Interpretacja indywidualna z dnia 1 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.197.2024.1.BZ
Darowizna samochodu pomiędzy córka a matką.
Darowizna samochodu pomiędzy córka a matką.
W jednym dziale jeden samochód służbowy jest do dyspozycji trzech pracowników. Każdy z nich ma przyznany limit na użytkowanie swojego prywatnego samochodu w celach służbowych (300 km). Kiedy jeden z pracowników korzysta z samochodu służbowego, pozostali muszą korzystać ze swoich prywatnych samochodów. Czy od wypłacanych pracownikom kosztów za używanie własnego samochodu dla celów służbowych należy
Czy ryczałt otrzymywany przez prezesa zarządu niebędącego pracownikiem korzysta ze zwolnienia za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych? Spółka ma z nim podpisaną umowę o świadczenie usług zarządzania oraz umowę o korzystanie z prywatnego pojazdu do celów służbowych. Prezes zarządu ma również możliwość korzystania z samochodu samochodu służbowego.
Zwolnienie z opodatkowania zwrotu asystentom osób niepełnosprawnych kosztów poniesionych z tytułu korzystania z własnego pojazdu lub udostępnionego środka transportu do realizacji zadań.
W zakresie skutków podatkowych z tytułu zwrotu kosztów przejazdu prywatnym samochodem w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem pracownikowi zwrotu kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi kosztów w postaci ryczałtu, za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych.
Brak podlegania opodatkowaniu sprzedaży pojazdu uprzednio wykupionego z leasingu na cele osobiste.
Skutki podatkowe dla pracodawcy wypłaty pracownikom ekwiwalentu z tytułu zawartych umów o wykorzystywanie samochodu prywatnego na dojazdy do pracy oraz do celów służbowych.
Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego w celach służbowych, w tzw. jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku opodatkowaniem zwrotu kosztów używania samochodów prywatnych w celach służbowych w tzw. jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku z używaniem przez pracownika samochodu prywatnego do celów służbowych.
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu. Przychód
Czy wypłacany pracownikowi w formie miesięcznego ryczałtu zwrot kosztów używania prywatnego samochodu, według warunków wskazanych w umowie, należy rozliczać jako przychód u pracownika z tytułu pracy, obliczać, pobierać i wpłacać zaliczki na podatek dochodowy?
Obowiązki płatnika z tytułu zwrotu kosztów w ramach podróży służbowych pracownika.
Wypłata ekwiwalentu w postaci ryczałtu za jazdy lokalne.
Obowiązki płatnika w odniesieniu do Członka Zarządu odbywającego podróż głównie samochodem prywatnym.
Dotyczy ustalenia, czy zwrot pracownikom kosztów używania prywatnego samochodu dla celów dojazdu do pracy, który dla pracowników stanowi podróż służbową, w kwocie ustalonej przy zastosowaniu stawek za jeden kilometr przebiegu pojazdu, oraz zwrot dodatkowych kosztów poniesionych podczas podróży, takich jak opłaty za autostrady oraz bilety i opłaty parkingowe, zwracanych pracownikom w pełnej wysokości
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem wykorzystania prywatnego samochodu do celów służbowych.
Obowiązki płatnika dotyczące opodatkowania zwrotu kosztów używania samochodów prywatnych w celach służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem używania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych.
Obowiązki płatnika w zakresie zwolnienia z opodatkowania przychodu z tytułu zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego dla celów służbowych w jazdach lokalnych.
Zwrot kosztów poniesionych przez pracownika tytułem wykorzystywania, na podstawie właściwej umowy, samochodu prywatnego do celów służbowych celem wykonywania zleconych zadań – stanowi dodatkowe świadczenie otrzymywane przez pracownika od pracodawcy, a w konsekwencji przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 i art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający opodatkowaniu.
Brak prawa do odliczenia 100% podatku VAT naliczonego od wydatków, o których mowa w art. 86a ust. 2 ustawy.