Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: referencje
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1200/09

      1) Z art. 183 ust. 4 Pzp wynika obowiązek przekazania wykonawcy lub wykonawcom rozstrzygnięcia protestu wraz z uzasadnieniem. Niedochowanie przez zamawiającego obowiązku zawarcia w rozstrzygnięciu protestu pełnego uzasadnienia narusza powyższy przepis.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1139/09

      Zgodnie z art. 22 ust.1 ustawy Pzpo udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 16 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1167/09

      Jeżeli SIWZ nie precyzuje pojęcia "dostawy",  należy rozumieć je  tak, jak wskazuje definicja zawarta w art. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 494/09

      W przypadku gdy wymagana robota (według zakresu przedmiotowego i wymaganej wartości) została wykonana przez konsorcjum, w skład którego wchodził również Wykonawca, może on legitymować się uzyskanym w ten sposób doświadczeniem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 676/09

      Zgodnie z art. 23 ust. 3 Pzp, w przypadku składania oferty przez konsorcjum, doświadczenie firm je tworzących musi zostać zsumowane, ponieważ jest to istotą i celem zawiązywania konsorcjów i składania przez nich ofert w postępowaniach o udzielanie zamówień publicznych (rozdział I pkt 2 SIWZ).

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1038/09

      Przyjmuje się, że za ofertę z rażąco niską ceną należy uznać ofertę z ceną niewiarygodną, nierealistyczną w porównaniu do cen rynkowych (konkurencyjnych) podobnych zamówień wskazującą na realizację zamówienia poniżej kosztów wytworzenia usług, dostaw lub robót budowlanych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1016/09

      Wymaganie przez zamawiającego, aby wykonawca posiadane doświadczenia wykazał wyłącznie za pomocą dokumentu referencji zawierającego literalne sformułowanie „należyte wykonanie” narusza przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz rozporządzenia w sprawie rodzajów dokumentów.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 23 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 55/09

      1) Izba uwzględnia odwołanie, jeżeli stwierdzi naruszenie przepisów ustawy, które miało wpływ lub może mieć istotny wpływ na wynik postępowania. 2) Należy wyraźnie odróżnić odrzucenie oferty w związku z jej niezgodnością z SIWZ (art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 264/09

      Referencją może być każdy dokument, wystawiony przez bezpośredniego zleceniodawcę. Nie ma charakteru sformalizowanego, wydawana jest grzecznościowo, zatem nie musi wyszczególniać wszystkich prac, ani zawierać dokładnych danych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 31 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 338/09

      1) Bezspornym jest, iż art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp ma na celu poprawienie błędów w ofertach wykonawców, które mogą się w nich pojawić, lecz nie mogą być uznane za oczywiste omyłki pisarskie lub oczywiste omyłki rachunkowe, o ile tak poprawiona omyłka nie spowoduje istotnych zmian w treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 591/09

      Standardowo referencje zawierają nazwę i wartość przedmiotu, terminy wykonania itp. podstawowe elementy zamówienia. Nie zawsze wykonawca może mieć wpływ na treść tego dokumentu. Jednak przy pomocy innych dokumentów wykonawca może uszczegółowić lub na żądanie zamawiającego wyjaśnić zakres i charakter robót objętych wykazanym zamówieniem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 16 października 2007 r., sygn. X Ga 158/07/za

      Udzielanie referencji jest niejako analogią podpisywania przez osobę upoważnioną protokołu odbioru wykonanych prac. Mimo, iż osoba taka nie jest zazwyczaj osobą uprawnioną zgodnie z KRS do składania oświadczeń woli w imieniu spółki, oświadcza, iż roboty zostały wykonane zgodnie z umową, a więc działa niejako w imieniu spółki.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 499/09

      Wykonawca, będący przedsiębiorcą wykonujący umowę w trybie udzielenia zamówienia publicznego, powinien wykonać ją zgodnie z należytą starannością określaną - przy uwzględnieniu zawodowego charakteru tej działalności, tj.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 654/09

      Zaproponowanie dodatkowego, nie wymaganego w siwz rozwiązania nie może pociągać negatywnych skutków w postaci odrzucenia oferty wykonawcy, który spełnił wymagania co do wykonania przedmiotu zamówienia podane przez Zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 563/09

      Skoro konsorcjant odpowiada solidarnie za należyte wykonanie całego zamówienia, to logiczną konsekwencją tego faktu jest możliwość posługiwania się dokumentami (referencjami), poświadczającymi wykonanie zamówienia, za które ponosi pełną odpowiedzialność.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 771/09

      Jeżeli postanowienie SIWZ daje wykonawcy pewną samodzielność określania cech, które są charakterystyczne dla przedmiotu zamówienia, nie może on ponosić negatywnych konsekwencji z tego powodu, że uprawnienie to wykorzystał, o ile w świetle przedmiotowego postanowienia jego oferowany produkt odpowiada przedmiotowi zamówienia i spełnia wymagania Zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 5 kwietnia 2007 r., sygn. XIX Ga 120/07

      Sąd nie podziela poglądu, iż wobec tego że referencje nie mają charakteru oświadczeń woli, a jedynie są oświadczeniami wiedzy - to osoby je wystawiające nie muszą odpowiadać osobom uprawnionym do reprezentowania podmiotów.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 635/09

      Jeżeli zamawiający żąda dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą również tych dokumentów.Izba uznała, iż wobec nie złożenia przez odwołującego wymaganych w przedmiotowym postępowaniu dokumentów w celu

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 569/09

      Wykonawcy powinni mieć możliwość dokonania oceny i podjęcia decyzji co do udziału w postępowaniu już w jego pierwszej fazie, a zatem przyjęcie jako wiążącej zawężającej treści warunku wynikającej z treści formularza załączonego do siwz stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1500/09

      Zamawiający opisując przedmiot zamówienia nie ma obowiązku wskazywać na podstawę prawną swoich potrzeb. Zamawiający prowadząc postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dąży do nabycia dóbr, usług lub robót budowlanych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 51/09

      Referencje nie służą potwierdzaniu warunków udziału w postępowaniu. Referencji mają za zadanie potwierdzać jedynie należyte wykonanie konkretnego zamówienia. Zatem badanie doświadczenia na podstawie składanych referencji jest nieuprawnione. 

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00