokolwiek połowu.
5. Zabrania się zatrzymywania na pokładzie żarłacza jedwabistego (Carcharhinus falciformis) złowionego podczas jakiegokolwiek połowu.
Sekcja 2
Obszar objęty konwencją CCAMLR
Artykuł 19
Zakazy oraz ograniczenia połowowe
1. Ukierunkowane połowy gatunków określonych w załączniku V część A są zakazane we wskazanych tam obszarach i okresach.
2. W odniesieniu do zwiadów rybackich, TAC oraz ograniczenia przyłowów określone w załączniku V część B mają zastosowanie we wskazanych tam podobszarach.
Artykuł 20
Zwiady rybackie
1. Wyłącznie państwa członkowskie będące członkami Komisji CCAMLR mogą uczestniczyć w 2013 r. w zwiadach rybackich przy użyciu takli w odniesieniu do antarów (Dissostichus spp.) na podobszarach FAO 88.1 i 88.2 oraz w rejonach 58.4.1, 58.4.2 i 58.4.3a poza obszarami podlegającymi jurysdykcji krajowej. O zamiarze uczestnictwa w takich połowach zainteresowane państwo członkowskie powiadamia Sekretariat CCAMLR zgodnie z art. 7 i 7a rozporządzenia (WE) nr 601/2004, a w każdym przypadku nie później niż w dniu 1 czerwca 2013 r.
2. W odniesieniu do podobszarów FAO 88.1 i 88.2 oraz rejonów 58.4.1, 58.4.2 oraz 58.4.3a, TAC oraz limity przyłowów przypadające na podobszar i rejon, a także ich rozdział między małe obszary badawcze (SSRU) w ramach każdego z nich, określono w załączniku V część B. Połowy na jakimkolwiek SSRU wstrzymuje się, jeśli zgłoszony połów osiąga określony TAC, a odnośny SSRU zostaje zamknięty dla połowów na pozostałą część okresu połowu.
3. Połowy odbywają się na możliwie jak największym obszarze geograficznym oraz batymetrycznym w celu uzyskania informacji niezbędnych do ustalenia możliwości prowadzenia połowów oraz w celu uniknięcia nadmiernej koncentracji połowów i nakładu połowowego. Jednakże połowy w podobszarach FAO 88.1 i 88.2, a także w rejonach 58.4.1, 58.4.2 i 58.4.3a są zabronione na głębokości mniejszej niż 550 m.
Artykuł 21
Połowy kryla w okresie połowu 2013/2014
1. Wyłącznie te państwa członkowskie, które są członkami Komisji CCAMLR, mogą w sezonie połowowym 2013/2014 poławiać kryla antarktycznego (Euphausia superba) na obszarze objętym konwencją CCAMLR. Jeśli takie państwo członkowskie zamierza poławiać kryla antarktycznego w obszarze objętym konwencją CCAMLR, powiadamia ono Sekretariat CCAMLR zgodnie z art. 5a rozporządzenia (WE) nr 601/2004 oraz Komisję i w każdym przypadku nie później niż w dniu 1 czerwca 2013 r.:
a) o swym zamiarze poławiania kryla antarktycznego – przy użyciu formularza znajdującego się w załączniku V część C;
b) o konfiguracji sieci – przy użyciu formularza znajdującego się w załączniku V część D.
2. Powiadomienie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego artykułu, zawiera informacje przewidziane w art. 3 rozporządzenia (WE) nr 601/2004, w odniesieniu do każdego statku, któremu państwo członkowskie ma zezwolić na uczestnictwo w połowach kryla antarktycznego.
3. Państwo członkowskie zamierzające poławiać kryla antarktycznego w obszarze objętym konwencją CCAMLR zgłasza swój zamiar dotyczący tego połowu wyłącznie w odniesieniu do upoważnionych statków pływających pod jego banderą w momencie powiadomienia albo pływających pod banderą innego członka CCAMLR, co do których oczekuje, eż w momencie dokonywania połowów będą pływały pod banderą tego państwa członkowskiego.
4. Państwa członkowskie są uprawnione do zezwolenia na uczestnictwo w połowach kryla antarktycznego statkowi innemu niż zgłoszony Sekretariatowi CCAMLR zgodnie z ust. 1, 2 i 3 niniejszego artykułu, jeśli upoważniony statek nie może uczestniczyć w połowach z uzasadnionych przyczyn operacyjnych lub z powodu siły wyższej. W takiej sytuacji zainteresowane państwo członkowskie niezwłocznie informuje Sekretariat CCAMLR i Komisję, przedstawiając:
a) wszystkie szczegółowe informacje dotyczące statku zastępującego (statków zastępujących), w tym informacje przewidziane w art. 3 rozporządzenia (WE) nr 601/2004;
b) wyczerpujące wyliczenie powodów uzasadniających zastąpienie i wszelkie odpowiednie dokumenty lub informacje potwierdzające.
5. Państwa członkowskie nie zezwalają na połowy kryla antarktycznego statkowi figurującemu w którymkolwiek wykazie CCAMLR dotyczącym statków prowadzących nielegalne, nieraportowane i nieuregulowane połowy (połowy NNN).
Sekcja 3
Obszar objęty konwencją IOTC
Artykuł 22
Ograniczenia zdolności połowowej statków poławiających w obszarze objętym konwencją IOTC
1. Maksymalną liczbę statków UE poławiających tuńczyki tropikalne w obszarze objętym konwencją IOTC oraz odpowiadającą im zdolność połowową wyrażoną w pojemności brutto określono w załączniku VI pkt 1.
2. Maksymalną liczbę statków UE poławiających włócznika (Xiphias gladius) oraz tuńczyka białego (Thunnus alalunga) w obszarze objętym konwencją IOTC oraz odpowiadającą im zdolność połowową wyrażoną w pojemności brutto określono w załączniku VI pkt 2.
3. Państwa członkowskie mogą dokonać zmian przydziału statków przypisanych do jednego z dwóch rodzajów połowów, o których mowa w ust. 1 i 2, do drugiego rodzaju połowu, pod warunkiem że mogą wykazać Komisji, że taka zmiana nie prowadzi do zwiększenia nakładu połowowego w odniesieniu do danych stad ryb.
4. Pałonkowskie zapewniają, aby w przypadku propozycji transferu zdolności połowowej do ich floty statki, które mają zostać objęte transferem, figurowały w rejestrze statków IOTC lub w rejestrze statków innej regionalnej organizacji ds. rybołówstwa zajmującej się połowami tuńczyka. Ponadto statki figurujące w wykazie statków prowadzących połowy NNN (statki NNN) którejkolwiek RFMO nie mogą zostać objęte transferem.
5. Aby uwzględnić realizację planów rozwoju przedstawionych IOTC, państwa członkowskie mogą zwiększyć zdolność połowową, przekraczając pułapy, o których mowa w ust. 1 i 2, jedynie w ramach ograniczeń określonych w tych planach rozwoju.
Artykuł 23
Rekiny
[3] 1. Zabrania się zatrzymywania na pokładzie, przeładunku lub wyładunku jakichkolwiek części lub całej tuszy kosogonów wszystkich gatunków z rodziny Alopiidae podczas jakiegokolwiek połowu.
2. Zabrania się zatrzymywania na burcie, przeładunku lub wyładunku jakiejkolwiek części lub całej tuszy żarłacza białopłetwego (Carcharhinus longimanus) podczas jakiegokolwiek połowu, z wyjątkiem statków o długości poniżej 24 metrów prowadzących działalność połowową w wyłącznej strefie ekonomicznej państwa członkowskiego, pod którego banderą pływają, i pod warunkiem że ich połów jest przeznaczony wyłącznie do spożycia lokalnego.
3. Przypadkowo złowionych osobników z gatunków, o których mowa w ust. 1 i 2, nie wolno okaleczać. Muszą zostać niezwłocznie uwolnione.
Sekcja 4
Obszar objęty konwencją SPRFMO
Artykuł 24
Połowy gatunków pelagicznych – ograniczenia zdolności połowowej
Państwa członkowskie, które prowadziły aktywnie połowy gatunków pelagicznych w obszarze objętym konwencją SPRFMO w 2007, 2008 lub 2009 r., ograniczają całkowitą pojemność brutto statków pływających pod ich banderą i prowadzących w 2013 r. połowy gatunków pelagicznych do łącznego poziomu dla Unii wynoszącego 78 600 ton pojemności brutto w tym obszarze.
Artykuł 25
Połowy gatunków pelagicznych – TAC
1. Tylko państwa członkowskie, które prowadziły aktywnie połowy gatunków pelagicznych w obszarze objętym konwencją SPRFMO w 2007, 2008 lub 2009 r., jak określono w art. 24, mogą dokonywać połowów tych gatunków w tym obszarze zgodnie z TAC określonymi w załączniku IJ.
2. Uprawnienia do połowów określone w załączniku IJ można wykorzystywać, wyłącznie pod warunkiem że państwa członkowskie wysyłają Komisji, w celu przekazania sekretariatowi SPRFMO, wykaz statków prowadzących aktywnie połowy lub zaangażowanych w przeładunek w obszarze objętym konwencją SPRFMO, zapisy z systemów monitorowania statków (VMS), miesięczne raporty połowowe oraz, jeżeli są one dostępne, dane na temat zawinięć do portów, najpóźniej do piątego dnia następnego miesiąca.
Artykuł 26
Połowy denne
Państwa członkowskie, które mają bazę historyczną dla nakładu połowowego lub połowów w odniesieniu do połowów dennych w obszarze objętym konwencją SPRFMO w okresie od dnia 1 stycznia 2002 r. do dnia 31 grudnia 2006 r., ograniczają nakład połowowy lub połowy:
a) do średniego poziomu połowów lub parametrów nakładu we wspomnianym okresie; oraz
b) wyłącznie do tych części obszaru objętego konwencją SPRFMO, w których prowadzono połowy denne w którymkolwiek poprzednim okresie połowu.
Sekcja 5
Obszar objęty konwencją IATTC
Artykuł 27
Połowy przy użyciu okrężnic
1. Połowy tuńczyka żółtopłetwego (Thunnus albacares), opastuna (Thunnus obesus) oraz tuńczyka bonito (Katsuwonus pelamis) dokonywane przez statki łowiące przy użyciu okrężnic są zabronione:
a) od dnia 29 lipca do dnia 28 września 2013 r. lub od dnia 18 listopada 2013 r. do dnia 18 stycznia 2014 r. w obszarze wyznaczonym przez następujące granice:
– linie brzegowe Ameryk od strony Oceanu Spokojnego,
– długość geograficzna 150° W,
– szerokość geograficzna 40° N,
– szerokość geograficzna 40° S;
b) od dnia 29 września do dnia 29 października 2013 r. w obszarze wyznaczonym przez następujące granice:
– długość geograficzna 96° W,
– długość geograficzna 110° W,
– szerokość geograficzna 4° N,
– szerokość geograficzna 3° S.
2. Przed dniem 1 kwietnia 2013 r. zainteresowane państwa członkowskie zgłaszają Komisji wybrany okres zamknięcia, o którym mowa w ust. 1. Wszystkie statki rybackie do połowów okrężnicą danego państwa członkowskiego wstrzymują połowy przy użyciu okrężnic na obszarach określonych w ust. 1 podczas wybranego okresu.
3. Statki łowiące tuńczyka przy użyciu okrężnic w obszarze objętym konwencją IATTC zatrzymują na pokładzie, a następnie wyładowują lub przeładowują wszystkie złowione tuńczyki żółtopłetwe, opastuny i tuńczyki bonito.
4. Ust. 3 nie ma zastosowania w następujących przypadkach:
a) w przypadku gdy ryby uznano za nienadające się do spożycia przez ludzi z powodów innych niż rozmiar; lub
b) podczas ostatniej części rejsu, gdy na statku może nie być już wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić cały połów tuńczyka złowiony podczas tej części rejsu.
5. Zabrania się połowów żarłacza białopłetwego (Carcharhinus longimanus) w obszarze objętym konwencją IATTC, a także zatrzymywania na pokładzie, przeładunku, przechowywania, wystawiania na sprzedaż, sprzedaży lub wyładunku jakiejkolwiek części lub całej tuszy żarłacza białopłetwego w tym obszarze.
6. Przypadkowo złowionych osobników z gatunku, o którym mowa w ust. 5, nie wolno okaleczać. Operatorzy statku muszą je niezwłocznie uwolnić, a także:
a) odnotować liczbę uwolnień z oznaczeniem stanu ryb (martwe lub żywe);
b) zgłosić informacje określone w lit. a) państwu członkowskiemu, którego są obywatelami. Państwa członkowskie przekazują te informacje Komisji do dnia 31 stycznia 2013 r.
Sekcja 6
Obszar objęty konwencją SEAFO
Artykuł 28
Zakaz połowów rekinów głębinowych
Zabrania się ukierunkowanych połowów wymienionych niżej rekinów głębinowych w obszarze objętym konwencją SEAFO:
– rajowate (Rajidae),
– koleń (Squalus acanthias),
– kolczak (Etmopterus bigelowi),
– Etmopterus brachyurus,
– koleń długopłetwy (Etmopterus princeps),
– kolczak smukły (Etmopterus pusillus),
– Apristurus manis,
– Scymnodon squamulosus,
– rekiny głębinowe z nadrzędu Selachimorpha.
Sekcja 7
Obszar objęty konwencją WCPFC
Artykuł 29
Ograniczenia nakładu połowowego w odniesieniu do opastuna, tuńczyka żółtopłetwego, tuńczyka bonito i tuńczyka białego z południowego Pacyfiku
[4] 1. Państwa członkowskie zapewniają, by liczba dni połowowych przydzielonych statkom łowiącym przy użyciu okrężnic opastuna (Thunnus obesus), tuńczyka żółtopłetwego (Thunnus albacares) i tuńczyka bonito (Katsuwonus pelamis) w części obszaru objętego konwencją WCPFC na pełnym morzu oraz położonej pomiędzy 20° szerokości geograficznej północnej i 20° szerokości geograficznej południowej nie uległy zwiększeniu.
2. Statki UE nie mogą prowadzić ukierunkowanych połowów tuńczyka białego z południowego Pacyfiku (Thunnus alalunga) w obszarze objętym konwencją WCPFC na południe od 20° szerokości geograficznej południowej.
Artykuł 30
Obszar zamknięty dla połowów przy użyciu urządzeń do sztucznej koncentracji ryb
1. W części obszaru objętego konwencją WCPFC położonej między 20°N a 20°S między godz. 00.00 dnia 1 lipca 2013 r. a godz. 24.00 dnia 31 października 2013 r. zabrania się działalności połowowej statkom łowiącym przy użyciu okrężnic, korzystającym z urządzeń do sztucznej koncentracji ryb (FAD). W tym okresie statki łowiące przy użyciu okrężnic mogą prowadzić operacje połowowe w tej części obszaru objętego konwencją WCPFC jedynie wówczas, gdy na ich pokładzie przebywa obserwator kontrolujący, czy dany statek w jakimkolwiek momencie:
a) nie stosuje urządzenia FAD ani powiązanych urządzeń elektronicznych, ani nie obsługuje takich urządzeń,
b) nie prowadzi połowów w ławicach przy pomocy urządzeń FAD.
2. Wszystkie statki łowiące przy użyciu okrężnic prowadzące połowy w części obszaru objętego konwencją WCPFC, o której mowa w ust. 1, zatrzymują na pokładzie i wyładowują lub przeładowują wszystkie złowione opastuny, tuńczyki żółtopłetwe i tuńczyki bonito.
3. Ust. 2 nie ma zastosowania w następujących przypadkach:
a) podczas ostatniej części rejsu, jeżeli na statku nie ma już wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkie ryby;
b) w przypadku gdy ryby nie nadają się do spożycia przez ludzi z powodów innych niż rozmiar; lub
c) gdy wystąpi poważna awaria urządzeń do zamrażania.
Artykuł 30a
Obszar podlegający jednocześnie IATTC i WCPFC
1. Statki wpisane wyłącznie do rejestru WCPFC stosują środki, o których mowa w art. 29–31, kiedy dokonują połowów w obszarze podlegającym jednocześnie IATTC oraz WCPFC zgodnie z definicją zawartą w art. 4 lit. n).
2. Statki wpisane jednocześnie do rejestru WCPFC i IATTC oraz statki wpisane wyłącznie do rejestru IATTC stosują środki określone w art. 27 ust. 1 lit. a) oraz art. 27 ust. 2–6, kiedy dokonują połowów w obszarze podlegającym jednocześnie IATTC i WCPFC zgodnie z definicją zawartą w art. 4 lit. n).
Artykuł 31
Ograniczenia liczby statków UE upoważnionych do połowów włócznika
Maksymalną liczbę statków UE upoważnionych do połowów włócznika (Xiphias gladius) w obszarach na południe od 20° S w obszarze objętym konwencją WCPFC określono w załączniku VII.
Sekcja 8
Morze Beringa
Artykuł 32
Zakaz połowów w obszarach pełnomorskich Morza Beringa
Zabrania się połowów mintaja (Theragra chalcogramma) w obszarach pełnomorskich Morza Beringa.
TYTUŁ III
UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW DLA STATKÓW PAŃSTW TRZECICH POŁAWIAJĄCYCH NA WODACH UE
Artykuł 33
TAC
Statkom rybackim pływającym pod banderą Norwegii oraz statkom rybackim zarejestrowanym na Wyspach Owczych zezwala się na dokonywanie połowów na wodach UE w granicach TAC określonych w załączniku I do niniejszego rozporządzenia oraz z zastrzeżeniem warunków określonych w niniejszym rozporządzeniu oraz w rozdziale III rozporządzenia (WE) nr 1006/2008.
Artykuł 34
Upoważnienia do połowów
1. Maksymalną liczbę upoważnień do połowów dla statków państw trzecich poławiających na wodach UE określono w załączniku VIII.
2. Ryby ze stad, w odniesieniu do których ustalono TAC, nie są zatrzymywane na pokładzie ani wyładowywane, chyba że połowów dokonały statki rybackie państwa trzeciego dysponującego kwotą połowową, która nie została wyczerpana.
Artykuł 35
Zakazy
1. Statkom państw trzecich zabrania się połowów, zatrzymywania na pokładzie, przeładowywania lub wyładowywania następujących gatunków:
a) długoszpar (Cetorhinus maximus) i żarłacz biały (Carcharodon carcharias) na wodach UE;
b) raszpla zwyczajna (Squatina squatina) na wodach UE;
c) raja gładka (Dipturus batis) na wodach UE rejonu ICES IIa i podobszarach ICES III, IV, VI, VII, VIII, IX oraz X;
d) raja bruzdowana (Raja undulata) i raja siwa (Raja alba) na wodach UE podobszarów ICES VI, VII, VIII, IX oraz X;
e) żarłacz śledziowy (Lamna nasus) na wodach UE;
f) rochowate (Rhinobatidae) na wodach UE podobszarów ICES I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X oraz XII;
g) manta (Manta birostris) na wodach UE.
2. Przypadkowo złowionych osobników gatunków, o których mowa w ust. 1, nie wolno okaleczać. Muszą zostać niezwłocznie uwolnione.
TYTUŁ IV
PRZEPISY KOŃCOWE
Artykuł 36
Wejście w życie i stosowanie
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2013 r.
Jednakże art. 8 stosuje się od dnia 1 lutego 2013 r.
Przepisy dotyczące uprawnień do połowów określonych w art. 19, 20 oraz 21 i w załącznikach IE oraz V w odniesieniu do obszaru objętego konwencją CCAMLR, stosuje się od wskazanych w nich dat.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli dnia 21 stycznia 2013 r.
(1) Dz.U. L 358 z 31.12.2002, s. 59.
(2) Dz.U. L 281 z 23.11.1995, s. 31.
(3) Dz.U. L 157 z 19.6.2007, s. 1.
(4) Dz.U. L 344 z 20.12.2008, s. 6.
(5) Dz.U. L 348 z 24.12.2008, s. 20.
(6) Dz.U. L 96 z 15.4.2009, s. 1.
(7) Dz.U. L 115 z 9.5.1996, s. 3.
(8) Dz.U. L 214 z 19.8.2009, s. 16.
(9) Umowa w sprawie rybołówstwa między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Królestwem Norwegii (Dz.U. L 226 z 29.8.1980, s. 48).
(10) Umowa w sprawie rybołówstwa między Europejską Wspólnotą Gospodarczą, z jednej strony, a Rządem Danii i Rządem Lokalnym Wysp Owczych, z drugiej strony (Dz.U. L 226 z 29.8.1980, s. 12).
(11) Umowa w sprawie rybołówstwa i środowiska morskiego między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Republiką Islandii (Dz.U. L 161 z 2.7.1993, s. 2).
(12) Umowa partnerska w sprawie połowów pomiędzy Wspólnotą Europejską, z jednej strony, a Rządem Danii i Rządem Lokalnym Grenlandii, z drugiej strony (Dz.U. L 172 z 30.6.2007, s. 4) oraz Protokół ustanawiający uprawnienia do połowów oraz rekompensatę finansową przewidziane w tej Umowie (Dz.U. L 293 z 23.10.2012, s. 5).
(13) Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 1.
(14) Dz.U. L 6 z 10.1.2012, s. 8.
(15) Rozporządzenie Komisji (WE) nr 517/2008 z dnia 10 czerwca 2008 r. ustanawiające szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady (WE) nr 850/98 w odniesieniu do ustalania rozmiaru oczek oraz oceny grubości przędzy sieci rybackich (Dz.U. L 151 z 11.6.2008, s. 5).
(16) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 218/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na północno-wschodnim Atlantyku danych statystycznych dotyczących połowów nominalnych (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 70).
(17) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż północny Atlantyk, danych statystycznych o połowach nominalnych (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 1).
(18) Rozporządzenie Rady (WE) nr 217/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie przekazywania danych statystycznych dotyczących połowów i działalności rybackiej przez państwa członkowskie dokonujące połowów na północno-zachodnim Atlantyku (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 42).
(19) Zawarta decyzją Rady 2002/738/WE (Dz.U. L 234 z 31.8.2002, s. 39).
(20) Do której Unia przystąpiła decyzją Rady 86/238/EWG (Dz.U. L 162 z 18.6.1986, s. 33).
(21) Rozporządzenie Rady (WE) nr 601/2004 z dnia 22 marca 2004 r. ustanawiające określone środki kontrolne stosowane wobec działalności połowowej w obszarze objętym Konwencją o zachowaniu żywych zasobów morskich Antarktyki (Dz.U. L 97 z 1.4.2004, s. 16).
(22) Zawarta decyzją Rady 2006/539/WE (Dz.U. L 224 z 16.8.2006, s. 22).
(23) Do której Unia przystąpiła decyzją Rady 95/399/WE (Dz.U. L 236 z 5.10.1995, s. 24).
(24) Zawarta decyzją Rady 2008/780/WE (Dz.U. L 268 z 9.10.2008, s. 27).
(25) Do której Unia przystąpiła decyzją Rady 2005/75/WE (Dz.U. L 32 z 4.2.2005, s. 1).
(26) Rozporządzenie Rady (WE) nr 1006/2008 z dnia 29 września 2009 r. dotyczące upoważnień do prowadzenia działalności połowowej przez wspólnotowe statki rybackie poza wodami terytorialnymi Wspólnoty oraz wstępu statków państw trzecich na wody terytorialne Wspólnoty (Dz.U. L 286 z 29.10.2008, s. 33).
(27) Rozporządzenie Rady (WE) nr 2347/2002 z dnia 16 grudnia 2002 r. ustanawiające szczególne wymagania dostępu oraz warunki z tym związane mające zastosowanie do połowów zasobów głębokowodnych (Dz.U. L 351 z 28.12.2002, s. 6).
(28) Rozporządzenie Rady (UE) nr 39/2013 z dnia 21 stycznia 2013 r. ustalające uprawnienia do połowów dla statków UE na 2013 r. w odniesieniu do pewnych stad ryb i grup stad ryb, które nie są przedmiotem negocjacji lub umów międzynarodowych (Dz.U. L Zob. s. 1 niniejszego Dziennika Urzędowego).
WYKAZ ZAŁĄCZNIKÓW
ZAŁĄCZNIK I: | TAC mające zastosowanie do statków UE w obszarach, gdzie obowiązują TAC, w podziale na gatunki i obszary |
ZAŁĄCZNIK IA: | Cieśniny Skagerrak, Kattegat, podobszary ICES I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV, wody UE CECAF |
ZAŁĄCZNIK IB: | Północno-wschodni Atlantyk i Grenlandia, podobszary ICES I, II, V, XII oraz XIV i wody Grenlandii obszaru NAFO 1 |
ZAŁĄCZNIK IC: | Północno-zachodni Atlantyk – obszar objęty konwencją NAFO |
ZAŁĄCZNIK ID: | Daleko migrujące gatunki ryb – wszystkie obszary |
ZAŁĄCZNIK IE: | Antarktyka – obszar objęty konwencją CCAMLR |
ZAŁĄCZNIK IF: | Południowo-wschodni Ocean Atlantycki – obszar objęty konwencją SEAFO |
ZAŁĄCZNIK IG: | Tuńczyk południowy – wszystkie obszary |
ZAŁĄCZNIK IH: | Obszar objęty konwencją WCPFC |
ZAŁĄCZNIK IJ: | Obszar objęty konwencją SPRFMO |
ZAŁĄCZNIK IIA: | Nakład połowowy dla statków w kontekście zarządzania pewnymi stadami dorsza atlantyckiego, gładzicy i soli w cieśninie Skagerrak, części rejonu ICES IIIa poza cieśninami Skagerrak i Kattegat, podobszarze ICES IV, wodach UE rejonu ICES IIa oraz rejonie ICES VIId |
ZAŁĄCZNIK IIB: | Uprawnienia do połowów dla statków poławiających dobijaki w rejonach ICES IIa oraz IIIa i w podobszarze ICES IV |
ZAŁĄCZNIK III: | Maksymalna liczba upoważnień do połowów dla statków UE poławiających w wodach państw trzecich |
ZAŁĄCZNIK IV: | Obszar objęty konwencją ICCAT |
ZAŁĄCZNIK V: | Obszar objęty konwencją CCAMLR |
ZAŁĄCZNIK VI: | Obszar objęty konwencją IOTC |
ZAŁĄCZNIK VII: | Obszar objęty konwencją WCPFC |
ZAŁĄCZNIK VIII: | Ograniczenia ilościowe upoważnień do połowów w odniesieniu do statków państw trzecich poławiających na wodach UE |
ZAŁĄCZNIK I
TAC MAJĄCE ZASTOSOWANIE DO STATKÓW UE W OBSZARACH, GDZIE OBOWIĄZUJĄ TAC, W PODZIALE NA GATUNKI I OBSZARY
W tabelach w załącznikach IA, IB, IC, ID, IE, IF, IG, IH oraz IJ określono TAC i kwoty (w tonach masy w relacji pełnej, z wyjątkiem przypadków, w których określono inaczej) w podziale na stada oraz – w stosownych przypadkach – związane z nimi funkcjonalnie warunki. Wszystkie uprawnienia do połowów określone w niniejszym załączniku podlegają przepisom określonym w rozporządzeniu (WE) nr 1224/2009, w szczególności w art. 33 oraz 34 tego rozporządzenia.
Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do obszarów ICES, o ile nie określono inaczej. W granicach każdego obszaru stada ryb określa się zgodnie z kolejnością alfabetyczną łacińskich nazw gatunków. Do celów niniejszego rozporządzenia podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:
Nazwa systematyczna | Kod alfa-3 | Nazwa zwyczajowa |
Amblyraja radiata | RJR | Raja promienista |
Ammodytes spp. | SAN | Dobijaki |
Argentina silus | ARU | Argentyna wielka |
Beryx spp. | ALF | Beryksy |
Brosme brosme | USK | Brosma |
Caproidae | BOR | Kaproszowate |
Centrophorus squamosus | GUQ | Koleń czerwony |
Centroscymnus coelolepis | CYO | Koleń iberyjski |
Chaceon spp. | GER | Kraby z gatunków należących do Chaceon spp. |
Chaenocephalus aceratus | SSI | Szczękacz |
Champsocephalus gunnari | ANI | Kergulena |
Chionoecetes spp. | PCR | Kraby z gatunków należących do Chionoecetes spp. |
Clupea harengus | HER | Śledź atlantycki |
Coryphaenoides rupestris | RNG | Buławik czarny |
Dalatias licha | SCK | Liksa |
Deania calcea | DCA | Koleń kolcobrody |
Dipturus batis | RJB | Raja gładka |
Dissostichus eleginoides | TOP | Antar patagoński |
Dissostichus mawsoni | TOA | Antar polarny |
Engraulis encrasicolus | ANE | Sardela europejska |
Etmopterus princeps | ETR | Koleń długopłetwy |
Etmopterus pusillus | ETP | Kolczak smukły |
Euphausia superba | KRI | Kryl antarktyczny |
Gadus morhua | COD | Dorsz atlantycki |
Galeorhinus galeus | GAG | Rekin szary |
Glyptocephalus cynoglossus | WIT | Szkarłacica |
Gobionotothen gibberifrons | NOG | Nototenia żółta |
Hippoglossoides platessoides | PLA | Niegładzica |
Hippoglossus hippoglossus | HAL | Halibut biały |
Hoplostethus atlanticus | ORY | Gardłosz atlantycki |
Illex illecebrosus | SQI | Kalmar illeks |
Lamna nasus | POR | Żarłacz śledziowy |
Lepidonotothen squamifrons | NOS | Nototenia skwama |
Lepidorhombus spp. | LEZ | Smuklice |
Leucoraja naevus | RJN | Raja dwuplama |
Limanda ferruginea | YEL | Żółcica |
Limanda limanda | DAB | Zimnica |
Lophiidae | ANF | Żabnicowate |
Macrourus spp. | GRV | Buławiki |
Makaira nigricans | BUM | Marlin błękitny |
Mallotus villosus | CAP | Gromadnik |
Manta birostris | RMB | Manta |
Martialia hyadesi | SQS | Kałamarnica |
Melanogrammus aeglefinus | HAD | Plamiak |
Merlangius merlangus | WHG | Witlinek |
Merluccius merluccius | HKE | Morszczuk |
Micromesistius poutassou | WHB | Błękitek |
Microstomus kitt | LEM | Złocica |
Molva dypterygia | BLI | Molwa niebieska |
Molva molva | LIN | Molwa |
Nephrops norvegicus | NEP | Homarzec |
Notothenia rossii | NOR | Nototenia marmurkowa |
Pandalus borealis | PRA | Krewetka północna |
Paralomis spp. | PAI | Kraby z gatunków należących do Paralomis spp. |
Penaeus spp. | PEN | Krewetki z gatunków należących do Penaeus spp. |
Platichthys flesus | FLE | Stornia |
Pleuronectes platessa | PLE | Gładzica |
Pleuronectiformes | FLX | Płastugokształtne |
Pollachius pollachius | POL | Rdzawiec |
Pollachius virens | POK | Czarniak |
Psetta maxima | TUR | Turbot |
Pseudochaenichthys georgianus | SIG | Georgianka |
Raja alba | RJA | Raja siwa |
Raja brachyura | RJH | Raja białoplama |
Raja circularis | RJI | Raja piaskowa |
Raja clavata | RJC | Raja nabijana |
Raja fullonica | RJF | Raja kosmata |
Raja (Dipturus) nidarosiensis | JAD | Raja czarnobrzucha |
Raja microocellata | RJE | Raja drobnooka |
Raja montagui | RJM | Raja nakrapiana |
Raja undulata | RJU | Raja bruzdowana |
Rajiformes | SRX | Rajowate |
Reinhardtius hippoglossoides | GHL | Halibut niebieski |
Scomber scombrus | MAC | Makrela |
Scophthalmus rhombus | BLL | Nagład |
Sebastes spp. | RED | Karmazyny |
Solea solea | SOL | Sola |
Solea spp. | SOO | Sole |
Sprattus sprattus | SPR | Szprot |
Squalus acanthias | DGS | Koleń |
Tetrapturus albidus | WHM | Marlin biały |
Thunnus maccoyii | SBF | Tuńczyk południowy |
Thunnus obesus | BET | Opastun |
Thunnus thynnus | BFT | Tuńczyk błękitnopłetwy |
Trachurus murphyi | CJM | Ostrobok chilijski |
Trachurus spp. | JAX | Ostroboki |
Trisopterus esmarkii | NOP | Okowiel |
Urophycis tenuis | HKW | Widlak bostoński |
Xiphias gladius | SWO | Włócznik |
Poniższą tabelę porównawczą nazw zwyczajowych i nazw łacińskich podaje się wyłącznie do celów informacyjnych:
Antar patagoński | TOP | Dissostichus eleginoides |
Antar polarny | TOA | Dissostichus mawsoni |
Argentyna wielka | ARU | Argentina silus |
Beryksy | ALF | Beryx spp. |
Błękitek | WHB | Micromesistius poutassou |
Brosma | USK | Brosme brosme |
Buławik czarny | RNG | Coryphaenoides rupestris |
Buławiki | GRV | Macrourus spp. |
Czarniak | POK | Pollachius virens |
Dobijaki | SAN | Ammodytes spp. |
Dorsz atlantycki | COD | Gadus morhua |
Gardłosz atlantycki | ORY | Hoplostethus atlanticus |
Georgianka | SIG | Pseudochaenichthys georgianus |
Gładzica | PLE | Pleuronectes platessa |
Gromadnik | CAP | Mallotus villosus |
Halibut biały | HAL | Hippoglossus hippoglossus |
Halibut niebieski | GHL | Reinhardtius hippoglossoides |
Homarzec | NEP | Nephrops norvegicus |
Kałamarnica | SQS | Martialia hyadesi |
Kalmar illeks | SQI | Illex illecebrosus |
Kaproszowate | BOR | Caproidae |
Karmazyny | RED | Sebastes spp. |
Kergulena | ANI | Champsocephalus gunnari |
Kolczak smukły | ETP | Etmopterus pusillus |
Koleń | DGS | Squalus acanthias |
Koleń czerwony | GUQ | Centrophorus squamosus |
Koleń długopłetwy | ETR | Etmopterus princeps |
Koleń iberyjski | CYO | Centroscymnus coelolepis |
Koleń kolcobrody | DCA | Deania calcea |
Kraby z gatunków należących do Chaceon spp. | GER | Chaceon spp. |
Kraby z gatunków należących do Chionoecetes spp. | PCR | Chionoecetes spp. |
Kraby z gatunków należących do Paralomis spp. | PAI | Paralomis spp. |
Krewetka północna | PRA | Pandalus borealis |
Krewetki z gatunków należących do Penaeus spp. | PEN | Penaeus spp. |
Kryl antarktyczny | KRI | Euphausia superba |
Liksa | SCK | Dalatias licha |
Makrela | MAC | Scomber scombrus |
Manta | RMB | Manta birostris |
Marlin biały | WHM | Tetrapturus albidus |
Marlin błękitny | BUM | Makaira nigricans |
Molwa | LIN | Molva molva |
Molwa niebieska | BLI | Molva dypterygia |
Morszczuk | HKE | Merluccius merluccius |
Nagład | BLL | Scophthalmus rhombus |
Niegładzica | PLA | Hippoglossoides platessoides |
Nototenia marmurkowa | NOR | Notothenia rossii |
Nototenia skwama | NOS | Lepidonotothen squamifrons |
Nototenia żółta | NOG | Gobionotothen gibberifrons |
Okowiel | NOP | Trisopterus esmarkii |
Opastun | BET | Thunnus obesus |
Ostrobok chilijski | CJM | Trachurus murphyi |
Ostroboki | JAX | Trachurus spp. |
Plamiak | HAD | Melanogrammus aeglefinus |
Płastugokształtne | FLX | Pleuronectiformes |
Raja białoplama | RJH | Raja brachyura |
Raja bruzdowana | RJU | Raja undulata |
Raja czarnobrzucha | JAD | Raja (Dipturus) nidarosiensis |
Raja drobnooka | RJE | Raja microocellata |
Raja dwuplama | RJN | Leucoraja naevus |
Raja gładka | RJB | Dipturus batis |
Raja kosmata | RJF | Raja fullonica |
Raja nabijana | RJC | Raja clavata |
Raja nakrapiana | RJM | Raja montagui |
Raja piaskowa | RJI | Raja circularis |
Raja promienista | RJR | Amblyraja radiata |
Raja siwa | RJA | Raja alba |
Rajowate | SRX | Rajiformes |
Rdzawiec | POL | Pollachius pollachius |
Rekin szary | GAG | Galeorhinus galeus |
Sardela europejska | ANE | Engraulis encrasicolus |
Śledź atlantycki | HER | Clupea harengus |
Smuklice | LEZ | Lepidorhombus spp. |
Sola | SOL | Solea solea |
Sole | SOO | Solea spp. |
Stornia | FLE | Platichthys flesus |
Szczękacz | SSI | Chaenocephalus aceratus |
Szkarłacica | WIT | Glyptocephalus cynoglossus |
Szprot | SPR | Sprattus sprattus |
Tuńczyk błękitnopłetwy | BFT | Thunnus thynnus |
Tuńczyk południowy | SBF | Thunnus maccoyii |
Turbot | TUR | Psetta maxima |
Widlak bostoński | HKW | Urophycis tenuis |
Witlinek | WHG | Merlangius merlangus |
Włócznik | SWO | Xiphias gladius |
Żabnicowate | ANF | Lophiidae |
Żarłacz śledziowy | POR | Lamna nasus |
Zimnica | DAB | Limanda limanda |
Złocica | LEM | Microstomus kitt |
Żółcica | YEL | Limanda ferruginea |
ZAŁĄCZNIK IA
Cieśniny skagerrak, kattegat, podobszary ICES I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV, wody UE CECAF [5]
Gatunek: | Dobijaki Ammodytes spp. | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (SAN/04-N.) | |
Dania |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Dobijaki i powiązane przyłowy Ammodytes spp. | Obszar: | Wody UE obszarów IIa, IIIa oraz IV (1) | |
Dania |
| 249 006 (2) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 5 443 (2) |
|
| |
Niemcy |
| 381 (2) |
|
|
Szwecja |
| 9 144 (2) |
|
|
Unia |
| 263 974 |
|
|
Norwegia |
| 22 450 |
|
|
TAC |
| 286 424 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Z wyjątkiem wód w obrębie 6 mil morskich od linii podstawowych Zjednoczonego Królestwa na Szetlandach, Fair Isle i Foula. (2) Co najmniej 98% wyładunków odliczanych od tej kwoty muszą stanowić dobijaki. Przyłowy zimnicy, makreli i witlinka są odliczane od pozostałych 2% kwoty (OT1/*2A3A4). |
Warunek szczególny: | |||||||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następujących obszarach zarządzania dobijakami, określonych w załączniku IIB, nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | |||||||
Obszar: | Wody UE w obszarach zarządzania dobijakami | ||||||
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| (SAN/234 1) | (SAN/234 2) | (SAN/234 3) | (SAN/234 4) | (SAN/234 5) | (SAN/234 6) | (SAN/234 7) |
Dania | 190 635 | 16 549 | 37 731 | 3 773 | 0 | 317 | 0 |
Zjednoczone Królestwo | 4 167 | 362 | 825 | 82 | 0 | 7 | 0 |
Niemcy | 292 | 25 | 58 | 6 | 0 | 0 | 0 |
Szwecja | 7 000 | 608 | 1 386 | 139 | 0 | 12 | 0 |
Unia | 202 094 | 17 544 | 40 000 | 4 000 | 0 | 336 | 0 |
Norwegia | 22 450 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Ogółem | 224 544 | 17 544 | 40 000 | 4 000 | 0 | 336 | 0 |
Gatunek: | Brosma Brosme brosme | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II oraz XIV (USK/1214EI) | |
Niemcy |
| 6 (1) |
|
|
Francja |
| 6 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 6 (1) |
|
| |
Pozostałe |
| 3 (1) |
|
|
Unia |
| 21 (1) |
|
|
TAC |
| 21 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Brosma Brosme brosme | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (USK/04-N.) | |
Belgia |
| 0 |
|
|
Dania |
| 165 |
|
|
Niemcy |
| 1 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Niderlandy |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 4 |
|
| |
Unia |
| 170 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Brosma Brosme brosme | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów V, VI oraz VII (USK/567EI.) | |
Niemcy |
| 13 |
|
|
Hiszpania |
| 46 |
|
|
Francja |
| 548 |
|
|
Irlandia |
| 53 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 264 |
|
| |
Inne |
| 13 (1) |
|
|
Unia |
| 937 |
|
|
Norwegia |
| 2 923 (2) (3) (4) |
|
|
TAC |
| 3 860 |
| TAC analityczny Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. (2) Należy poławiać w wodach UE obszaru IIa, IV, Vb, VI oraz VII (USK/*24X7C). (3) Warunek szczególny: z czego przypadkowy połów innych gatunków w wysokości 25 % na statek, w jakimkolwiek czasie, jest dozwolony w obszarach Vb, VI oraz VII. Odsetek ten może jednak zostać przekroczony w pierwszych 24 godzinach następujących po rozpoczęciu połowów w określonym obszarze. Całkowity przypadkowy połów innych gatunków w obszarach Vb, VI oraz VII nie może przekraczać 3 000 ton (OTH/*5B67-). (4) Łącznie z molwą. Kwoty dla Norwegii wynoszą: 6 140 ton molwy (LIN/*5B67-) i 2 923 ton brosmy (USK/*5B67-) i są one zamienne do wysokości 2 000 ton oraz poławia się je wyłącznie taklami w obszarach Vb, VI oraz VII. |
Gatunek: | Brosma Brosme brosme | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (USK/04-N.) | |
Belgia |
| 0 (1) |
|
|
Dania |
| 0 (1) |
|
|
Niemcy |
| 0 (1) |
|
|
Francja |
| 0 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 0 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 (1) |
|
| |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Kwota tymczasowa zgodnie z art. 1 ust. 3. |
Gatunek: | Śledź atlantycki (1) Clupea harengus | Obszar: | obszar IIIa (HER/03A.) | |
Dania |
| 23 115 (2) |
|
|
Niemcy |
| 370 (2) |
|
|
Szwecja |
| 24 180 (2) |
|
|
Unia |
| 47 665 (2) |
|
|
TAC |
| 55 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyładunki śledzia atlantyckiego złowionego przy wykorzystaniu sieci o rozmiarze oczek równym co najmniej 32 mm. (2) Warunek szczególny: do 50 % tej ilości można poławiać w wodach UE obszaru IV (HER/*04-C.). |
Gatunek: | Śledź atlantycki (1) Clupea harengus | Obszar: | Wody UE i wody Norwegii obszaru IV na północ od 53°30′N (HER/4AB.) | |
Dania |
| 81 945 |
|
|
Niemcy |
| 50 632 |
|
|
Francja |
| 23 464 |
|
|
Niderlandy |
| 59 995 |
|
|
Szwecja |
| 4 863 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 65 901 |
|
| |
Unia |
| 286 800 |
|
|
Norwegia |
| 138 620 (2) |
|
|
TAC |
| 478 000 |
| TAC analityczny. Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyładunki śledzia atlantyckiego złowionego przy wykorzystaniu sieci o rozmiarze oczek równym co najmniej 32 mm. Państwa członkowskie muszą informować osobno o wyładunkach śledzia atlantyckiego w obszarze IVa (HER/04A.) i IVb (HER/04B.). (2) Z czego do 50 000 ton można poławiać w wodach UE obszarów IVa oraz IVb (HER/*4AB-C). Połowy dokonane w ramach tej kwoty należy odjąć od udziału Norwegii w TAC. |
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| Wody Norwegii na południe od 62° N (HER/*04N-) (1) |
|
Unia | 50 000 |
|
(1) Wyładunki śledzia atlantyckiego złowionego przy wykorzystaniu sieci o rozmiarze oczek równym co najmniej 32 mm. Państwa członkowskie muszą informować osobno o wyładunkach śledzia atlantyckiego w obszarze IVa (HER/*4AN.) i IVb (HER/*4BN.). |
Gatunek: | Śledź atlantycki (1) Clupea harengus | Obszar: | Wody Norwegii na południe od 62°N (HER/04-N.) | |
Szwecja |
| 922 (1) |
|
|
Unia |
| 922 |
|
|
TAC |
| 478 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy dorsza, plamiaka, rdzawca oraz witlinka i czarniaka są odliczane od kwot dotyczących tych gatunków. |
Gatunek: | Śledź atlantycki (1) Clupea harengus | Obszar: | obszar IIIa (HER/03A-BC) | |
Dania |
| 5 692 |
|
|
Niemcy |
| 51 |
|
|
Szwecja |
| 916 |
|
|
Unia |
| 6 659 |
|
|
TAC |
| 6 659 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie wyładunki śledzia atlantyckiego złowionego jako przyłowy w połowach przy wykorzystaniu sieci o rozmiarze oczek mniejszym niż 32 mm. |
Gatunek: | Śledź atlantycki (1) Clupea harengus | Obszar: | obszar IV, VIId oraz wody UE obszaru IIa (HER/2A47DX) | |
Belgia |
| 71 |
|
|
Dania |
| 13 787 |
|
|
Niemcy |
| 71 |
|
|
Francja |
| 71 |
|
|
Niderlandy |
| 71 |
|
|
Szwecja |
| 67 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 262 |
|
| |
Unia |
| 14 400 |
|
|
TAC |
| 14 400 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie wyładunki śledzia atlantyckiego złowionego jako przyłowy w połowach przy wykorzystaniu sieci o rozmiarze oczek mniejszym niż 32 mm. |
Gatunek: | Śledź atlantycki (1) Clupea harengus | Obszar: | obszar IVc, VIId (2) (HER/4CXB7D) | |
Belgia |
| 9 285 (3) |
|
|
Dania |
| 1 187 (3) |
|
|
Niemcy |
| 733 (3) |
|
|
Francja |
| 13 035 (3) |
|
|
Niderlandy |
| 23 276 (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 5 064 (3) |
|
| |
Unia |
| 52 580 |
|
|
TAC |
| 478 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie wyładunki śledzia atlantyckiego złowionego przy wykorzystaniu sieci o rozmiarze oczek równym co najmniej 32 mm. (2) Z wyjątkiem stada występującego w Blackwater: odnosi się do stada śledzia atlantyckiego w regionie morskim ujścia Tamizy w obszarze ograniczonym loksodromą biegnącą w kierunku południowym od Landguard Point (51°56′N, 1°19,1′E) do 51°33′ N i stamtąd na zachód do punktu na wybrzeżu Zjednoczonego Królestwa. (3) Warunek szczególny: do 50 % tej kwoty można poławiać w obszarze IVb (HER/*04B.). |
Gatunek: | Śledź atlantycki Clupea harengus | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VIb oraz VIaN (1) (HER/5B6ANB) | |
Niemcy |
| 3 072 |
|
|
Francja |
| 581 |
|
|
Irlandia |
| 4 151 |
|
|
Niderlandy |
| 3 072 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 16 604 |
|
| |
Unia |
| 27 480 |
|
|
TAC |
| 27 480 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Odnosi się do stada śledzia atlantyckiego w części obszaru ICES VIa, położonej na wschód od południka 7° W i na północ od równoleżnika 55° N lub na zachód od południka 7° W i na północ od równoleżnika 56° N, z wyłączeniem Clyde. |
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | Cieśnina Skagerrak (COD/03AN.) | |
Belgia |
| 9 (1) |
|
|
Dania |
| 3 026 (1) |
|
|
Niemcy |
| 76 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 19 (1) |
|
|
Szwecja |
| 530 (1) |
|
|
Unia |
| 3 660 |
|
|
TAC |
| 3 783 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom pływającym pod jego banderą, które uczestniczą w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów, dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego 12 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 6 niniejszego rozporządzenia. |
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | obszar IV; wody UE obszaru IIa; część obszaru IIIa poza cieśninami Skagerrak i Kattegat (COD/2A3AX4) | |
Belgia |
| 782 (1) |
|
|
Dania |
| 4 495 (1) |
|
|
Niemcy |
| 2 850 (1) |
|
|
Francja |
| 966 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 2 540 (1) |
|
|
Szwecja |
| 30 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 10 311 (1) |
|
| |
Unia |
| 21 974 |
|
|
Norwegia |
| 4 501 (2) |
|
|
TAC |
| 26 475 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom pływającym pod jego banderą, które uczestniczą w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów, dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego 12 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 6 niniejszego rozporządzenia. (2) Można poławiać w wodach UE. Połowy dokonane w ramach tej kwoty należy odjąć od udziału Norwegii w TAC. |
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| Wody Norwegii obszaru IV (COD/*04N-) |
|
Unia | 19 099 |
|
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | Wody Norwegii na południe od 62°N (COD/04-N.) | |
Szwecja |
| 382 (1) |
|
|
Unia |
| 382 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy plamiaka, rdzawca i witlinka oraz czarniaka są odliczane od kwot dotyczących tych gatunków. |
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | obszar VIId (COD/07D.) | |
Belgia |
| 66 (1) |
|
|
Francja |
| 1 295 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 39 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 143 (1) |
|
| |
Unia |
| 1 543 |
|
|
TAC |
| 1 543 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Oprócz tej kwoty państwo członkowskie może przyznać statkom pływającym pod jego banderą, które uczestniczą w testach dotyczących w pełni udokumentowanych połowów, dodatkowy przydział w ramach ogólnego limitu wynoszącego 12 % kwoty przyznanej temu państwu członkowskiemu, zgodnie z warunkami określonymi w art. 6 niniejszego rozporządzenia. |
Gatunek: | Zimnica i stornia Limanda limanda i Platichthys flesus | Obszar: | Wody UE obszaru IIa oraz IV (DAB/2AC4-C) w odniesieniu do zimnicy; (FLE/2AC4-C) w odniesieniu do storni | |
Belgia |
| 503 |
|
|
Dania |
| 1 888 |
|
|
Niemcy |
| 2 832 |
|
|
Francja |
| 196 |
|
|
Niderlandy |
| 11 421 |
|
|
Szwecja |
| 6 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 1 588 |
|
| |
Unia |
| 18 434 |
|
|
TAC |
| 18 434 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Żabnicowate Lophiidae | Obszar: | Wody norweskie obszaru IV (ANF/04-N.) | |
Belgia |
| 45 |
|
|
Dania |
| 1 152 |
|
|
Niemcy |
| 18 |
|
|
Niderlandy |
| 16 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 269 |
|
| |
Unia |
| 1 500 |
|
|
TAC |
| nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Żabnicowate Lophiidae | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (ANF/04-N.) | |
Belgia |
| 0 (1) |
|
|
Dania |
| 0 (1) |
|
|
Niemcy |
| 0 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 0 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 (1) |
|
| |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Kwota tymczasowa zgodnie z art. 1 ust. 3. |
Gatunek: | Plamiak Melanogrammus aeglefinus | Obszar: | obszar IIIa, wody UE podrejonów 22–32 (HAD/3A/BCD) | |
Belgia |
| 13 |
|
|
Dania |
| 2 231 |
|
|
Niemcy |
| 142 |
|
|
Niderlandy |
| 3 |
|
|
Szwecja |
| 264 |
|
|
Unia |
| 2 653 |
|
|
TAC |
| 2 770 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Plamiak Melanogrammus aeglefinus | Obszar: | obszar IV; wody UE obszaru IIa (HAD/2AC4.) | |
Belgia |
| 257 |
|
|
Dania |
| 1 770 |
|
|
Niemcy |
| 1 126 |
|
|
Francja |
| 1 963 |
|
|
Niderlandy |
| 193 |
|
|
Szwecja |
| 178 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 29 194 |
|
| |
Unia |
| 34 681 |
|
|
Norwegia |
| 10 359 |
|
|
TAC |
| 45 040 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| Wody Norwegii obszaru IV (HAD/*04N-) |
|
Unia | 25 798 |
|
Gatunek: | Plamiak Melanogrammus aeglefinus | Obszar: | Wody Norwegii na południe od 62° N (HAD/04-N.) | |
Szwecja |
| 707 (1) |
|
|
Unia |
| 707 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy dorsza, rdzawca oraz witlinka i czarniaka są odliczane od kwot dotyczących tych gatunków. |
Gatunek: | Plamiak Melanogrammus aeglefinus | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów VIb, XII oraz XIV (HAD/6B1214) | |
Belgia |
| 2 |
|
|
Niemcy |
| 3 |
|
|
Francja |
| 109 |
|
|
Irlandia |
| 78 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 798 |
|
| |
Unia |
| 990 |
|
|
TAC |
| 990 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Witlinek Merlangius merlangus | Obszar: | obszar IIIa (WHG/03A.) | |
Dania |
| 929 |
|
|
Niderlandy |
| 3 |
|
|
Szwecja |
| 99 |
|
|
Unia |
| 1 031 |
|
|
TAC |
| 1 050 |
| TAC przezornościowy |
Gatunek: | Witlinek Merlangius merlangus | Obszar: | obszar IV; wody UE obszaru IIa (WHG/2AC4.) | |
Belgia |
| 365 |
|
|
Dania |
| 1 577 |
|
|
Niemcy |
| 410 |
|
|
Francja |
| 2 370 |
|
|
Niderlandy |
| 912 |
|
|
Szwecja |
| 3 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 11 402 |
|
| |
Unia |
| 17 039 |
|
|
Norwegia |
| 1 893 (1) |
|
|
TAC |
| 18 932 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać w wodach UE. Połowy dokonane w ramach tej kwoty należy odjąć od udziału Norwegii w TAC. |
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| Wody Norwegii obszaru IV (WHG/*04N-) |
|
Unia | 11 544 |
|
Gatunek: | Witlinek i rdzawiec Merlangius merlangus i Pollachius pollachius | Obszar: | Wody Norwegii na południe od 62°N (WHG/04-N.) w odniesieniu do witlinka (POL/04-N.) w odniesieniu do rdzawca | |
Szwecja |
| 190 (1) |
|
|
Unia |
| 190 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy dorsza, plamiaka i czarniaka należy odliczać od kwot dotyczących tych gatunków. |
Gatunek: | Błękitek Micromesistius poutassou | Obszar: | Wody Norwegii obszarów II oraz IV (WHB/24-N.) | |
Dania |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| 643 000 |
| TAC analityczny |
Gatunek: | Błękitek Micromesistius poutassou | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów I, II, III, IV, V, VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId, VIIIe, XII oraz XIV (WHB/1X14) | |
Dania |
| 17 715 (1) |
|
|
Niemcy |
| 6 888 (1) |
|
|
Hiszpania |
| 15 018 (1) (2) |
|
|
Francja |
| 12 328 (1) |
|
|
Irlandia |
| 13 718 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 21 601 (1) |
|
|
Portugalia |
| 1 395 (1) (2) |
|
|
Szwecja |
| 4 382 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 22 987 (1) |
|
| |
Unia |
| 116 032 (1) |
|
|
Norwegia |
| 45 000 |
|
|
TAC |
| 643 000 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: z czego do 64 % można poławiać w norweskiej strefie ekonomicznej lub w obszarze połowowym wokół Jan Mayen (WHB/*NZJM1). (2) Można dokonywać transferów tej kwoty do obszarów VIIIc, IX i X; wód UE obszaru CECAF 34.1.1. Takie transfery muszą jednak zostać uprzednio zgłoszone Komisji. |
Gatunek: | Błękitek Micromesistius poutassou | Obszar: | obszar VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1 (WHB/8C3411) | |
Hiszpania |
| 13 213 |
|
|
Portugalia |
| 3 303 |
|
|
Unia |
| 16 516 (1) |
|
|
TAC |
| 643 000 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: z czego do 64 % można poławiać w norweskiej strefie ekonomicznej lub w obszarze połowowym wokół Jan Mayen (WHB/*NZJM2). |
Gatunek: | Błękitek Micromesistius poutassou | Obszar: | wody UE obszarów II, IVa, V oraz VI na północ od 56° 30′ N i obszaru VII na zachód od 12° W (WHB/24A567) | |
Norwegia |
| 99 408 (1) (2) |
|
|
TAC |
| 643 000 |
| TAC analityczny |
|
|
|
| |
(1) Należy odliczyć od kwoty przyznanej Norwegii na podstawie porozumienia państw nadbrzeżnych. (2) Warunek szczególny: wielkość połowów w obszarze IV nie może przekraczać 24 852 t, tzn. 25 % kwoty początkowej przyznanej Norwegii. |
Gatunek: | Złocica i szkarłacica Microstomus kitt i Glyptocephalus cynoglossus | Obszar: | Wody UE obszaru IIa oraz IV (LEM/2AC4-C) w odniesieniu do złocicy; (WIT/2AC4-C) w odniesieniu do szkarłacicy | |
Belgia |
| 346 |
|
|
Dania |
| 953 |
|
|
Niemcy |
| 122 |
|
|
Francja |
| 261 |
|
|
Niderlandy |
| 793 |
|
|
Szwecja |
| 11 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 3 905 |
|
| |
Unia |
| 6 391 |
|
|
TAC |
| 6 391 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Molwa niebieska Molva dypterygia | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, VI oraz VII (BLI/5B67-) | |
Niemcy |
| 25 |
|
|
Estonia |
| 4 |
|
|
Hiszpania |
| 79 |
|
|
Francja |
| 1 806 |
|
|
Irlandia |
| 7 |
|
|
Litwa |
| 2 |
|
|
Polska |
| 1 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 459 |
|
| |
Inne |
| 7 (1) |
|
|
Unia |
| 2 390 |
|
|
Norwegia |
| 150 (2) |
|
|
TAC |
| 2 540 |
| TAC analityczny Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. (2) Należy poławiać w wodach UE obszaru IIa, IV, Vb, VI oraz VII (BLI/*24X7C). |
Gatunek: | Molwa Molva molva | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów I oraz II (LIN/1/2.) | |
Dania |
| 8 |
|
|
Niemcy |
| 8 |
|
|
Francja |
| 8 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 8 |
|
| |
Pozostałe |
| 4 (1) |
|
|
Unia |
| 36 |
|
|
TAC |
| 36 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Molwa Molva molva | Obszar: | Wody UE obszaru IV (LIN/04-C.) | |
Belgia |
| 16 |
|
|
Dania |
| 243 |
|
|
Niemcy |
| 150 |
|
|
Francja |
| 135 |
|
|
Niderlandy |
| 5 |
|
|
Szwecja |
| 10 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 1 869 |
|
| |
Unia |
| 2 428 |
|
|
TAC |
| 2 428 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Molwa Molva molva | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszaru V (LIN/05.) | |
Belgia |
| 9 |
|
|
Dania |
| 6 |
|
|
Niemcy |
| 6 |
|
|
Francja |
| 6 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 6 |
|
| |
Unia |
| 33 |
|
|
TAC |
| 33 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Molwa Molva molva | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszarów VI, VII, VIII, IX, X, XII oraz XIV (LIN/6X14.) | |
Belgia |
| 30 |
|
|
Dania |
| 5 |
|
|
Niemcy |
| 109 |
|
|
Hiszpania |
| 2 211 |
|
|
Francja |
| 2 357 |
|
|
Irlandia |
| 591 |
|
|
Portugalia |
| 5 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 2 716 |
|
| |
Unia |
| 8 024 |
|
|
Norwegia |
| 6 140 (1) (2) |
|
|
TAC |
| 14 164 |
| TAC analityczny Stosuje się art. 11 niniejszego rozporządzenia. |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: z czego przypadkowy połów innych gatunków w wysokości 25 % na statek, w jakimkolwiek czasie, jest dozwolony w obszarach Vb, VI oraz VII. Odsetek ten może jednak zostać przekroczony w pierwszych 24 godzinach następujących po rozpoczęciu połowów w określonym obszarze. Całkowity przypadkowy połów innych gatunków w obszarach VI oraz VII nie może przekraczać 3 000 ton (OTH/*6X14.). (2) Łącznie z brosmą. Kwoty dla Norwegii wynoszą: 6 140 ton molwy i 2 923 ton brosmy i są one zamienne do wysokości 2 000 ton oraz można je poławiać wyłącznie taklami w obszarach Vb, VI oraz VII. |
Gatunek: | Molwa Molva molva | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (LIN/04-N.) | |
Belgia |
| 6 |
|
|
Dania |
| 747 |
|
|
Niemcy |
| 21 |
|
|
Francja |
| 8 |
|
|
Niderlandy |
| 1 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 67 |
|
| |
Unia |
| 850 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Homarzec Nephrops norvegicus | Obszar: | IIIa; wody UE podrejonów 22–32 (NEP/3A/BCD) | |
Dania |
| 3 822 |
|
|
Niemcy |
| 11 |
|
|
Szwecja |
| 1 367 |
|
|
Unia |
| 5 200 |
|
|
TAC |
| 5 200 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Homarzec Nephrops norvegicus | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (NEP/04-N.) | |
Dania |
| 947 |
|
|
Niemcy |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 53 |
|
| |
Unia |
| 1 000 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | obszar IIIa (PRA/03A.) | |
Dania |
| 2 308 |
|
|
Szwecja |
| 1 243 |
|
|
Unia |
| 3 551 |
|
|
TAC |
| 6 650 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | Wody UE obszaru IIa oraz IV (PRA/2AC4-C) | |
Dania |
| 2 273 |
|
|
Niderlandy |
| 21 |
|
|
Szwecja |
| 91 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 673 |
|
| |
Unia |
| 3 058 |
|
|
TAC |
| 3 058 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | Wody Norwegii na południe od 62°N (PRA/04-N.) | |
Dania |
| 357 |
|
|
Szwecja |
| 123 (1) |
|
|
Unia |
| 480 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy dorsza, plamiaka, rdzawca, witlinka oraz czarniaka są odliczane od kwot dotyczących tych gatunków. |
Gatunek: | Gładzica Pleuronectes platessa | Obszar: | Cieśnina Skagerrak (PLE/03AN.) | |
Belgia |
| 55 |
|
|
Dania |
| 7 117 |
|
|
Niemcy |
| 37 |
|
|
Niderlandy |
| 1 369 |
|
|
Szwecja |
| 381 |
|
|
Unia |
| 8 959 |
|
|
TAC |
| 9 142 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Gładzica Pleuronectes platessa | Obszar: | Cieśnina Kattegat (PLE/03AS.) | |
Dania |
| 1 602 |
|
|
Niemcy |
| 18 |
|
|
Szwecja |
| 180 |
|
|
Unia |
| 1 800 |
|
|
TAC |
| 1 800 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Gładzica Pleuronectes platessa | Obszar: | obszar IV; wody UE obszaru IIa; część obszaru IIIa poza cieśninami Skagerrak i Kattegat (PLE/2A3AX4) | |
Belgia |
| 5 614 |
|
|
Dania |
| 18 245 |
|
|
Niemcy |
| 5 263 |
|
|
Francja |
| 1 053 |
|
|
Niderlandy |
| 35 086 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 25 964 |
|
| |
Unia |
| 91 225 |
|
|
Norwegia |
| 5 845 |
|
|
TAC |
| 97 070 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| Wody Norwegii obszaru IV (PLE/*04N-) |
|
Unia | 37 331 |
|
Gatunek: | Czarniak Pollachius virens | Obszar: | obszar IIIa oraz IV; wody UE obszarów IIa, IIIb, IIIc oraz podrejonów 22–32 (POK/2A34.) | |
Belgia |
| 32 |
|
|
Dania |
| 3 757 |
|
|
Niemcy |
| 9 487 |
|
|
Francja |
| 22 326 |
|
|
Niderlandy |
| 95 |
|
|
Szwecja |
| 516 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 7 273 |
|
| |
Unia |
| 43 486 |
|
|
Norwegia |
| 47 734 (1) |
|
|
TAC |
| 91 220 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać wyłącznie w wodach UE obszaru IV oraz w obszarze IIIa (POK/*3A4-C). Połowy dokonane w ramach tej kwoty należy odjąć od udziału Norwegii w TAC. |
Gatunek: | Czarniak Pollachius virens | Obszar: | obszar VI; wody UE i wody międzynarodowe obszarów Vb, XII oraz XIV (POK/56-14) | |
Niemcy |
| 484 |
|
|
Francja |
| 4 805 |
|
|
Irlandia |
| 421 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 3 254 |
|
| |
Unia |
| 8 964 |
|
|
Norwegia |
| 500 (1) |
|
|
TAC |
| 9 464 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać na północ od 56°30'N (POK/*5614N). |
Gatunek: | Czarniak Pollachius virens | Obszar: | Wody Norwegii na południe od 62°N (POK/04-N.) | |
Szwecja |
| 880 (1) |
|
|
Unia |
| 880 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy dorsza, plamiaka, rdzawca oraz witlinka należy odliczać od kwot odnoszących do tych gatunków. |
Gatunek: | Turbot i nagład Psetta maxima i Scopthalmus rhombus | Obszar: | Wody UE obszaru IIa oraz IV (TUR/2AC4-C) w odniesieniu do turbota; (BLL/2AC4-C) w odniesieniu do nagłada | |
Belgia |
| 340 |
|
|
Dania |
| 727 |
|
|
Niemcy |
| 186 |
|
|
Francja |
| 88 |
|
|
Niderlandy |
| 2 579 |
|
|
Szwecja |
| 5 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 717 |
|
| |
Unia |
| 4 642 |
|
|
TAC |
| 4 642 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Halibut niebieski Reinhardtius hippoglossoides | Obszar: | Wody UE obszarów IIa oraz IV; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb oraz VI (GHL/2A-C46) | |
Dania |
| 13 |
|
|
Niemcy |
| 23 |
|
|
Estonia |
| 13 |
|
|
Hiszpania |
| 13 |
|
|
Francja |
| 218 |
|
|
Irlandia |
| 13 |
|
|
Litwa |
| 13 |
|
|
Polska |
| 13 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 857 |
|
| |
Unia |
| 1 176 |
|
|
Norwegia |
| 824 (1) |
|
|
TAC |
| 2 000 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Poławiane w wodach UE w obszarach IIa i VI. W obszarze VI ilość ta może być poławiana wyłącznie taklami (GHL/*2A6-C). |
Gatunek: | Makrela Scomber scombrus | Obszar: | obszar IIIa oraz IV; wody UE obszarów IIa, IIIb, IIIc oraz podrejonów 22–32 (MAC/2A34.) | |
Belgia |
| 440 (3) |
|
|
Dania |
| 15 072 (3) |
|
|
Niemcy |
| 459 (3) |
|
|
Francja |
| 1 387 (3) |
|
|
Niderlandy |
| 1 396 (3) |
|
|
Szwecja |
| 4 174 (1) (2) (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 1 293 (3) |
|
| |
Unia |
| 24 221 (1) (3) |
|
|
Norwegia |
| 141 809 (4) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: w tym 242 tony do połowu w wodach Norwegii na południe od 62°N (2) W odniesieniu do połowów w wodach Norwegii przyłowy dorsza, plamiaka, rdzawca i witlinka oraz czarniaka są odliczane od kwoty ustalonej dla tych gatunków. (3) Może być poławiany również w wodach Norwegii obszaru IVa (MAC/*4AN.). (4) Należy odjąć od udziału Norwegii w TAC (kwota dostępu). Ilość ta obejmuje udział Norwegii w TAC dla Morza Północnego, który wynosi 39 599 ton. Kwotę tę można poławiać jedynie w obszarze IVa (MAC/*04A.), z wyjątkiem 3 000 ton, które można poławiać w obszarze IIIa (MAC/*03A.). |
Warunek szczególny: | |||||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następujących obszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | |||||
| obszar IIIa (MAC/*03A.) | IIIa oraz IVbc (MAC/*3A4BC) | IVb (MAC/*04B.) | IVc (MAC/*04C.) | VI, wody międzynarodowe obszaru IIa, od dnia 1 stycznia do dnia 31 marca 2013 r. oraz w grudniu 2013 r. (MAC/*2A6.) |
Dania | 0 | 4 130 | 0 | 0 | 8 107 |
Francja | 0 | 490 | 0 | 0 | 0 |
Niderlandy | 0 | 490 | 0 | 0 | 0 |
Szwecja | 0 | 0 | 390 | 10 | 1 573 |
Zjednoczone Królestwo | 0 | 490 | 0 | 0 | 0 |
Norwegia | 3 000 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Gatunek: | Makrela Scomber scombrus | Obszar: | obszar VI, VII, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb, wody międzynarodowe obszarów IIa, XII oraz XIV (MAC/2CX14-) | |
Niemcy |
| 17 326 |
|
|
Hiszpania |
| 18 |
|
|
Estonia |
| 144 |
|
|
Francja |
| 11 552 |
|
|
Irlandia |
| 57 753 |
|
|
Łotwa |
| 106 |
|
|
Litwa |
| 106 |
|
|
Niderlandy |
| 25 267 |
|
|
Polska |
| 1 220 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 158 825 |
|
| |
Unia |
| 272 317 |
|
|
Norwegia |
| 11 788 (1) (2) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać w obszarach IIa, VIa na północ od 56° 30′ N, IVa, VIId, VIIe, VIIf oraz VIIh (MAC/*AX7H). (2) Norwegia może złowić dodatkowe 28 362 ton kwoty dostępu na północ od 56°30′N, a ilość tę odlicza się od jej limitu połowowego (MAC/*N6530). |
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następujących obszarach i w określonych poniżej okresach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| Wody UE i wody Norwegii obszaru IVa (MAC/*4A-EN) W okresach od 1 stycznia do 15 lutego 2013 r. oraz od 1 września do 31 grudnia 2013 r. | Wody Norwegii obszaru IIa (MAC/*2AN-) |
Niemcy | 6 971 | 710 |
Francja | 4 648 | 473 |
Irlandia | 23 237 | 2 366 |
Niderlandy | 10 166 | 1 035 |
Zjednoczone Królestwo | 63 905 | 6 507 |
Unia | 108 927 | 11 091 |
Gatunek: | Makrela Scomber scombrus | Obszar: | obszar VIIIc, IX i X; wody UE obszaru CECAF 34.1.1 (MAC/8C3411) | |
Hiszpania |
| 25 682 (1) |
|
|
Francja |
| 170 (1) |
|
|
Portugalia |
| 5 308 (1) |
|
|
Unia |
| 31 160 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: ilości podlegające wymianie z innymi państwami członkowskimi mogą być poławiane w obszarach VIIIa, VIIIb oraz VIIId (MAC/*8ABD.). Jednak ilości oferowane przez Hiszpanię, Portugalię lub Francję do celów wymiany, które mają być poławiane w obszarach VIIIa, VIIIb oraz VIIId, nie mogą przekroczyć 25 % kwot przekazującego państwa członkowskiego. |
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionych kwot w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||
| VIIIb (MAC/*08B.) |
|
Hiszpania | 2 157 |
|
Francja | 14 |
|
Portugalia | 446 |
|
Gatunek: | Makrela Scomber scombrus | Obszar: | wody Norwegii obszaru IIa oraz IVa (MAC/2A4A-N) | |
Dania |
| 10 694 (1) |
|
|
Unia |
| 10 694 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Połowy dokonane na obszarach IIa (MAC/*02A.) oraz IVa (MAC/*4A.) są zgłaszane osobno. |
Gatunek: | Sola Solea solea | Obszar: | Wody UE obszarów II oraz IV (SOL/24-C.) | |
Belgia |
| 1 164 |
|
|
Dania |
| 532 |
|
|
Niemcy |
| 931 |
|
|
Francja |
| 233 |
|
|
Niderlandy |
| 10 511 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 599 |
|
| |
Unia |
| 13 970 |
|
|
Norwegia |
| 30 (1) |
|
|
TAC |
| 14 000 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać wyłącznie w wodach UE obszaru IV (SOL/*04-C.). |
Gatunek: | Szprot i powiązane przyłowy Sprattus sprattus | Obszar: | obszar IIIa (SPR/03A.) | |
Dania |
| 27 875 (1) |
|
|
Niemcy |
| 58 (1) |
|
|
Szwecja |
| 10 547 (1) |
|
|
Unia |
| 38 480 |
|
|
TAC |
| 41 600 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Co najmniej 95 % wyładunków odliczanych od tej kwoty muszą stanowić szproty. Przyłowy zimnicy, witlinka i plamiaka są odliczane od pozostałych 5 % kwoty (OTH/*03A). |
Gatunek: | Szprot i powiązane przyłowy Sprattus sprattus | Obszar: | Wody UE obszarów IIa i IV (SPR/2AC4-C) | |
Belgia |
| 1 737 (2) |
|
|
Dania |
| 137 489 (2) |
|
|
Niemcy |
| 1 737 (2) |
|
|
Francja |
| 1 737 (2) |
|
|
Niderlandy |
| 1 737 (2) |
|
|
Szwecja |
| 1 330 (1) (2) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 5 733 (2) |
|
| |
Unia |
| 151 500 |
|
|
Norwegia |
| 10 000 |
|
|
TAC |
| 161 500 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Łącznie z dobijakiem. (2) Co najmniej 98 % wyładunków odliczanych od tej kwoty muszą stanowić szproty. Przyłowy zimnicy i witlinka są odliczane od pozostałych 2 % kwoty (OTH/*2AC4C). |
Gatunek: | Ostrobok i powiązane przyłowy Trachurus spp. | Obszar: | Wody UE obszarów IVb, IVc oraz VIId (JAX/4BC7D) | |
Belgia |
| 38 (3) |
|
|
Dania |
| 16 367 (3) |
|
|
Niemcy |
| 1 445 (1) (3) |
|
|
Hiszpania |
| 304 (3) |
|
|
Francja |
| 1 358 (1) (3) |
|
|
Irlandia |
| 1 029 (3) |
|
|
Niderlandy |
| 9 854 (1) (3) |
|
|
Portugalia |
| 35 (3) |
|
|
Szwecja |
| 75 (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 3 895 (1) (3) |
|
| |
Unia |
| 34 400 |
|
|
Norwegia |
| 3 550 (2) |
|
|
TAC |
| 37 950 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: do 5 % tej kwoty można poławiać w obszarze VIId i liczyć jako złowione w ramach kwoty dla obszaru: wody UE obszarów IIa, IVa, VI, VIIa– c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb, wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV (JAX/*2A-14). (2) Można poławiać wyłącznie w wodach UE obszaru IV (JAX/*04-C.). (3) Co najmniej 95 % wyładunków odliczanych od tej kwoty muszą stanowić ostroboki. Przyłowy kaproszowatych, plamiaka, witlinka i makreli należy odliczać od pozostałych 5 % kwoty (OTH/*4BC7D). |
Gatunek: | Ostrobok i powiązane przyłowy Trachurus spp. | Obszar: | Wody UE obszarów IIa, IVa; VI, VIIa–c, VIIe–k, VIIIa, VIIIb, VIIId oraz VIIIe; wody UE i wody międzynarodowe obszaru Vb, wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV (JAX/2A-14) | |
Dania |
| 15 702 (1) (3) |
|
|
Niemcy |
| 12 251 (1) (2) (3) |
|
|
Hiszpania |
| 16 711 (3) |
|
|
Francja |
| 6 306 (1) (2) (3) |
|
|
Irlandia |
| 40 803 (1) (3) |
|
|
Niderlandy |
| 49 156 (1) (2) (3) |
|
|
Portugalia |
| 1 610 (3) |
|
|
Szwecja |
| 675 (1) (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 14 775 (1) (2) (3) |
|
| |
Unia |
| 157 989 |
|
|
TAC |
| 157 989 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: do 5 % tej kwoty poławianych w wodach UE obszarów IIa lub IVa przed dniem 30 czerwca 2013 r. można uznać za złowione w ramach kwoty dla wód UE obszarów IVb, IVc oraz VIId (JAX/*4BC7D). (2) Warunek szczególny: do 5 % tej kwoty można poławiać w obszarze VIId (JAX/*07D.). (3) Co najmniej 95 % wyładunków odliczanych od tej kwoty muszą stanowić ostroboki. Przyłowy kaproszowatych, plamiaka, witlinka i makreli należy odliczać od pozostałych 5 % kwoty (OTH/*2A-14). |
Gatunek: | Okowiel i powiązane przyłowy Trisopterus esmarki | Obszar: | obszar IIIa; wody UE obszarów IIa oraz IV (NOP/2A3A4.) | |
Dania |
| 167 345 (1) |
|
|
Niemcy |
| 32 (1) (2) |
|
|
Niderlandy |
| 123 (1) (2) |
|
|
Unia |
| 167 500 (1) |
|
|
Norwegia |
| 20 000 |
|
|
TAC |
| 187 500 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.] Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.] |
|
|
|
|
|
(1) Co najmniej 95 % wyładunków odliczanych od tej kwoty musi stanowić okowiel. Przyłowy plamiaka i witlinka należy odliczać od pozostałych 5 % kwoty (OT2/*2A3A4). (2) Kwotę można poławiać wyłącznie w wodach UE obszarów ICES IIa, IIIa i IV. |
Gatunek: | Okowiel Trisopterus esmarki | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (NOP/04-N.) | |
Dania |
| 0 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 (1) |
|
| |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Kwota tymczasowa zgodnie z art. 1 ust. 3. |
Gatunek: | Połowy paszowe | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (I/F/04-N.) | |
Szwecja |
| 800 (1) (2) |
|
|
Unia |
| 800 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Przyłowy dorsza, plamiaka, rdzawca i witlinka oraz czarniaka należy odliczać od kwot odnoszących się do tych gatunków. (2) Warunek szczególny: z czego nie więcej niż 400 ton stanowi ostrobok (JAX/*04-N.). |
Gatunek: | Pozostałe gatunki | Obszar: | Wody UE obszarów Vb, VI i VII (OTH/5B67-C) | |
Unia |
| Nie dotyczy |
|
|
Norwegia |
| 140 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Poławiane wyłącznie przy użyciu takli. |
Gatunek: | Pozostałe gatunki | Obszar: | Wody Norwegii obszaru IV (OTH/04-N.) | |
Belgia |
| 35 |
|
|
Dania |
| 3 250 |
|
|
Niemcy |
| 366 |
|
|
Francja |
| 151 |
|
|
Niderlandy |
| 260 |
|
|
Szwecja |
| Nie dotyczy (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 2 438 |
|
| |
Unia |
| 6 500 (2) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Kwota dla „pozostałych gatunków” na tradycyjnym poziomie przydzielona Szwecji przez Norwegię. (2) Łącznie z połowami, których nie wymieniono szczegółowo. W wyniku konsultacji możliwe jest określenie wyjątków w odpowiednich przypadkach. |
Gatunek: | Pozostałe gatunki | Obszar: | Wody UE obszaru IIa, IV i VIa na północ od 56°30′N (OTH/2A46AN) | |
Unia |
| Nie dotyczy |
|
|
Norwegia |
| 3 250 (1) (2) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Ograniczone do obszarów IIa i IV (OTH/*2A4-C). (2) Łącznie z połowami, których nie wymieniono szczegółowo. W wyniku konsultacji możliwe jest określenie wyjątków w odpowiednich przypadkach. |
ZAŁĄCZNIK IB
PÓŁNOCNO-WSCHODNI ATLANTYK I GRENLANDIA, PODOBSZARY ICES I, II, V, XII ORAZ XIV I WODY GRENLANDII OBSZARU NAFO 1
Gatunek: | Kraby z gatunków należących do Chionoecetes spp. | Obszar: | Wody Grenlandii obszaru NAFO 1 (PCR/N1GRN.) | |
Irlandia |
| 31 |
|
|
Hiszpania |
| 219 |
|
|
Unia |
| 250 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Śledź atlantycki Clupea harengus | Obszar: | Wody UE, Norwegii i wody międzynarodowe obszaru I oraz II (HER/1/2-) | |
Belgia |
| 14 (1) |
|
|
Dania |
| 13 806 (1) |
|
|
Niemcy |
| 2 418 (1) |
|
|
Hiszpania |
| 46 (1) |
|
|
Francja |
| 596 (1) |
|
|
Irlandia |
| 3 574 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 4 941 (1) |
|
|
Polska |
| 699 (1) |
|
|
Portugalia |
| 46 (1) |
|
|
Finlandia |
| 214 (1) |
|
|
Szwecja |
| 5 116 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 8 827 (1) |
|
| |
Unia |
| 40 297 (1) |
|
|
Norwegia |
| 34 695 (2) |
|
|
TAC |
| 619 000 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
(1) Przy składaniu Komisji raportów połowowych muszą również zostać zgłoszone ilości złowione w każdym z następujących obszarów: obszar podlegający regulacji NEAFC, wody UE, wody Wysp Owczych, wody Norwegii, obszar połowowy wokół Jan Mayen, obszar ochrony łowisk wokół Svalbard. (2) Połowy dokonane w ramach tej kwoty należy odjąć od udziału Norwegii w TAC (kwota dostępu). Kwota ta może być poławiana w wodach UE na północ od 62°N. |
Warunek szczególny: | ||
W granicach wyżej wymienionego udziału Unii w TAC w następującym obszarze nie można poławiać ilości większych niż 34 695 ton: | ||
| Wody Norwegii na północ od 62°N i obszar połowowy wokół Jan Mayen (HER/*2AJMN) |
|
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | Wody Norwegii obszaru I oraz II (COD/1N2AB.) | |
Niemcy |
| 2 413 |
|
|
Grecja |
| 299 |
|
|
Hiszpania |
| 2 691 |
|
|
Irlandia |
| 299 |
|
|
Francja |
| 2 215 |
|
|
Portugalia |
| 2 691 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 9 363 |
|
| |
Unia |
| 19 971 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | Wody Grenlandii obszaru NAFO 1 i wody Grenlandii obszaru XIV (COD/N1GL14) | |
Niemcy |
| 1 391 (1) (2) (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 309 (1) (2) (3) |
|
| |
Unia |
| 1 700 (1) (2) (3) |
|
|
Norwegia |
| 500 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Obszar we Wschodniej Grenlandii zwany „Kleine Banke” jest zamknięty dla wszelkich połowów. Obszar ten jest ograniczony następującymi współrzędnymi 64°40'N 37°30'W 64° 40'N 36°30'W 64°15'N 36°30'W oraz 64° 15'N 37°30'W (2) Połowy mogą być prowadzone we Wschodniej Grenlandii lub Zachodniej Grenlandii. Jednakże we Wschodniej Grenlandii połowy są dozwolone wyłącznie: – dla trawlerów w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2013 r. – dla taklowców w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2013 r. (3) Połowy prowadzi się przy 100 % obecności obserwatorów i z zastosowaniem satelitarnych systemów monitorowania statków (VMS). Do 80 % kwoty można złowić w jednym z poniższych obszarów. Ponadto w każdym obszarze wykorzystuje się minimalny nakład połowowy w liczbie 10 zaciągów na jeden statek: |
|
Gatunek: | Dorsz Gadus morhua | Obszar: | obszar I oraz IIb (COD/1/2B.) | |
Niemcy |
| 7 739 (3) |
|
|
Hiszpania |
| 14 329 (3) |
|
|
Francja |
| 3 758 (3) |
|
|
Polska |
| 3 057 (3) |
|
|
Portugalia |
| 2 816 (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 5 223 (3) |
|
| |
Inne państwa członkowskie | 250 (1) (3) |
|
| |
Unia |
| 37 172 (2) |
|
|
TAC |
| 986 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Z wyjątkiem Niemiec, Hiszpanii, Francji, Polski, Portugalii oraz Zjednoczonego Królestwa. (2) Przydział zasobów dorsza dla Unii w obszarze Spitsbergen oraz Wyspa Niedźwiedzia, a także związane z nim przyłowy plamiaka, nie stanowią uszczerbku dla praw i obowiązków wynikających z traktatu paryskiego z 1920 r. (3) Przyłowy plamiaka mogą stanowić do 15 % jednego zaciągu. Masy przyłowu plamiaka nie wlicza się do kwoty odnoszącej się do dorsza. |
Gatunek: | Dorsz atlantycki i plamiak Gadus morhua i Melanogrammus aeglefinus | Obszar: | Wody Wysp Owczych obszaru Vb (COD/05B-F.) w odniesieniu do dorsza atlantyckiego; (HAD/05B-F.) w odniesieniu do plamiaka | |
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Halibut biały Hippoglossus hippoglossus | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (HAL/514GRN) | |
Portugalia |
| 125 |
|
|
Unia |
| 125 |
|
|
Norwegia |
| 75 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Poławiane przy użyciu takli (HAL/*514GN). |
Gatunek: | Halibut biały Hippoglossus hippoglossus | Obszar: | Wody Grenlandii obszaru NAFO 1 (HAL/N1GRN.) | |
Unia |
| 125 |
|
|
Norwegia |
| 75 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Poławiane przy użyciu takli (HAL/*N1GRN). |
Gatunek: | Buławiki Macrourus spp. | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (GRV/514GRN) | |
Unia |
| 140 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy (2) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: buławik czarny (Coryphaenoides rupestris) (RNG/514GRN) i buławik siwy (Macrourus berglax) (RHG/514GRN) nie mogą być przedmiotem ukierunkowanych połowów. Mogą stanowić jedynie przyłowy i należy je zgłaszać osobno. (2) Łącznie 120 ton przydziela się Norwegii i można poławiać je zarówno w tym obszarze TAC, jak i wodach Grenlandii obszaru NAFO 1 (GRV/514N1G). Warunek szczególny: buławik czarny (Coryphaenoides rupestris) (RNG/514GRN) i buławik siwy (Macrourus berglax) (RHG/514GRN) nie mogą być przedmiotem ukierunkowanych połowów. Mogą stanowić jedynie przyłowy i należy je zgłaszać osobno. |
Gatunek: | Buławiki Macrourus spp. | Obszar: | Wody Grenlandii obszaru NAFO 1 (GRV/N1GRN.) | |
Unia |
| 140 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy (2) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: buławik czarny (Coryphaenoides rupestris) (RNG/N1GRN) i buławik siwy (Macrourus berglax) (RHG/N1GRN) nie mogą być przedmiotem ukierunkowanych połowów. Mogą stanowić jedynie przyłowy i należy je zgłaszać osobno. (2) Łącznie 120 ton przydziela się Norwegii i można poławiać je zarówno w tym obszarze TAC, jak i wodach Grenlandii obszaru V i XIV (GRV/514N1G). Warunek szczególny: buławik czarny (Coryphaenoides rupestris) (RNG/514GRN) i buławik siwy (Macrourus berglax) (RHG/514GRN) nie mogą być przedmiotem ukierunkowanych połowów. Mogą stanowić jedynie przyłowy i należy je zgłaszać osobno. |
Gatunek: | Gromadnik Mallotus villosus | Obszar: | IIb (CAP/02B.) | |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| 0 |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Gromadnik Mallotus villosus | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (CAP/514GRN) | |
Dania |
| 4 909 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 46 |
|
| |
Szwecja |
| 352 |
|
|
Niemcy |
| 214 |
|
|
Wszystkie państwa członkowskie | 254 (1) (2) |
|
| |
Unia |
| 5 775 (3) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Z wyjątkiem państw członkowskich posiadających ponad 10 % kwoty Unii. (2) Państwa członkowskie, którym przypisano kwotę, mogą mieć dostęp do kwoty dla wszystkich państw członkowskich dopiero po wyczerpaniu własnej kwoty. (3) Mogą być poławiane od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 30 kwietnia 2013 r. Jeżeli poziom połowu w wysokości 70 % początkowej kwoty unijnej zostanie osiągnięty do dnia 15 kwietnia 2013 r., do tej kwoty unijnej zostanie dodatkowo dodanych 5 775 ton do odłowienia w tym samym okresie. Tę dodatkową kwotę unijną uznaje się za przydzieloną zgodnie z tym samym kluczem przydziału. |
Gatunek: | Plamiak Melanogrammus aeglefinus | Obszar: | Wody Norwegii obszaru I oraz II (HAD/1N2AB.) | |
Niemcy |
| 317 |
|
|
Francja |
| 191 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 973 |
|
| |
Unia |
| 1 481 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Błękitek Micromesistius poutassou | Obszar: | Wody Wysp Owczych (WHB/2A4AXF) | |
Dania |
| 0 |
|
|
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Niderlandy |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) TAC ustalany zgodnie z wynikiem konsultacji między Unią, Wyspami Owczymi, Norwegią i Islandią. |
Gatunek: | Molwa i molwa niebieska Molva molva i Molva dypterygia | Obszar: | Wody Wysp Owczych obszaru Vb (LIN/05B-F.) w odniesieniu do molwy (BLI/05B-F.) w odniesieniu do molwy niebieskiej | |
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (PRA/514GRN) | |
Dania |
| 2 400 |
|
|
Francja |
| 2 400 |
|
|
Unia |
| 4 800 |
|
|
Norwegia |
| 2 700 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | Wody Grenlandii obszaru NAFO 1 (PRA/N1GRN.) | |
Dania |
| 1 700 |
|
|
Francja |
| 1 700 |
|
|
Unia |
| 3 400 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Czarniak Pollachius virens | Obszar: | Wody Norwegii obszaru I oraz II (POK/1N2AB.) | |
Niemcy |
| 2 040 |
|
|
Francja |
| 328 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 182 |
|
| |
Unia |
| 2 550 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
Gatunek: | Czarniak Pollachius virens | Obszar: | Wody międzynarodowe obszarów I oraz II (POK/1/2INT) | |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Czarniak Pollachius virens | Obszar: | Wody Wysp Owczych obszaru Vb (POK/05B-F.) | |
Belgia |
| 0 |
|
|
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Niderlandy |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Halibut niebieski Reinhardtius hippoglossoides | Obszar: | Wody Norwegii obszaru I oraz II (GHL/1N2AB.) | |
Niemcy |
| 25 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 25 (1) |
|
| |
Unia |
| 50 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Halibut niebieski Reinhardtius hippoglossoides | Obszar: | Wody międzynarodowe obszarów I oraz II (GHL/1/2INT) | |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Halibut niebieski Reinhardtius hippoglossoides | Obszar: | Wody Grenlandii obszaru NAFO 1 (GHL/N1GRN.) | |
Niemcy |
| 2 075 |
|
|
Unia |
| 2 075 (1) |
|
|
Norwegia |
| 575 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Powinny być poławiane na południe od 68°N. |
Gatunek: | Halibut niebieski Reinhardtius hippoglossoides | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (GHL/514GRN) | |
Niemcy |
| 3 695 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 195 |
|
| |
Unia |
| 3 890 (1) |
|
|
Norwegia |
| 575 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Połowy prowadzone przez nie więcej niż 6 statków jednocześnie. |
Gatunek: | Karmazyny (płytkowodne zasoby pelagiczne) Sebastes spp. | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszaru V; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV (RED/51214S) | |
Estonia |
| 0 |
|
|
Niemcy |
| 0 |
|
|
Hiszpania |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Irlandia |
| 0 |
|
|
Łotwa |
| 0 |
|
|
Niderlandy |
| 0 |
|
|
Polska |
| 0 |
|
|
Portugalia |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| 0 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Karmazyny (głębokowodne zasoby pelagiczne) Sebastes spp. | Obszar: | Wody UE i wody międzynarodowe obszaru V; wody międzynarodowe obszarów XII oraz XIV (RED/51214D) | |
Estonia |
| 121 (1) (2) |
|
|
Niemcy |
| 2 441 (1) (2) |
|
|
Hiszpania |
| 433 (1) (2) |
|
|
Francja |
| 230 (1) (2) |
|
|
Irlandia |
| 1 (1) (2) |
|
|
Łotwa |
| 44 (1) (2) |
|
|
Niderlandy |
| 1 (1) (2) |
|
|
Polska |
| 222 (1) (2) |
|
|
Portugalia |
| 518 (1) (2) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 6 (1) (2) |
|
| |
Unia |
| 4 017 (1) (2) |
|
|
TAC |
| 26 000 (1) (2) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać wyłącznie w obszarze ograniczonym następującymi współrzędnymi: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
(1) Zakaz połowów od dnia 1 stycznia do dnia 9 maja 2013 r. |
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | Wody Norwegii obszaru I oraz II (RED/1N2AB.) | |
Niemcy |
| 766 (1) |
|
|
Hiszpania |
| 95 (1) |
|
|
Francja |
| 84 (1) |
|
|
Portugalia |
| 405 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 150 (1) |
|
| |
Unia |
| 1 500 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | Wody międzynarodowe obszarów I oraz II (RED/1/2INT) | |
Unia |
| Nie dotyczy (1) (2) |
|
|
TAC |
| 19 500 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Połowów można dokonywać wyłącznie w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 grudnia 2013 r. Połowy zostaną zakończone, kiedy TAC zostanie w pełni wykorzystany przez strony konwencji NEAFC. Komisja informuje państwa członkowskie o dacie powiadomienia przez Sekretariat NEAFC stron konwencji NEAFC o pełnym wykorzystaniu TAC. Od tego dnia państwa członkowskie zabraniają ukierunkowanych połowów karmazynów statkom pływającym pod ich banderą. (2) Statki ograniczają swoje przyłowy karmazynów w innych łowiskach do wysokości maksymalnie 1 % całkowitego połowu zatrzymanego na pokładzie. |
Gatunek: | Karmazyny (zasoby pelagiczne) Sebastes spp. | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów NAFO 1F i wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (RED/N1G14P) | |
Niemcy |
| 2 173 (1) (2) |
|
|
Francja |
| 11 (1) (2) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 16 (1) (2) |
|
| |
Unia |
| 2 200 (1) (2) |
|
|
Norwegia |
| 800 (3) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać wyłącznie włokiem. (2) Warunek szczególny: kwoty można poławiać w obszarze podlegającym regulacji NEAFC pod warunkiem osobnego zgłaszania poławianych w nim kwot (RED/*5-14P). W przypadku poławiania w obszarze podlegającym regulacji NEAFC można poławiać dopiero od dnia 10 maja 2013 r. jako karmazyny pelagiczne oraz wyłącznie w obszarze („NEAFC box”) ograniczonym następującymi współrzędnymi: |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
(3) Połów wyłącznie w obrębie obszaru NEAFC box, określonego w przypisie 2 (RED/*5-14N). |
Gatunek: | Karmazyny (zasoby denne) Sebastes spp. | Obszar: | Wody Grenlandii obszarów NAFO 1F i wody Grenlandii obszarów V oraz XIV (RED/N1G14D) | |
Niemcy |
| 1 976 (1) (2) |
|
|
Francja |
| 10 (1) (2) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 14 (1) (2) |
|
| |
Unia |
| 2 000 (1) (2) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Można poławiać wyłącznie włokiem pelagicznym. (2) Warunek szczególny: kwoty można poławiać w obszarze podlegającym regulacji NEAFC pod warunkiem osobnego zgłaszania poławianych w nim kwot (RED/*5-14D). W przypadku poławiania w obszarze podlegającym regulacji NEAFC można poławiać dopiero od dnia 10 maja 2013 r. jako głębokowodne karmazyny pelagiczne oraz wyłącznie w obszarze („NEAFC box” ) ograniczonym następującymi współrzędnymi: |
|
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | Wody Islandii obszaru Va (RED/05A-IS) | |
Belgia |
| 0 (1) (2) (3) |
|
|
Niemcy |
| 0 (1) (2) (3) |
|
|
Francja |
| 0 (1) (2) (3) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 (1) (2) (3) |
|
| |
Unia |
| 0 (1) (2) (3) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Łącznie z nieuniknionymi przyłowami (niedozwolone w przypadku dorsza atlantyckiego). (2) Można poławiać wyłącznie od lipca do grudnia 2013 r. |
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | Wody Wysp Owczych obszaru Vb (RED/05B-F.) | |
Belgia |
| 0 |
|
|
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Pozostałe gatunki | Obszar: | Wody Norwegii obszaru I oraz II (OTH/1N2AB.) | |
Niemcy |
| 117 (1) |
|
|
Francja |
| 47 (1) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 186 (1) |
|
| |
Unia |
| 350 (1) |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Inne gatunki (1) | Obszar: | Wody Wysp Owczych obszaru Vb (OTH/05B-F.) | |
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Z wyłączeniem gatunków ryb, które nie mają wartości handlowej. |
Gatunek: | Płastugokształtne Pleuronectiformes | Obszar: | Wody Wysp Owczych obszaru Vb (FLX/05B-F.) | |
Niemcy |
| 0 |
|
|
Francja |
| 0 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 0 |
|
| |
Unia |
| 0 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
ZAŁĄCZNIK IC
PÓŁNOCNO-ZACHODNI ATLANTYK – OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ NAFO
Wszystkie TAC oraz powiązane z nimi warunki są przyjmowane w ramach NAFO.
Gatunek: | Dorsz atlantycki Gadus morhua | Obszar: | NAFO 2J3KL (COD/N2J3KL) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007 (1). (1) Rozporządzenie Rady (WE) nr 1386/2007 z dnia 22 października 2007 r. ustanawiające środki ochrony zasobów i jej egzekwowania mające zastosowanie na obszarze podlegającym regulacji Organizacji Rybołówstwa Północno-Zachodniego Atlantyku (Dz.U. L 318 z 5.12.2007, s. 1). |
Gatunek: | Dorsz atlantycki Gadus morhua | Obszar: | NAFO 3NO (COD/N3NO.) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach do 1 000 kg lub 4 %, w zależności od tego, która wartość jest większa. |
Gatunek: | Dorsz atlantycki Gadus morhua | Obszar: | NAFO 3M (COD/N3M.) | |
Estonia |
| 157 |
|
|
Niemcy |
| 657 |
|
|
Łotwa |
| 157 |
|
|
Litwa |
| 157 |
|
|
Polska |
| 536 |
|
|
Hiszpania |
| 2 019 |
|
|
Francja |
| 282 |
|
|
Portugalia |
| 2 769 |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 1 315 |
|
| |
Unia |
| 8 049 |
|
|
TAC |
| 14 113 |
|
|
|
|
|
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Szkarłacica Glyptocephalus cynoglossus | Obszar: | NAFO 2J3KL (WIT/N2J3KL) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Szkarłacica Glyptocephalus cynoglossus | Obszar: | NAFO 3NO (WIT/N3NO.) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Niegładzica Hippoglossoides platessoides | Obszar: | NAFO 3M (PLA/N3M.) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Niegładzica Hippoglossoides platessoides | Obszar: | NAFO 3LNO (PLA/N3LNO.) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Kalmar illeks Illex illecebrosus | Obszar: | Podobszary NAFO 3 oraz 4 (SQI/N34.) | |
Estonia |
| 128 (1) |
|
|
Łotwa |
| 128 (1) |
|
|
Litwa |
| 128 (1) |
|
|
Polska |
| 227 (1) |
|
|
Unia |
| Nie dotyczy (1) (2) |
|
|
TAC |
| 34 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Należy poławiać między dniem 1 lipca a dniem 31 grudnia 2013 r. (2) Nieokreślony udział Unii. 29 458 ton jest dostępnych dla Kanady i państw członkowskich Unii z wyjątkiem Estonii, Łotwy, Litwy i Polski. |
Gatunek: | Żółcica Limanda ferruginea | Obszar: | NAFO 3LNO (YEL/N3LNO.) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 17 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Pomimo dostępu do wspólnej kwoty 85 ton dla Unii ustalono, że liczba ta będzie równa zero. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Gromadnik Mallotus villosus | Obszar: | NAFO 3NO (CAP/N3NO.) | |
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | NAFO 3L (1) (PRA/N3L.) | |
Estonia |
| 96 |
|
|
Łotwa |
| 96 |
|
|
Litwa |
| 96 |
|
|
Polska |
| 96 |
|
|
Hiszpania |
| 76 |
|
|
Portugalia |
| 20 |
|
|
Unia |
| 480 |
|
|
TAC |
| 8 600 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Nie obejmuje obszaru ograniczonego następującymi współrzędnymi: |
|
Gatunek: | Krewetka północna Pandalus borealis | Obszar: | NAFO 3M (1) (PRA/*N3M.) | |
TAC |
| Nie dotyczy (2) (3) |
|
|
|
|
|
|
|
(1) Statki mogą również poławiać to stado w rejonie 3L w obszarze ograniczonym następującymi współrzędnymi: |
| |||||||||||||||
Ponadto połowy krewetek są zakazane od dnia 1 czerwca do dnia 31 grudnia 2013 r. w obszarze ograniczonym następującymi współrzędnymi: |
| ||||||||||||||||||||||||
(2) Nie dotyczy. Połowy zarządzane poprzez ograniczenia nakładu połowowego. Zainteresowane państwa członkowskie wydają upoważnienia do połowów dla swoich statków rybackich dokonujących tych połowów oraz powiadamiają o tych upoważnieniach Komisję jeszcze przed rozpoczęciem działań przez statki, zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1224/2009. |
| ||||||||||||||||||||||||
(3) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Halibut niebieski Reinhardtius hippoglossoides | Obszar: | NAFO 3LMNO (GHL/N3LMNO) | |
Estonia |
| 312 |
|
|
Niemcy |
| 318 |
|
|
Łotwa |
| 44 |
|
|
Litwa |
| 22 |
|
|
Hiszpania |
| 4 262 |
|
|
Portugalia |
| 1 782 |
|
|
Unia |
| 6 738 |
|
|
TAC |
| 11 493 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Rajowate Rajidae | Obszar: | NAFO 3LNO (SKA/N3LNO.) | |
Hiszpania |
| 3 403 |
|
|
Portugalia |
| 660 |
|
|
Estonia |
| 283 |
|
|
Litwa |
| 62 |
|
|
Unia |
| 4 408 |
|
|
TAC |
| 7 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | NAFO 3LN (RED/N3LN.) | |
Estonia |
| 322 |
|
|
Niemcy |
| 219 |
|
|
Łotwa |
| 322 |
|
|
Litwa |
| 322 |
|
|
Unia |
| 1 185 |
|
|
TAC |
| 6 500 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | NAFO 3M (RED/N3M.) | |
Estonia |
| 1 571 (1) |
|
|
Niemcy |
| 513 (1) |
|
|
Hiszpania |
| 233 (1) |
|
|
Łotwa |
| 1 571 (1) |
|
|
Litwa |
| 1 571 (1) |
|
|
Portugalia |
| 2 354 (1) |
|
|
Unia |
| 7 813 (1) |
|
|
TAC |
| 6 500 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Kwota ta podlega wymogom zgodności z TAC wynoszącym 6 500 ton ustanowionym w odniesieniu do tego stada dla wszystkich umawiających się stron konwencji NAFO; do dnia 1 lipca 2013 r. można odłowić nie więcej niż 3 250 ton. Po wykorzystaniu TAC lub kwoty częściowej w wysokości 3 250 ton ukierunkowany połów tego stada przerywa się niezależnie od poziomu połowu. |
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | NAFO 3O (RED/N3O.) | |
Hiszpania |
| 1 771 (1) |
|
|
Portugalia |
| 5 229 (1) |
|
|
Unia |
| 7 000 (1) |
|
|
TAC |
| 20 000 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Karmazyny Sebastes spp. | Obszar: | Podobszar NAFO 2, rejony 1F oraz 3K (RED/N1F3K.) | |
Łotwa |
| 0 (1) |
|
|
Litwa |
| 0 (1) |
|
|
Unia |
| 0 (1) |
|
|
TAC |
| 0 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. Gatunek ten poławia się wyłącznie jako przyłów w granicach określonych w art. 4 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1386/2007. |
Gatunek: | Widlak bostoński Urophycis tenuis | Obszar: | NAFO 3NO (HKW/N3NO.) | |
Hiszpania |
| 255 |
|
|
Portugalia |
| 333 |
|
|
Unia |
| 588 |
|
|
TAC |
| 1 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
ZAŁĄCZNIK ID
DALEKO MIGRUJĄCE GATUNKI RYB – WSZYSTKIE OBSZARY [6]
TAC w tych obszarach przyjmuje się w ramach międzynarodowych organizacji ds. rybołówstwa zajmujących się połowami tuńczyka, takich jak ICCAT.
Gatunek: | Tuńczyk błękitnopłetwy Thunnus thynnus | Obszar: | Ocean Atlantycki na wschód od 45° W oraz Morze Śródziemne (BFT/AE45WM) | |
Cypr |
| 69,44 (4) (7) |
|
|
Grecja |
| 129,07 (7) |
|
|
Hiszpania |
| 2 504,45 (2) (4) (7) |
|
|
Francja |
| 2 471,23 (2) (3) (4) |
|
|
Włochy |
| 1 950,42 (4) (5) (7) |
|
|
Chorwacja |
| 390,59 (6) (7) |
|
|
Malta |
| 160,02 (4) (7) |
|
|
Portugalia |
| 235,50 (7) |
|
|
Inne państwa członkowskie | 27,93 (1) (7) |
|
| |
Unia |
| 7 938,65 (2) (3) (4) |
|
|
TAC |
| 13 400 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Z wyjątkiem Cypru, Grecji, Hiszpanii, Francji, Chorwacji, Włoch, Malty i Portugalii i wyłącznie jako przyłów. (2) Warunek szczególny: w ramach tego TAC do połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości między 8 kg/75 cm a 30 kg/115 cm, dokonywanych przez statki, o których mowa w załączniku IV pkt 1 (BFT/*8301), stosuje się następujące ograniczenia połowowe i rozdział między państwa członkowskie: | ||||||
|
(3) Warunek szczególny: w ramach tego TAC do połowów tuńczyka błękitnopłetwego o masie co najmniej 6,4 kg lub mierzącego nie mniej niż 70 cm, dokonywanych przez statki, o których mowa w załączniku IV pkt 1 (BFT/*641), stosuje się następujące ograniczenia połowowe i rozdział między państwa członkowskie: | ||||
|
(4) Warunek szczególny: w ramach tego TAC do połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości między 8 kg/75 cm a 30 kg/115 cm, dokonywanych przez statki, o których mowa w załączniku IV pkt 2 (BFT/*8302), stosuje się następujące ograniczenia połowowe i rozdział między państwa członkowskie: | ||||||||||||
|
(5) Warunek szczególny: w ramach tego TAC do połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości między 8 kg/75 cm a 30 kg/115 cm, dokonywanych przez statki, o których mowa w załączniku IV pkt 3 (BFT/*643), stosuje się następujące ograniczenia połowowe i rozdział między państwa członkowskie: | ||||
|
(6) Warunek szczególny: w ramach tego TAC do połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości między 8 kg/75 cm a 30 g/115 cm, dokonywanych przez statki, o których mowa w załączniku IV pkt 3 do celów chowu i hodowli (BFT/*8303F), stosuje się następujące ograniczenia połowowe i rozdział między państwa członkowskie | ||||
|
(7) Na zasadzie odstępstwa od art. 7 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 302/2009 połowy tuńczyka błękitnopłetwego okrężnicą są dozwolone we wschodniej części Oceanu Atlantyckiego oraz w Morzu Śródziemnym od dnia 26 maja do dnia 24 czerwca 2013 r. włącznie. |
Gatunek: | Włócznik Xiphias gladius | Obszar: | Ocean Atlantycki, na północ od 5° N (SWO/AN05N) | |
Hiszpania |
| 6 949 (1) |
|
|
Portugalia |
| 1 263 (1) |
|
|
Inne państwa członkowskie | 135,5 (1) (2) |
|
| |
Unia |
| 8 347,5 |
|
|
TAC |
| 13 700 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.] Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.] |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: do 2,39 % tej kwoty można poławiać w Oceanie Atlantyckim na południe od 5°N (SWO/*AS05N). (2) Z wyjątkiem Hiszpanii i Portugalii oraz wyłącznie jako przyłów. |
Gatunek: | Włócznik Xiphias gladius | Obszar: | Ocean Atlantycki, na południe od 5° N (SWO/AS05N) | |
Hiszpania |
| 4 818,18 (1) |
|
|
Portugalia |
| 361,82 (1) |
|
|
Unia |
| 5 180 |
|
|
TAC |
| 15 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96.] Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96.] |
|
|
|
|
|
(1) Warunek szczególny: do 3,86 % tej kwoty można poławiać w Oceanie Atlantyckim na północ od 5° N (SWO/*AN05N). |
Gatunek: | Północny tuńczyk biały Thunnus alalunga | Obszar: | Ocean Atlantycki, na północ od 5° N (ALB/AN05N) | |
Irlandia |
| 2 371,17 (2) |
|
|
Hiszpania |
| 17 096,8 (2) |
|
|
Francja |
| 5 393,31 (2) |
|
|
Zjednoczone Królestwo | 195,2 (2) |
|
| |
Portugalia |
| 1 882,65 (2) |
|
|
Unia |
| 26 939,13 (1) |
|
|
TAC |
| 28 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Liczba statków UE poławiających północnego tuńczyka białego jako gatunek docelowy jest ustalona na 1 253 statki zgodnie z art. 12 rozporządzenia (WE) nr 520/2007 (1). (1) Rozporządzenie Rady (WE) nr 520/2007 z dnia 7 maja 2007 r. ustanawiające środki techniczne dotyczące ochrony niektórych zasobów gatunków masowo migrujących (Dz.U. L 123 z 12.5.2007, s. 3). (2) Rozdział między państwa członkowskie maksymalnej liczby statków rybackich pływających pod banderą danego państwa członkowskiego, upoważnionych do połowów północnego tuńczyka białego jako gatunku docelowego zgodnie z art. 12 rozporządzenia (WE) nr 520/2007: |
|
Gatunek: | Południowy tuńczyk biały Thunnus alalunga | Obszar: | Ocean Atlantycki, na południe od 5° N (ALB/AS05N) | |
Hiszpania |
| 759,20 |
|
|
Francja |
| 249,50 |
|
|
Portugalia |
| 531,30 |
|
|
Unia |
| 1 540,00 |
|
|
TAC |
| 24 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Opastun Thunnus obesus | Obszar: | Ocean Atlantycki (BET/ATLANT) | |
Hiszpania |
| 13 931,65 |
|
|
Francja |
| 10 806,21 |
|
|
Portugalia |
| 4 729,24 |
|
|
Unia |
| 29 467,10 |
|
|
TAC |
| 85 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Marlin błękitny Makaira nigricans | Obszar: | Ocean Atlantycki (BUM/ATLANT) | |
Hiszpania |
| 27,20 |
|
|
Portugalia |
| 55,20 |
|
|
Francja |
| 397,60 |
|
|
Unia |
| 480,0 |
|
|
TAC |
| 1 985 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Marlin biały Tetrapturus albidus | Obszar: | Ocean Atlantycki (WHM/ATLANT) | |
Hiszpania |
| 30,5 |
|
|
Portugalia |
| 19,5 |
|
|
Unia |
| 50,0 |
|
|
TAC |
| 355 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
ZAŁĄCZNIK IE
ANTARKTYKA – OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ CCAMLR
Odnośne TAC przyjęte przez CCAMLR nie są przydzielane członkom CCAMLR, stąd też udział Unii jest nieokreślony. Połowy monitoruje Sekretariat CCAMLR, który ogłosi, kiedy należy zakończyć połowy w związku z wyczerpaniem TAC.
Jeżeli nie określono inaczej, poniższe wielkości TAC mają zastosowanie w okresie od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 30 listopada 2013 r.
Gatunek: | Kergulena Champsocephalus gunnari | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (ANI/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 2 933 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Kergulena Champsocephalus gunnari | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (1) (ANI/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 679 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Do celów tego TAC obszar, na którym można dokonywać połowów, jest określony jako część rejonu statystycznego FAO 58.5.2, który znajduje się w obszarze ograniczonym linią: – biegnącą od punktu, w którym południk długości geograficznej 72° 15′ E przecina granicę wyznaczoną na podstawie australijsko- francuskiej umowy delimitacyjnej, następnie w kierunku południowym wzdłuż tego południka aż do punktu przecięcia z równoleżnikiem szerokości geograficznej 53° 25′ S, – następnie w kierunku wschodnim wzdłuż tego równoleżnika, aż do punktu przecięcia z południkiem długości geograficznej 74° E, – następnie w kierunku północno-wschodnim wzdłuż linii geodezyjnej, aż do punktu przecięcia równoleżnika szerokości geograficznej 52° 40′ S z południkiem długości geograficznej 76° E, – następnie w kierunku północnym wzdłuż tego południka, aż do punktu przecięcia z równoleżnikiem szerokości geograficznej 52° S, – następnie w kierunku północno-zachodnim wzdłuż linii geodezyjnej, aż do punktu przecięcia równoleżnika szerokości geograficznej 51° S z południkiem długości geograficznej 74° 30′ E, oraz – wzdłuż linii geodezyjnej w kierunku południowo-zachodnim do punktu początkowego. |
Gatunek: | Antar patagoński Dissostichus eleginoides | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (TOP/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 2 600 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Warunki szczególne: | ||||
W granicach wyżej wymienionej kwoty w następujących podobszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||||
Obszar zarządzania A: 48° W do 43° 30′ W – 52° 30′ S do 56° S (TOP/*F483A) | 0 |
|
| |
Obszar zarządzania B: 43° 30′ W do 40° W – 52° 30′ S do 56° S (TOP/*F483B) | 780 |
|
| |
Obszar zarządzania C: 40° W do 33° 30′ W – 52° 30′ S do 56° S (TOP/*F483C) | 1 820 |
|
| |
|
|
|
|
|
(1) Ten TAC ma zastosowanie do połowów taklami w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 sierpnia 2013 r. oraz w odniesieniu do połowów za pomocą pułapek od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 30 listopada 2013 r. |
Gatunek: | Antar patagoński Dissostichus eleginoides | Obszar: | FAO 48.4 Antarktyka – część północna (TOP/F484N.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 63 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Ten TAC ma zastosowanie wyłącznie do obszarów ograniczonych szerokościami geograficznymi 55° 30′ S i 57° 20′ S oraz długościami geograficznymi 25° 30′ W i 29° 30′ W. |
Gatunek: | Antary Dissostichus spp. | Obszar: | FAO 48.4 Antarktyka – część południowa (TOP/F484S.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 52 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Ten TAC ma zastosowanie wyłącznie do obszarów ograniczonych szerokościami geograficznymi 57° 20′ S i 60° 00′ S oraz długościami geograficznymi 24° 30′ W i 29° 00′ W. |
Gatunek: | Antar patagoński Dissostichus eleginoides | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (TOP/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 2 730 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Ten TAC ma zastosowanie wyłącznie do obszarów na zachód od 79°20′ E. Połowy na wschód od tego południka w granicach tego obszaru są zakazane. |
Gatunek: | Kryl antarktyczny Euphausia superba | Obszar: | FAO 48 (KRI/F48.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 5 610 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Warunki szczególne: | ||||
W granicach całkowitych połączonych połowów wynoszących 620 000 ton w następujących podobszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||||
Rejon 48.1 (KRI/*F481.) | 155 000 |
|
| |
Rejon 48.2 (KRI/*F482.) | 279 000 |
|
| |
Rejon 48.3 (KRI/*F483.) | 279 000 |
|
| |
Rejon 48.4 (KRI/*F484.) | 93 000 |
|
|
Gatunek: | Kryl antarktyczny Euphausia superba | Obszar: | FAO 58.4.1 Antarktyka (KRI/F5841.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 440 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Warunki szczególne: | ||||
W granicach wyżej wymienionej kwoty w następujących podobszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||||
Rejon 58.4.1 na zachód od 115° E (KRI/*F-41W) | 277 000 |
|
| |
Rejon 58.4.1 na wschód od 115° E (KRI/*F-41E) | 163 000 |
|
|
Gatunek: | Kryl antarktyczny Euphausia superba | Obszar: | FAO 58.4.2 Antarktyka (KRI/F5842.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 2 645 000 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Warunki szczególne: | ||||
W granicach wyżej wymienionej kwoty w następujących podobszarach nie można poławiać ilości większych niż wymienione poniżej: | ||||
Rejon 58.4.2 na zachód od 55° E (KRI/*F-42W) | 260 000 |
|
| |
Rejon 58.4.2 na wschód od 55° E (KRI/*F-42E) | 192 000 |
|
|
Gatunek: | Nototenia skwama Lepidonotothen squamifrons | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (NOS/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 80 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Kraby z gatunków należących do Paralomis spp. | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (PAI/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 0 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Buławiki Macrourus spp. | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (GRV/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 360 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Inne gatunki | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (OTH/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 50 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Rajowate Rajiformes | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (SRX/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 120 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Krokodylec Channichthys rhinoceratus | Obszar: | FAO 58.5.2 Antarktyka (LIC/F5852.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 150 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Nototenia żółta Gobionotothen gibberifrons | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (NOG/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 1 470 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Szczękacz Chaenocephalus aceratus | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (SSI/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 2 200 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Georgianka Pseudochaenichthys georgianus | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (SIG/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 300 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Nototenia marmurkowa Notothenia rossii | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (NOR/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 300 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
Gatunek: | Nototenia skwama Lepidonotothen squamifrons | Obszar: | FAO 48.3 Antarktyka (NOS/F483.) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 300 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tego TAC nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
ZAŁĄCZNIK IF
ATLANTYK POŁUDNIOWO-WSCHODNI – OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ SEAFO
Odnośne TAC nie są przydzielane członkom SEAFO, stąd też udział Unii jest nieokreślony. Połowy monitoruje Sekretariat SEAFO, który ogłosi, kiedy należy zakończyć połowy w związku z wyczerpaniem TAC.
Gatunek: | Beryksy Beryx spp. | Obszar: | SEAFO (ALF/SEAFO) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 200 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Kraby z gatunków należących do Chaceon spp. | Obszar: | Podrejon SEAFO B1 (1) (GER/F47NAM) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 200 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Do celów tego TAC granice obszaru, w którym można dokonywać połowów, stanowią: – na zachodzie: południk 0° E, – na północy: równoleżnik 20° S, – na południu: równoleżnik 28° S oraz – na wschodzie: zewnętrzne granice w.s.e. Namibii. |
Gatunek: | Kraby z gatunków należących do Chaceon spp. | Obszar: | SEAFO, z wyjątkiem podrejonu B1 (GER/F47X) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 200 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Antar patagoński Dissostichus eleginoides | Obszar: | SEAFO (TOP/SEAFO) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 230 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
Gatunek: | Gardłosz atlantycki Hoplostethus atlanticus | Obszar: | Podrejon SEAFO B1 (1) (ORY/F47NAM) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 0 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
(1) Do celów niniejszego załącznika granice obszaru, na którym można dokonywać połowów, stanowi: – na zachodzie: południk 0° E, – na północy: równoleżnik 20° S, – na południu: równoleżnik 28° S oraz – na wschodzie: zewnętrzne granice w.s.e. Namibii. |
Gatunek: | Gardłosz atlantycki Hoplostethus atlanticus | Obszar: | SEAFO, z wyjątkiem podrejonu B1 (ORY/F47X) | |
|
|
|
|
|
TAC |
| 50 |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
ZAŁĄCZNIK IG
TUŃCZYK POŁUDNIOWY – WSZYSTKIE OBSZARY
Gatunek: | Tuńczyk południowy Thunnus maccoyii | Obszar: | Wszystkie obszary (SBF/F41-81) | |
Unia |
| 10 (1) |
|
|
TAC |
| 10 949 |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
|
|
|
|
|
(1) Wyłącznie przyłowy. W ramach tej kwoty nie są dozwolone połowy ukierunkowane. |
ZAŁĄCZNIK IH
OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ WCPFC
Gatunek: | Włócznik Xiphias gladius | Obszar: | Obszar objęty konwencją WCPFC na południe od 20° S (SWO/F7120S) | |
Unia |
| 3 170,36 |
|
|
TAC |
| Nie dotyczy |
| TAC przezornościowy |
|
|
|
|
|
ZAŁĄCZNIK IJ
OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ SPRFMO
Gatunek: | Ostrobok chilijski Trachurus murphyi | Obszar: | Obszar objęty konwencją SPRFMO (CJM/SPRFMO) | |
Niemcy |
| 7 808,07 (1) |
|
|
Niderlandy |
| 8 463,14 (1) |
|
|
Litwa |
| 5 433,05 (1) |
|
|
Polska |
| 9 341,74 (1) |
|
|
Unia |
| 31 046 (1) |
| TAC analityczny Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96. Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96. |
ZAŁĄCZNIK IIA
Nakład połowowy dla statków w kontekście zarządzania pewnymi stadami dorsza atlantyckiego, gładzicy i soli w cieśninie skagerrak, części rejonu ICES IIIa poza cieśninami skagerrak i kattegat, podobszarze ICES IV, wodach UE rejonu ICES IIa oraz rejonie ICES VIId [7]
1. Zakres
1.1. Niniejszy załącznik stosuje się do statków UE mających na pokładzie lub wykorzystujących którekolwiek z narzędzi połowowych określonych w pkt 1 załącznika I do rozporządzenia (WE) nr 1342/2008 oraz przebywających w którymkolwiek z obszarów geograficznych określonych w pkt 2 tego załącznika.
1.2. Niniejszego załącznika nie stosuje się do statków o długości całkowitej poniżej 10 metrów. Od statków tych nie wymaga się posiadania upoważnień do połowów wydanych zgodnie z art. 7 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009. Zainteresowane państwa członkowskie oceniają nakład połowowy tych statków w podziale na grupy nakładu, do których się zaliczają, przy użyciu odpowiednich metod doboru próby. W ciągu 2013 r. Komisja zwróci się o opinię naukową w celu oceny wykorzystania nakładu tych statków pod kątem włączenia ich w przyszłości do systemu zarządzania nakładem.
2. Narzędzia regulowane i obszary geograficzne
Do celów niniejszego załącznika stosuje się grupy narzędzi określonych w pkt 1 załącznika I do rozporządzenia (WE) nr 1342/2008 („narzędzie regulowane” ), oraz grupy obszarów geograficznych, o których mowa w pkt 2 lit. b) tego załącznika.
3. Upoważnienia
Jeżeli dane państwo członkowskie uzna to za stosowne w celu wzmocnienia zrównoważonego wdrażania niniejszego systemu zarządzania nakładem połowowym, może wprowadzić zakaz połowów w dowolnym obszarze geograficznym, do którego ma zastosowanie niniejszy załącznik, prowadzonych za pomocą narzędzi regulowanych przez którekolwiek ze statków pływających pod jego banderą, które zgodnie z dokumentacją nigdy nie prowadziły takiej działalności połowowej, chyba że państwo to zapewni, aby równoważna zdolność mierzona w kilowatach nie była wykorzystywana do połowów w tym obszarze.
4. Maksymalny dopuszczalny nakład połowowy
4.1. Maksymalny dopuszczalny nakład połowowy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 1342/2008 i w art. 9 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 676/2007, na okres zarządzania obejmujący 2013 r., tj. od dnia 1 lutego 2013 r. do dnia 31 stycznia 2014 r., dla każdej grupy nakładu połowowego w podziale na państwa członkowskie, określono w dodatku 1 do niniejszego załącznika.
4.2. Maksymalne poziomy rocznego nakładu połowowego ustanowione zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1954/2003 (1) nie mają wpływu na maksymalny dopuszczalny nakład połowowy ustanowiony w niniejszym załączniku.
5. Zarządzanie
5.1. Państwa członkowskie zarządzają maksymalnym dopuszczalnym nakładem połowowym zgodnie z warunkami ustanowionymi w art. 9 rozporządzenia (WE) nr 676/2007, art. 4 i 13–17 rozporządzenia (WE) nr 1342/2008 oraz art. 26–35 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.
5.2. Państwo członkowskie może ustanowić okresy zarządzania w celu przydziału całości lub części maksymalnego dopuszczalnego nakładu połowowego poszczególnym statkom lub grupom statków. W takim przypadku liczba dni lub godzin, w ciągu których statek może przebywać w określonym obszarze w danym okresie zarządzania, ustalana jest przez zainteresowane państwo członkowskie według jego uznania. Podczas wszelkich takich okresów zarządzania państwo członkowskie może dokonywać przesunięć nakładów między poszczególnymi statkami lub grupami statków.
5.3. Jeżeli państwo członkowskie zezwala statkom na przebywanie w obszarze w rozliczeniu godzinowym, nadal mierzy ono wykorzystanie dni zgodnie z warunkami, o których mowa w pkt 5.1. Na żądanie Komisji państwo członkowskie wykazuje środki ostrożnościowe wprowadzone w celu zapobieżenia nadmiernemu wykorzystaniu nakładu połowowego w określonym obszarze w wyniku zakończenia przez statek pobytów w tym obszarze przed upływem 24-godzinnego okresu.
6. Sprawozdanie dotyczące nakładu połowowego
W odniesieniu do statków objętych zakresem niniejszego załącznika zastosowanie ma art. 28 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009. Obszar geograficzny, o którym mowa w tym artykule, należy rozumieć – do celów gospodarowania zasobami dorsza atlantyckiego – jako każdy z obszarów geograficznych, o których mowa w pkt 2 niniejszego załącznika.
7. Przekazywanie odpowiednich danych
Państwa członkowskie przekazują Komisji dane dotyczące nakładu połowowego wykorzystanego przez ich statki rybackie zgodnie z art. 33 i 34 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009. Dane te są przekazywane za pośrednictwem systemu wymiany danych dotyczących rybołówstwa lub innego systemu zbierania danych ustanowionego w przyszłości przez Komisję.
Dodatek 1 do załącznika IIA
MAKSYMALNY DOPUSZCZALNY NAKŁAD POŁOWOWY W KILOWATODNIACH
Obszar geograficzny: cieśnina Skagerrak, część rejonu ICES IIIa poza cieśninami Skagerrak i Kattegat; podobszar ICES IV oraz wody UE rejonu ICES IIa; rejon ICES VIId
Narzędzie regulowane | BE | DK | DE | ES | FR | IE | NL | SE | UK |
TR1 | 895 | 3 385 928 | 954 390 | 1 409 | 1 505 354 | 157 | 257 266 | 172 064 | 6 185 460 |
TR2 | 193 676 | 2 841 906 | 357 193 | 0 | 6 496 811 | 10 976 | 748 027 | 604 071 | 5 127 906 |
TR3 | 0 | 2 545 009 | 257 | 0 | 101 316 | 0 | 36 617 | 1 024 | 8 482 |
BT1 | 1 427 574 | 1 157 265 | 29 271 | 0 | 0 | 0 | 999 808 | 0 | 1 739 759 |
BT2 | 5 401 395 | 79 212 | 1 375 400 | 0 | 1 202 818 | 0 | 28 307 876 | 0 | 6 116 437 |
GN | 163 531 | 2 307 977 | 224 484 | 0 | 342 579 | 0 | 438 664 | 74 925 | 546 303 |
GT | 0 | 224 124 | 467 | 0 | 4 338 315 | 0 | 0 | 48 968 | 14 004 |
LL | 0 | 56 312 | 0 | 245 | 125 141 | 0 | 0 | 110 468 | 134 880 |
(1) Rozporządzenie Rady (WE) nr 1954/2003 z dnia 4 listopada 2003 r. w sprawie zarządzania nakładem połowowym, odnoszącego się do niektórych obszarów i zasobów połowowych Wspólnoty (Dz.U. L 289 z 7.11.2003, s. 1).
ZAŁĄCZNIK IIB
Uprawnienia do połowów dla statków poławiających dobijaki w rejonach ICES IIa, IIIa i w podobszarze ICES IV
1. Warunki określone w niniejszym załączniku stosuje się do statków UE dokonujących połowów w wodach UE rejonów ICES IIa, IIIa oraz podobszaru ICES IV przy użyciu włoka dennego, niewodu lub podobnych narzędzi ciągnionych o rozmiarze oczek poniżej 16 mm.
2. Warunki określone w niniejszym załączniku stosuje się do statków państw trzecich uprawnionych do połowów dobijaków w wodach UE podobszaru ICES IV – o ile nie postanowiono inaczej – lub w wyniku konsultacji między Unią a Norwegią, zgodnie z tekstem protokołu uzgodnień między Unią i Norwegią.
3. Do celów niniejszego załącznika obszary zarządzania dobijakami określono poniżej oraz w dodatku do niniejszego załącznika:
Obszar zarządzania dobijakami | Prostokąty statystyczne ICES |
1 | 31– 34 E9–F2; 35 E9– F3; 36 E9–F4; 37 E9–F5; 38– 40 F0–F5; 41 F5–F6 |
2 | 31– 34 F3–F4; 35 F4–F6; 36 F5–F8; 37–40 F6–F8; 41 F7–F8 |
3 | 41 F1–F4; 42–43 F1–F9; 44 F1–G0; 45–46 F1– G1; 47 G0 |
4 | 38– 40 E7–E9; 41–46 E6–F0 |
5 | 47–51 E6 + F0– F5; 52 E6–F5 |
6 | 41– 43 G0–G3; 44 G1 |
7 | 47–51 E7–E9 |
4. Połowy przemysłowe włokiem dennym, niewodem lub podobnymi narzędziami ciągnionymi o rozmiarze oczek wynoszącym mniej niż 16 mm są zabronione od dnia 1 stycznia do dnia 31 marca 2013 r. oraz od dnia 1 sierpnia do dnia 31 grudnia 2013 r.
Dodatek 1 do załącznika IIB
OBSZARY ZARZĄDZANIA DOBIJAKAMI
ZAŁĄCZNIK III
Maksymalna liczba upoważnień do połowów dla statków Unii Europejskiej poławiających w wodach państw trzecich
Obszar połowów | Połowy | Liczba upoważnień do połowów | Rozdział upoważnień do połowów między państwami członkowskimi | Maksymalna liczba statków przebywających w obszarze w dowolnym czasie |
Wody Norwegii oraz obszar połowowy wokół Jan Mayen | Śledź atlantycki, na północ od 62°00′ N | 77 | DK: 25 DE: 5 FR: 1 IE: 8 NL: 9 PL: 1 SV: 10 UK: 18 | 57 |
Gatunki denne, na północ od 62°00′N | 80 | DE: 16 IE: 1 ES: 20 FR: 18 PT: 9 UK: 14 Unallocated: 2 | 50 | |
Makrela | Nie dotyczy | Nie dotyczy | 70 (1) | |
Gatunki przemysłowe, na północ od 62°00′N | 480 | DK: 450 UK: 30 | 150 | |
(1) Bez uszczerbku dla dodatkowych licencji przydzielanych Szwecji przez Norwegię zgodnie z ustaloną praktyką. |
ZAŁĄCZNIK IV
OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ ICCAT (1) [8]
1. Maksymalna liczba kliprów tuńczykowych UE oraz statków UE do połowu wędami holowanymi upoważnionych do czynnych połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości od 8 kg/75 cm do 30 kg/115 cm we wschodnim Atlantyku:
Hiszpania | 60 |
Francja | 8 |
Unia | 68 |
2. Maksymalna liczba łodzi UE uprawiających tradycyjne rybołówstwo przybrzeżne upoważnionych do czynnych połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości od 8 kg/75 cm do 30 kg/115 cm w Morzu Śródziemnym:
Hiszpania | 119 |
Francja | 87 |
Włochy | 30 |
Cypr | 7 |
Malta | 28 |
Unia | 316 |
3. Maksymalna liczba statków UE upoważnionych do czynnych połowów tuńczyka błękitnopłetwego o wielkości od 8 kg/75 cm do 30 kg/115 cm w Morzu Adriatyckim do celów chowu i hodowli:
Chorwacja | 9 |
Włochy | 12 |
Unia | 21 |
4. Maksymalna liczba i całkowita zdolność połowowa – wyrażona jako pojemność brutto – statków rybackich każdego państwa członkowskiego, które mogą być upoważnione do poławiania, zatrzymywania na pokładzie, dokonywania przeładunku, transportu lub wyładunku tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym:
Tabela A
Liczba statków rybackich | |||||||
| Cypr | Chorwacja | Grecja | Włochy | Francja | Hiszpania | Malta (1) |
Sejnery | 1 | 9 | 1 | 12 | 17 | 6 | 1 |
Taklowce | 4 | 0 | 0 | 30 | 8 | 12 | 20 |
Klipry tuńczykowe | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 60 | 0 |
Wędy ręczne | 0 | 12 | 0 | 0 | 29 | 2 | 0 |
Trawlery | 0 | 0 | 0 | 0 | 57 | 0 | 0 |
Inne jednostki rybołówstwa tradycyjnego (2) | 0 | 0 | 16 | 0 | 87 | 32 | 0 |
(1) Jeden średniej wielkości statek do połowów okrężnicą (sejner) można zastąpić najwyżej 10 taklowcami. (2) Statki wielozadaniowe, korzystające z różnych narzędzi połowowych (takla, węda ręczna, haki ciągnione). |
Tabela B
Całkowita zdolność połowowa wyrażona jako pojemność brutto | |||||||
| Cypr | Chorwacja | Grecja | Włochy | Francja | Hiszpania | Malta |
Sejnery | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia |
Taklowce | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia |
Klipry tuńczykowe | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia |
Wędy ręczne | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia |
Trawlery | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia |
Inne jednostki rybołówstwa tradycyjnego | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia | Do ustalenia |
5. Maksymalna liczba tonarów służących do połowów tuńczyka błękitnopłetwego we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym dozwolona przez każde państwo członkowskie:
| Liczba tonarów |
Hiszpania | 5 |
Włochy | 6 |
Portugalia | 1 (1) |
(1) Liczba ta może ulec dalszemu zwiększeniu pod warunkiem wypełnienia zobowiązań międzynarodowych Unii. |
6. Maksymalne zdolności produkcyjne w zakresie chowu, hodowli i tuczu tuńczyka błękitnopłetwego w poszczególnych państwach członkowskich oraz maksymalna wprowadzana ilość złowionego dzikiego tuńczyka błękitnopłetwego, którą każde państwo członkowskie może rozdzielić między swoje miejsca hodowli we wschodnim Atlantyku i w Morzu Śródziemnym:
Tabela A
Maksymalna zdolność produkcyjna w zakresie chowu, hodowli i tuczu tuńczyka | ||
| Liczba miejsc hodowli | Zdolność produkcyjna (w tonach) |
Hiszpania | 17 | 11 852 |
Włochy | 15 | 13 000 |
Grecja | 2 | 2 100 |
Cypr | 3 | 3 000 |
Chorwacja | 7 | 7 880 |
Malta | 8 | 12 300 |
Tabela B
Maksymalna wprowadzana ilość złowionego dzikiego tuńczyka błękitnopłetwego (w tonach) | |
Hiszpania | 5 855 |
Włochy | 3 000 |
Grecja | 785 |
Cypr | 2 195 |
Chorwacja | 2 947 |
Malta | 8 768 |
(1) Liczby w sekcjach 1, 2 i 3 mogą ulec zmniejszeniu, aby wypełnić zobowiązania międzynarodowe Unii.
ZAŁĄCZNIK V
OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ CCAMLR
CZĘŚĆ A
ZAKAZ UKIERUNKOWANYCH POŁOWÓW W OBSZARZE OBJĘTYM KONWENCJĄ CCAMLR
Gatunki docelowe | Obszar | Okres zakazu |
Rekiny (wszystkie gatunki) | Obszar objęty konwencją | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
Notothenia rossii | FAO 48.1. Antarktyka, w obszarze półwyspu FAO 48.2. Antarktyka, wokół Południowych Orkadów FAO 48.3. Antarktyka, wokół Georgii Południowej | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
Ryby | FAO 48.1. Antarktyka (1) FAO 48.2. Antarktyka (1) | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
Gobionotothen gibberifrons Chaenocephalus aceratus Pseudochaenichthys georgianus Lepidonotothen squamifrons Patagonotothen guntheri Electrona carlsbergi (1) | FAO 48.3. | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
Dissostichus spp. | FAO 48.5. Antarktyka | Od dnia 1 grudnia 2011 r. do dnia 30 listopada 2013 r. |
Dissostichus spp. | FAO 88.3. Antarktyka (1) FAO 58.5.1. Antarktyka (1) (2) FAO 58.5.2. Antarktyka na wschód od 79° 20′ E oraz poza obszarem w.s.e. na zachód od 79° 20′ E (1) FAO 58.4.4. Antarktyka (1) (2) FAO 58.6. Antarktyka (1) FAO 58.7. Antarktyka (1) | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
Lepidonotothen squamifrons | FAO 58.4.4. (1) (2) | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
Wszystkie gatunki z wyjątkiem Champsocephalus gunnari i Dissostichus eleginoides | FAO 58.5.2. Antarktyka | Od dnia 1 grudnia 2011 r. do dnia 30 listopada 2013 r. |
Dissostichus mawsoni | FAO 48.4. Antarktyka (1) w granicach obszaru ograniczonego szerokością geograficzną 55° 30′ S i 57° 20′ S oraz długością geograficzną 25° 30′ W i 29° 30′ W | Od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2013 r. |
(1) Z wyjątkiem połowów do celów badań naukowych. (2) Z wyłączeniem wód podlegających jurysdykcji krajowej (w.s.e.). |
CZĘŚĆ B
TAC ORAZ OGRANICZENIA PRZYŁOWÓW DLA ZWIADÓW RYBACKICH W OBSZARZE OBJĘTYM KONWENCJĄ CCAMLR W 2012/13
Podob szar/Rejon | Region | Okres połowu | SSRU | Limit połowowy dla Dissostichus spp. (w tonach) | Ograniczenie przyłowu (w tonach) (1) | ||
Rajowate | Macrourus spp. | Inne gatunki | |||||
58.4.1. | Cały rejon | od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 30 listopada 2013 r. | SSRU A, B, D oraz F: 0 SSRU C: 84 SSRU E: 42 SSRU G: 42 (2) SSRU H: 42 (2) | Ogółem 210 | Wszystkie Rejon: 50 | Wszystkie Rejon: 33 | Wszystkie Rejon: 20 |
58.4.2. | Cały rejon | od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 30 listopada 2013 r. | SSRU A, B, C oraz D: 0 SSRU E: 70 | Ogółem 70 | Wszystkie Rejon: 50 | Wszystkie Rejon: 20 | Wszystkie Rejon: 20 |
58.4.3a. | Cały rejon | od dnia 1 maja do dnia 31 sierpnia 2013 r. |
| Ogółem 32 | Wszystkie Rejon: 50 | Wszystkie Rejon: 26 | Wszystkie Rejon: 20 |
88.1. | Cały podobszar | od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 31 sierpnia 2013 r. | SSRU A, D, E, F oraz M: 0 SSRU B, C oraz G: 428 SSRU H, I oraz K: 2 423 SSRU J oraz L: 382 | Ogółem 3 282 | 164 SSRU A, D, E, F oraz M: 0 SSRU B, C oraz G: 50 SSRU H, I oraz K: 121 SSRU J oraz L: 50 | 430 SSRU A, D, E, F oraz M: 0 SSRU B, C oraz G: 40 SSRU H, I oraz K: 320 SSRU J oraz L: 70 | 160 SSRU A, D, E, F oraz M: 0 SSRU B, C oraz G: 60 SSRU H, I oraz K: 60 SSRU J oraz L: 40 |
88.2. | Na południe od 65° S | od dnia 1 grudnia 2012 r. do dnia 31 sierpnia 2013 r. | SSRU A, B oraz I: 0 SSRU C, D, E, F oraz G: 124 SSRU H: 406 | Ogółem 530 | 50 SSRU A, B oraz I: 0 SSRU C, D, E, F oraz G: 50 SSRU H: 50 | 84 SSRU A, B oraz I: 0 SSRU C, D, E, F oraz G: 20 SSRU H: 64 | 120 SSRU A, B oraz I: 0 SSRU C, D, E, F oraz G: 100 SSRU H: 20 |
(1) Zasady dotyczące ograniczeń przyłowów w odniesieniu do określonych gatunków w poszczególnych SSRU są stosowane w ramach łącznych limitów przyłowów na dane podobszary: – rajowate: 5 % ograniczenia połowowego dla Dissostichus spp. lub 50 ton, w zależności od tego, która wartość jest większa, – Macrourus spp.: 16 % ograniczenia połowowego dla Dissostichus spp. lub 20 ton, w zależności od tego, która wartość jest większa, z wyjątkiem rejonu statystycznego 58.4.3a i podobszaru statystycznego 88.1., – pozostałe gatunki: 20 ton na SSRU. (2) Ograniczenie połowów pozwalające Hiszpanii na przeprowadzenie eksperymentu polegającego na uszczupleniu stad w 2012/2013. |
Dodatek do załącznika V część B
WYKAZ MAŁYCH OBSZARÓW BADAWCZYCH (SSRU)
Region | SSRU | Granice |
48.6 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 50° S z południkiem 20° W na wschód do 1° 30′ E, następnie na południe do 60° S, następnie na zachód do 20° W, następnie na północ do 50° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 20° W na wschód do 10° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 20° W, następnie na północ do 60° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 10° W na wschód do 0° długości geograficznej, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 10° W, następnie na północ do 60° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 0° na wschód do 10° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 0° długości geograficznej, następnie na północ do 60° S. |
| E | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 10° E na wschód do 20° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 10° E, następnie na północ do 60° S. |
| F | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 20° E na wschód do 30° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 20° E, następnie na północ do 60° S. |
| G | Od punktu przecięcia równoleżnika 50° S z południkiem 1° 30′ E na wschód do 30° E, następnie na południe do 60° S, następnie na zachód do 1° 30′ W, następnie na północ do 50° S. |
58.4.1 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 55° S z południkiem 86° E na wschód do 150° E, następnie na południe do 60° S, następnie na zachód do 86° E, następnie na północ do 55° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 86° E na wschód do 90° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 80° E, następnie na północ do 64° S, następnie na wschód do 86° E, następnie na północ do 60° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 90° E na wschód do 100° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 90° E, następnie na północ do 60° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 100° E na wschód do 110° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 100 E, następnie na północ do 60° S. |
| E | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 110° E na wschód do 120° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 110° E, następnie na północ do 60° S. |
| F | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 120° E na wschód do 130° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 120° E, następnie na północ do 60° S. |
| G | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 130° E na wschód do 140° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 130° E, następnie na północ do 60° S. |
| H | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 140° E na wschód do 150° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 140° E, następnie na północ do 60° S. |
58.4.2 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 62° S z południkiem 30° E na wschód do 40° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 30° E, następnie na północ do 62° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 62° S z południkiem 40° E na wschód do 50° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 40° E, następnie na północ do 62° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 62° S z południkiem 50° E na wschód do 60° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 50° E, następnie na północ do 62° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 62° S z południkiem 60° E na wschód do 70° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 60° E, następnie na północ do 62° S. |
| E | Od punktu przecięcia równoleżnika 62° S z południkiem 70° E na wschód do 73° 10′ E, następnie na południe do 64° S, następnie na wschód do 80° E, następnie na wschód do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 70° S, następnie na północ do 62° S. |
58.4.3a | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 56° S z południkiem 60° E na wschód do 73° 10′ E, następnie na południe do 62° S, następnie na zachód do 60° E, następnie na północ do 56° S. |
58.4.3b | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 56° S z południkiem 73° 10′ E na wschód do 79° E, następnie na południe do 59° S, następnie na zachód do 73° 10′ E, następnie na północ do 56° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 73° 10′ E na wschód do 86° E, następnie na południe do 64° S, następnie na zachód do 73° 10′ E, następnie na północ do 60° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 59° S z południkiem 73° 10′ E na wschód do 79° E, następnie na południe do 60° S, następnie na zachód do 73° 10′ E, następnie na północ do 59° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 59° S z południkiem 79° E na wschód do 86° E, następnie na południe do 60° S, następnie na zachód do 79° W, następnie na północ do 59° S. |
| E | Od punktu przecięcia równoleżnika 56° S z południkiem 79° E na wschód do 80° E, następnie na północ do 55° S, następnie na wschód do 86° E, następnie na południe do 59° S, następnie na zachód do 79° E, następnie na północ do 56° S. |
58.4.4 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 51° S z południkiem 40° E na wschód do 42° E, następnie na południe do 54° S, następnie na zachód do 40° W, następnie na północ do 51° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 51° S z południkiem 42° E na wschód do 46° E, następnie na południe do 54° S, następnie na zachód do 42° E, następnie na północ do 51° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 51° S z południkiem 46° E na wschód do 50° E, następnie na południe do 54° S, następnie na zachód do 46° E, następnie na północ do 51° S. |
| D | Cały rejon z wyjątkiem SSRU A, B, C z zewnętrzną granicą wytyczoną od punktu przecięcia równoleżnika 50° S z południkiem 30° E na wschód do 60° E, następnie na południe do 62° S, następnie na zachód do 30° E, następnie na północ do 50° S. |
58.6 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 45° S z południkiem 40° E na wschód do 44° E, następnie na południe do 48° S, następnie na zachód do 40° E, następnie na północ do 45° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 45° S z południkiem 44° E na wschód do 48° E, następnie na południe do 48° S, następnie na zachód do 44° E, następnie na północ do 45° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 45° S z południkiem 48° E na wschód do 51° E, następnie na południe do 48° S, następnie na zachód do 48° E, następnie na północ do 45° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 45° S z południkiem 51° E na wschód do 54° E, następnie na południe do 48° S, następnie na zachód do 51° E, następnie na północ do 45° S. |
58.7 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 45° S z południkiem 37° E na wschód do 40° E, następnie na południe do 48° S, następnie na zachód do 37° E, następnie na północ do 45° S. |
88.1 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 150° E na wschód do 170° E, następnie na południe do 65° S, następnie na zachód do 150° E, następnie na północ do 60° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 170° E na wschód do 179° E, następnie na południe do 66° 40′ S, następnie na zachód do 170° E, następnie na północ do 60° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 60°S z południkiem 179°E na wschód do 170°W, następnie na południe do 70°S, następnie na zachód do 178°W, następnie na północ do 66° 40′ S, następnie na zachód do 179° E, następnie na północ do 60° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 65° S z południkiem 150° E na wschód do 160° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 150° E, następnie na północ do 65° S. |
| E | Od punktu przecięcia równoleżnika 65° S z południkiem 160° E na wschód do 170° E, następnie na południe do 68°30′ S, następnie na zachód do 160° E, następnie na północ do 65° S. |
| F | Od punktu przecięcia równoleżnika 68°30′ S z południkiem 160° E na wschód do 170° E, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 160° E, następnie na północ do 68°30′ S. |
| G | Od punktu przecięcia równoleżnika 66° 40′ S z południkiem 170° E na wschód do 178° W, następnie na południe do 70° S, następnie na zachód do 178° 50′ E, następnie na południe do 70° 50′ S, następnie na zachód do 170° E, następnie na północ do 66° 40′ S. |
| H | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° 50′ S z południkiem 170° E na wschód do 178° 50′ E, następnie na południe do 73° S, następnie na zachód do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na północ do 170° E, następnie na północ do 70° 50′ S. |
| I | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° S z południkiem 178° 50′ E na wschód do 170° W, następnie na południe do 73° S, następnie na zachód do 178° 50′ E, następnie na północ do 70° S. |
| J | Od równoleżnika 73° S na wybrzeżu przy południku 170° E na wschód do 178° 50′ E, następnie na południe do 80° S, następnie na zachód 170° E, następnie na północ wzdłuż wybrzeża do 73° S. |
| K | Od punktu przecięcia równoleżnika 76° S z południkiem 178° 50′ E na wschód do 170° W, następnie na południe do 76° S, następnie na zachód do 178° 50′ E, następnie na północ do 73° S. |
| L | Od punktu przecięcia równoleżnika 76° S z południkiem 178° 50′ E na wschód do 170° W, następnie na południe do 80° S, następnie na zachód do 178° 50′ E, następnie na północ do 76° S. |
| M | Od równoleżnika 73° S na wybrzeżu przy południku 169° 30′ E na wschód do 170° E, następnie na południe do 80° S, następnie na zachód do wybrzeża, następnie na północ wzdłuż wybrzeża do 73° S. |
88.2 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 170° W na wschód do 160° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 170° W, następnie na północ do 60° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 160° W na wschód do 150° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 160° W, następnie na północ do 60° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° 50′ S z południkiem 150° W na wschód do 140° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 150° W, następnie na północ do 70° 50′ S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° 50′ S z południkiem 140° W na wschód do 130° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 140° W, następnie na północ do 70° 50′ S. |
| E | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° 50′ S z południkiem 130° W na wschód do 120° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 130° W, następnie na północ do 70° 50′ S. |
| F | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° 50′ S z południkiem 120° W na wschód do 110° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 120° W, następnie na północ do 70° 50′ S. |
| G | Od punktu przecięcia równoleżnika 70° 50′ S z południkiem 110° W na wschód do 105° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 110° W, następnie na północ do 70° 50′ S. |
| H | Od punktu przecięcia równoleżnika 65° S z południkiem 150° W na wschód do 105° W, następnie na południe do 70° 50′ S, następnie na zachód do 150° W, następnie na północ do 65° S. |
| I | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 150° W na wschód do 105° W, następnie na południe do 65° S, następnie na zachód do 150° W, następnie na północ do 60° S. |
88.3 | A | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 105° W na wschód do 95° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 105° W, następnie na północ do 60° S. |
| B | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 95° W na wschód do 85° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 95° W, następnie na północ do 60° S. |
| C | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 85° W na wschód do 75° W, następnie na południe do wybrzeża, wzdłuż wybrzeża na zachód do 85° W, następnie na północ do 60° S. |
| D | Od punktu przecięcia równoleżnika 60° S z południkiem 75° W na wschód do 70° W, następnie na południe do wybrzeża, na zachód wzdłuż wybrzeża do 75° W, następnie na północ do 60° S. |
CZĘŚĆ C
POWIADOMIENIE O PLANOWANYM UDZIALE W POŁOWACH KRYLA ANTARKTYCZNEGO EUPHAUSIA SUPERBA
CZĘŚĆ D
KONFIGURACJA SIECI I STOSOWANIE TECHNIK POŁOWOWYCH
Obwód otworu sieci (m) | Pionowy otwór (m) | Poziomy otwór (m) |
|
|
|
Długość płata sieci i rozmiar oczek
Płat | Długość (m) | Rozmiar oczek (mm) |
Płat pierwszy |
|
|
Płat drugi |
|
|
Płat trzeci |
|
|
. |
|
|
Płat ostatni (worek) |
|
|
Należy przedstawić schemat każdej używanej konfiguracji sieci
Stosowanie różnych technik połowowych (1): Tak Nie
| Technika połowowa | Oczekiwany odsetek wykorzystanego czasu (%) |
1 |
|
|
2 |
|
|
3 |
|
|
4 |
|
|
5 |
|
|
. |
| Łącznie 100 % |
Obecność urządzenia służącego do wykluczania ssaków morskich (2): Tak Nie
Proszę przedstawić techniki połowowe, konfiguracje i cechy narzędzi oraz modele prowadzenia połowów:
(1) Jeżeli tak, częstotliwość zmian technik połowowych.
(2) Jeżeli tak, przedstawić schemat urządzenia:
ZAŁĄCZNIK VI
OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ IOTC [9]
1. Maksymalna liczba statków UE upoważnionych do połowów tuńczyka tropikalnego w obszarze objętym konwencją IOTC
Państwo członkowskie | Maksymalna liczba statków | Zdolność połowowa (pojemność brutto) |
Hiszpania | 22 | 61 364 |
Francja | 22 | 33 604 |
Portugalia | 5 | 1 627 |
Unia | 49 | 96 595 |
2. Maksymalna liczba statków UE upoważnionych do połowów włócznika i tuńczyka białego w obszarze objętym konwencją IOTC
Państwo członkowskie | Maksymalna liczba statków | Zdolność połowowa (pojemność brutto) |
Hiszpania | 27 | 11 590 |
Francja | 41 | 5 382 |
Portugalia | 15 | 6 925 |
Zjednoczone Królestwo | 4 | 1 400 |
Unia | 87 | 25 297 |
3. Statki, o których mowa w pkt 1, są również upoważnione do połowów włócznika i tuńczyka białego w obszarze objętym konwencją IOTC.
4. Statki, o których mowa w pkt 2, są również upoważnione do połowów tuńczyka tropikalnego w obszarze objętym konwencją IOTC.
ZAŁĄCZNIK VII
OBSZAR OBJĘTY KONWENCJĄ WCPFC
Maksymalna liczba statków UE uprawnionych do połowów włócznika w rejonach na południe od 20° S w obszarze objętym konwencją WCPFC
Hiszpania | 14 |
Unia | 14 |
ZAŁĄCZNIK VIII
OGRANICZENIA ILOŚCIOWE UPOWAŻNIEŃ DO POŁOWÓW DLA STATKÓW PAŃSTW TRZECICH POŁAWIAJĄCYCH W WODACH UNII EUROPEJSKIEJ
Państwo bandery | Połowy | Liczba upoważnień do połowów | Maksymalna liczba statków przebywających w obszarze w dowolnym czasie |
Norwegia | Śledź atlantycki, na północ od 62°00′N | 20 | 20 |
Wenezuela (1) | Lucjanowate (wody Gujany Francuskiej) | 45 | 45 |
(1) Warunkiem otrzymania tych upoważnień do połowów jest przedstawienie dowodu ważnej umowy między właścicielem statku występującym o upoważnienie do połowów a przedsiębiorstwem przetwórczym mającym siedzibę w departamencie Gujany Francuskiej oraz dowód tego, że umowa ta zawiera zobowiązanie do wyładowywania w tym departamencie co najmniej 75 % wszystkich połowów lucjanowatych z danego statku, tak by połowy te mogły zostać przetworzone w zakładzie tego przedsiębiorstwa. Umowa taka musi być zatwierdzona przez władze francuskie, które zapewniają, aby była ona spójna zarówno z rzeczywistą zdolnością umawiającego się przedsiębiorstwa przetwórczego, jak i z celami na rzecz rozwoju gospodarki Gujany. Kopię należycie zatwierdzonej umowy dołącza się do wniosku o upoważnienie połowowe. W przypadku odmowy zatwierdzenia władze francuskie powiadamiają o tej odmowie i przedstawiają danej stronie oraz Komisji powody tej odmowy. |
[1] Art. 6a dodany przez art. 4 pkt 1 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 stycznia 2013 r.
[2] Art. 10 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 2 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 stycznia 2013 r.
[3] Art. 23 w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 3 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r.
[4] Art. 29 w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r.
[5] Załącznik IA w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 5 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 stycznia 2013 r.
[6] Załącznik ID w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 6 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 lipca 2013 r.
[7] Załącznik IIA w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 7 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 lutego 2013 r.
[8] Załącznik IV w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 8 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 lipca 2013 r.
[9] Załącznik VI w brzmieniu ustalonym przez art. 4 pkt 9 rozporządzenia Rady (WE) nr 1182/2013 z dnia 19 listopada 2013 r. zmieniającego rozporządzenia (WE) nr 754/2009, (UE) nr 1262/2012, (UE) nr 39/2013 i (UE) nr 40/2013 w odniesieniu do niektórych uprawnień do połowów (Dz.Urz.UE L 313 z 22.11.2013, str. 15). Zmiana weszła w życie 23 listopada 2013 r. i ma zastosowanie od 1 stycznia 2013 r.
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00