Interpretacja indywidualna z dnia 15 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.384.2024.3.AM
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży winiet.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży winiet.
Podstawa opodatkowania wynagrodzenia otrzymanego z tytułu świadczenia usług transportu pasażerskiego oraz obowiązek ewidencjonowana ww. sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
Elementem przesądzającym o uznaniu danego pojazdu za środek transportu jest jego przeznaczenie, którym jest przewóz osób lub rzeczy z miejsca na miejsce. W przypadku wózków widłowych ten warunek jest spełniony. Jest to bowiem pojazd mechaniczny o napędzie silnikowym, przystosowany do załadunku, rozładunku i przewozu materiałów - czasami o znacznej masie - w transporcie, co do zasady, bliskim. Zatem
Świadczenie przez Państwa usługi na rzecz podmiotu będącego podatnikiem w rozumieniu przepisu art. 28a ustawy, należy ustalić zgodnie z ogólną zasadą dotyczącą ustalania miejsca świadczenia usług, o której mowa w art. 28b ust. 1 ustawy, zatem jest to miejsce, w którym usługobiorca (EBOR) posiada siedzibę działalności gospodarczej.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Niepodleganie opodatkowaniu VAT sprzedaży winiet i wynagrodzenia (marży, opłaty turystycznej) za obsługę sprzedaży winiet oraz złożenia wniosku o stwierdzenie i zwrot nadpłaty nienależnie uiszczonego podatku VAT i złożenia korekty deklaracji.
Ustalenie miejsca opodatkowania szkoleń na podstawie art. 28g ust. 1 ustawy.
Kalendarium wydarzeń lipiec 2024 r.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie: określenia miejsca świadczenia Usług Windykacji, oraz dokumentowania rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży winiet i wynagrodzenia za obsługę sprzedaży winiet. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Wskazanie limitu powyżej, którego należy rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej. Nieuwzględnienie wartości sprzedaży winiet przy obliczaniu limitu uprawniającego do uzyskania zwolnienia od
Miejsce opodatkowania usług najmu krótkoterminowego samochodów osobowych oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Skutki podatkowe dla usług świadczonych przez Spółkę związanych z weryfikacją dokumentacji projektowej na rzecz Klienta.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Brak opodatkowania na terytorium Polski sprzedaży towarów (dostawy towarów) do ABCD SA, nabywanych wcześniej w kraju trzecim i przemieszczanych do odbiorcy w kraju trzecim; objęcia kosztów transportu ponoszonych przez Spółkę kwalifikacją dla sprzedawanych towarów; prawo Wnioskodawcy do odliczenia podatku naliczonego, wynikającego z faktur zakupowych usług transportu, związanych ze sprzedażą towarów
Możliwość zastosowania stawki podatku 0% właściwej dla usług stanowiących część usług transportu międzynarodowego oraz prawa do odliczenia podatku w przypadku nabywania usług opodatkowanych stawką w wysokości 23%
Brak możliwości zastosowania stawki podatku VAT 0% przy wykonywaniu opisanych usług hotelowych na rzecz sił zbrojnych jednego z krajów NATO
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT od nabywanych usług.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, miejsce opodatkowania usług oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz rozpoznanie WNT z tytułu przemieszczania materiałów własnych.
Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zastosowanie procedury magazynu call-off stock oraz obowiązek rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, prawo do odliczenia podatku naliczonego, miejsce świadczenia usług oraz rozpoznanie w Polsce wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Rozliczenie usługi dodatkowego badania oraz montażu dodatkowego elementu oraz przeliczenie kursu walut w związku z wykonaniem tych czynności.
Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu Spółki kosztami reklamacyjnymi I i braku obowiązku rozpoznania importu usług. Nie podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na otrzymaniu przez Spółkę kosztów reklamacyjnych i dokumentowania tej transakcji. Podleganie opodatkowaniu transakcji polegającej na obciążeniu kontrahentów kosztami utylizacji i udokumentowania tej transakcji