Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.412.2024.2.DS
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości wraz z naniesieniami, wykorzystywanej w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe z tytułu sprzedaży udziału w nieruchomości.
Podatek od towarów i usług dotyczący opodatkowania czynności przekazania Nieruchomości z majątku spółki do majątku prywatnego wspólników i dokonania korekty VAT w związku z tą transakcją.
Nakłady ponoszone przez podatnika na dostosowanie cudzej nieruchomości lub środka trwałego do własnych potrzeb są klasyfikowane jako tzw. inwestycja w obcym środku trwałym. Rozliczenie podatkowe tego rodzaju wydatków może być dla podatników problematyczne, szczególnie w sytuacji wcześniejszego terminu rozwiązania umowy lub zwrotu poniesionych nakładów. W publikacji wskazujemy, w jaki sposób należy
Zbycie udziałów w działkach wykorzystywanych w działalności gospodarczej Spółki cywilnej oraz udziałów w działkach nabytych do majątku prywatnego.
Wycofanie nieruchomości ze spółki cywilnej do majątków prywatnych wspólników.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej przez Wnioskodawcę w formie spółki cywilnej pozarolniczej działalności gospodarczej, wydatków z tytułu wynajmowania nieruchomości od małżonki wnioskodawcy.
Spółka cywilna, która zajmuje się produkcją nagrobków oraz późniejszym montażem na cmentarzach zatrudnia pracowników, którzy zajmują się produkcją oraz montażem nagrobków. Montaże nagrobków często są realizowane w innych miastach/województwach niż siedziba firmy. Pracownicy korzystają z zewnętrznych usług gastronomicznych oraz hotelowych biorąc fakturę na spółkę cywilną. W takiej sytuacji firma opłaca
Mamy zakończone umowy dzierżawy pomieszczeń ze spółką cywilną na dzień 31 maja 2023 r. W protokole końcowym jest zapis, że za zużyte media do 31 maja 2023 r. obciążenie podmiotu nastąpi do 31 sierpnia 2023 r., ponieważ w tym czasie otrzymamy faktury za energię elektryczną i gaz za okres do 31 maja 2023 r. (dostawca mediów ma dwumiesięczny okres rozliczeniowy). Po sprawdzeniu w CEIDG na dzień 17 lipca
W zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca ma prawo do stosowania preferencyjnej 9% stawki podatku dochodowego od osób prawnych.
Jakie obowiązki podatkowe implikuje przeniesienie majątku w postaci linii produkcyjnej ze spółki cywilnej dwojga małżonków do majątku prowadzonej przez jednego ze współmałżonków jednoosobowej działalności gospodarczej? Obydwa podmioty są zarejestrowanymi, czynnymi podatnikami VAT. Podatek dochody płaca na zasadach ogólnych a przedmiotowa linia została całkowicie zaliczona do kosztów uzyskania przychodów
Skutki podatkowe zbycia lokalu mieszkalnego wraz komórką lokatorską, miejscem parkingowym i udziałem w gruncie.
W zakresie opodatkowania dochodów z niezrealizowanych zysków.
Skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki cywilnej.
Przeniesienie udziałów w lokalach z majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej do ich majątków osobistych.
Skutki podatkowe dla obdarowanego, nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa Spółki cywilnej prowadzonej przez małżonków, do indywidualnej działalności jednego z małżonków.
Skutki podatkowe dla darczyńcy nieodpłatnego przekazania całego przedsiębiorstwa Spółki cywilnej prowadzonej przez małżonków, do indywidualnej działalności jednego z małżonków.
Opodatkowanie wypłaty przez spółkę przekształconą zysków wypracowanych przed przekształceniem.
Opodatkowania podatkiem VAT przekazania aktem notarialnym lub uchwałą przeniesienia własności nieruchomości na właścicieli spółki.
Czy Spółka z o.o. może stosować 9% stawkę CIT począwszy od momentu przekształcenia.
Wycofanie nieruchomości z ewidencji środków trwałych spółki cywilnej i przekazanie jej do majątku prywatnego a obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych po stronie wspólników spółki.
Dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie pojęcia małego podatnika oraz możliwości zastosowania jednorazowej amortyzacji. Brak możliwości zastosowania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego przez wspólników spółki cywilnej ze względu na przekroczenie limitu przychodu 2 000 000 euro przez spółkę cywilną.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla nieodpłatnego przekazania budynku do majątku osobistego wspólników oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z wycofaniem budynku z działalności gospodarczej.
Czy dla wspólnika pozostającego w spółce, nieodpłatne wystąpienie wspólnika występującego ze spółki będzie się wiązać z powstaniem przychodu podatkowego w dacie wystąpienia tego wspólnika ze spółki?