Interpretacja indywidualna z dnia 21 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.695.2024.3.MM
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na eksploatację i utrzymanie leasingowanych dwóch samochodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na eksploatację i utrzymanie leasingowanych dwóch samochodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją oraz amortyzacją samochodu.
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Prawo do częściowego odliczenia od wydatków poniesionych na samochód.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup drugiego samochodu w ramach leasingu.
W zakresie skutków podatkowych zakupu samochodu osobowego przez osobę z orzeczoną niepełnosprawnością.
Dotyczy ustalenia, czy limit 150 000,00 zł może być osobno naliczony dla leasingu (opłata wstępna i raty leasingowe) oraz osobno dla transakcji wykupu samochodu na własność.
Dotyczy ustalenia, czy w związku z udostępnieniem samochodu pracownicy przebywającej obecnie na urlopie macierzyńskim (a kolejno na urlopie rodzicielskim) Wnioskodawcy przysługuje prawo do zastosowania kosztów uzyskania przychodów związanych z ponoszonymi wydatkami jak opłata leasingowa, ubezpieczenie AC a także wydatki związane z eksploatacją tego samochodu na zasadach określonych w art. 15 oraz art
Nabycie na własne potrzeby – osobiste i do działalności gospodarczej – samochodu osobowego przez posiadacza orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym uprawnia do skorzystania ze zwolnienia wynikającego z treści art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Pracownik przebywał w krajowej podróży służbowej od 9 do 11 listopada 2024 r. Podróż odbył własnym samochodem osobowym o pojemności powyżej 900 cm3. Z tytułu odbytej podróży spółka zwróciła pracownikowi koszty podróży w wysokości obliczonej jako liczba przejechanych kilometrów pomnożona przez stawkę 1,15 zł/km. Kwotę tę pracodawca zaliczył do podatkowych kosztów uzyskania przychodów. Pracownik poniósł
Czy podatnik czynny VAT, zgłoszony do VAT UE przy zakupie samochodów osobowych z zagranicy (z UE lub z Japonii z odprawą w Hamburgu) traktowanych jako towar handlowy, a nie środki trwałe powinien składać VAT-23, czy traktować ten zakup jako WNT?
Dnia 30 grudnia 2023 r. zmarł mąż. Dnia 6 maja 2024 r. odbyła się rozprawa sądowa w celu poświadczenia dziedziczenia, wyrok uprawomocnił się 11 czerwca 2024 r. Jedynym spadkobiercą jest żona. W masie spadkowej był samochód osobowy, broń myśliwska oraz nieruchomość. Samochód został sprzedany 9 października 2024 r. na umowę kupna sprzedaży. Czy sprzedaż ta rodzi za sobą obowiązek odprowadzenia podatku
Ustalenie, czy w związku ze złożeniem w przyszłości informacji (formularz VAT-26) o zmianie sposobu korzystania z Nowego Auta (po powzięciu woli sprzedaży Starego Auta) z użytku wyłącznie na cele prowadzonej działalności gospodarczej (co umożliwia rozliczenie naliczonego podatku VAT w całości) na użytek mieszany (co umożliwia rozliczenie naliczonego podatku VAT w wysokości 50% - art. 86a ust. 1 ustawy
Obowiązek zapłaty akcyzy od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego oraz do złożenia deklaracji AKC-US.
Obowiązek zapłaty akcyzy od nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego.
Czy pracodawca może udostępnić pracownikowi samochód służbowy do jazd prywatnych na bezpłatne korzystanie lub za symboliczną opłatą 150 zł, bez prowadzenia ewidencji tych jazd? Czy pracodawca może zrezygnować z przychodu i dać do korzystania samochód bezpłatnie?
Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z pojazdami przeznaczonych na wynajem bez obowiązku prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdów.
Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu do majątku prywatnego nie spowoduje obowiązku zapłaty podatku VAT.
Pracownik spółki z o.o. pojechał do stacji diagnostycznej w celu przeprowadzenia okresowego badania technicznego samochodu osobowego (1 raz do roku). Po przeprowadzeniu badania przez uprawnionego diagnostę, stwierdzono usterki. Wydano zaświadczenie z wynikiem badań: Negatywny. Czy koszt badania jest kosztem podatkowym spółki?
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży pojazdu, który po wykupie z leasingu był przeznaczony do majątku prywatnego.
Pytanie dotyczy przekazania środka trwałego na cele prywatne. Samochód osobowy ujęty jest na środkach trwałych w działalności medycznej lekarza - prywatny gabinet lekarski. Samochód ten lekarz chce przekazać córce. Jakie będą skutki podatkowe? Czy przekazanie samochodu byłoby zwolnione od podatku od spadków i darowizn i VAT? W jaki sposób lekarz powinien przekazać córce samochód?
Koszty z wykonaniem usługi transportowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów.
Sprzedaż pojazdu, wykupionego po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego, który po wykupie nie będzie wykorzystywany w działalności, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.