Będzie łatwiej o zwolnienie dywidend z podatku u źródła
Interpretacja ogólna dot. niektórych warunków stosowania zwolnienia określonego w art. 22 ust. 4 ustawy CIT
Dotyczy ustalenia, czy podatek dochodowy od osób prawnych należny do zapłaty przez Spółkę od wypłaconej na rzecz udziałowców dywidendy po zakończonym roku podatkowym oraz zaliczek na poczet dywidendy w trakcie roku podatkowego, powinien pomniejszać kwoty tej wypłaconej dywidendy oraz kwoty tych wypłaconych zaliczek na poczet dywidendy.
Prawo do odliczenia od podatku dochodowego kwoty podatku uiszczonego od otrzymanych dywidend w latach 2002-2006 na mocy art. 23 ustawy o CIT i kwestia pomniejszania zaliczki na podatek.
Czy Spółka, działając w charakterze płatnika, nie będzie zobowiązana do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od wypłacanej na rzecz Udziałowca dywidendy/zaliczki na poczet dywidendy, z uwagi na spełnienie wszystkich warunków koniecznych do zastosowania zwolnienia z opodatkowania z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, w tym także przesłanki ujętej w art. 22 ust. 4 pkt 4 ustawy o CIT.
Zastosowanie zwolnienia z art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy CIT do wypłacanych Fundacji rodzinnej w organizacji dywidend.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych jako płatnik tego podatku z tytułu wypłacanych dywidend na rzecz fundacji rodzinnej wypłacanych z okresów rozliczeniowych zarówno sprzed objęcia udziałów przez fundację rodzinną i jako po ich objęciu?
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej (otrzymanie udziałów od sp. z o.o., dywidenda i sprzedaż udziałów).
Jeżeli w momencie wypłaty nadwyżki likwidacyjnej Wnioskodawca będzie posiadał bezpośrednio co najmniej 25% udziałów w kapitale podmiotu wypłacającego dywidendę likwidacyjną przez nieprzerwany okres nie krótszy niż jeden rok i po tym okresie nastąpi wypłata nadwyżki likwidacyjnej - zastosowanie znajdzie stawka 0% z UPO. Jeżeli w momencie wypłaty nadwyżki likwidacyjnej Wnioskodawca nie będzie posiadał
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą nierezydentom dywidendy oraz zaliczki na poczet dywidendy.
Opodatkowanie Fundacji rodzinnej w organizacji.
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez R na rzecz Wnioskodawcy będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy dywidenda wypłacana przez A na rzecz B będzie korzystać ze zwolnienia od CIT, o którym mowa w art. 22 ust. 4 Ustawy o CIT.
Podatek dochodowy od osób prawnych, należny do zapłaty przez spółkę od wypłaconej na rzecz udziałowców dywidendy po zakończonym roku podatkowym, nie powinien pomniejszać kwoty tej wypłaconej dywidendy.
Alokacja kosztów wynikających z Pożyczek oraz Kosztów Bieżących do kosztów uzyskania przychodów ze źródła zyski kapitałowe oraz brak uwzględnienia przychodów z dywidendy w limicie dla ustalenia statusu „małego podatnika”.
Obowiązki płatnika wynikające z wypłaty dywidendy.
Zastosowania właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Ustalenie, czy kwota niewypłaconego zysku Spółki tytułem dywidendy, w przypadku przeznaczenia zysku na kapitał rezerwowy przed dniem wypłaty dywidendy, będzie stanowić dla Spółki przychód z tytułu umorzenia zobowiązania zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a updop.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zaliczek na poczet dywidendy.
Czy spółka prawidłowo postępuje pomniejszając podatek od dywidendy jako iloczyn procentowego udziału komplementariusza w zyskach spółki komandytowej i podatku należnego (wykazanego w pozycji 146 deklaracji CIT-8 wersja 33 – „Suma należnego podatku”) a nie podatku po odliczeniach (po doliczeniu podatku zapłaconego w Belgii) z pozycji 148 deklaracji CIT-8 (33) – „Podatek należny po odliczeniach za rok
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego w trakcie opodatkowania ryczałtem.
Dotyczy ustalenia, czy Spółka była/będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w stosunku do wypłat zaliczek na poczet dywidendy, w stosunku do których uchwała o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy została podjęta w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, niezależnie od tego, w którym roku podatkowym ma miejsce faktyczna wypłata zaliczki na poczet dywidendy.
Ustalenie jaką stawkę podatku CIT ma zastosować Spółka w sytuacji wypłaty zysku netto wypracowanego przez nią w okresie opodatkowania Ryczałtem.