Interpretacja indywidualna z dnia 14 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.193.2024.1.JM
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży nieruchomości gruntowej, na której znajduje się lokal użytkowy.
Planowana dostawa lokali niemieszkalnych nie zostanie dokonana w ramach pierwszego zasiedlenia, jak również pomiędzy pierwszym zasiedleniem a dostawą ww. lokali minie okres dłuższy niż dwa lata. W związku z powyższym sprzedaż lokali niemieszkalnych stanowiących towar handlowy będzie korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
W zakresie zwolnienia od opodatkowania podatkiem od towarów i usług opisanej we wniosku dostawy lokali mieszkalnych oraz wydzielenia z transakcji sprzedaży lokali mieszkalnych kwoty dotyczącej wyposażenia tj. dostawy mebli kuchennych, sprzętu AGD i drobnego wyposażenia.
Do opisanej transakcji sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu, prawa własności lokali wraz z odpowiednimi udziałami w prawie użytkowania wieczystego gruntu i własności budynku oraz prawa własności budowli znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży wydzielonego lokalu wraz ze związanym z nim prawem własności gruntu, po przekształceniu prawa wieczystego użytkowania w prawo własności.
Czy Wnioskodawca prawidłowo zakwalifikował nabyte Lokale jako towary handlowe, a nie jako środki trwałe w rozumieniu art. 16a ust. 1 ustawy o CIT?
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania transakcji sprzedaży lokalu na piętrze na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz brak konieczności dokonania korekty podatku VAT zgodnie z art. 91 ust. 2 i 7a ustawy.
Ustalenie czy poprawnie zostały opodatkowane i zakwalifikowane przychody z najmu lokali mieszkalnych i nieruchomości usługowych do źródła przychodu: najem prywatny.
Ustalenie, czy: - opłaty marketingowe, opłaty eksploatacyjne, należne Spółce od najemców oraz opłaty za media, którymi Spółka obciąża najemców stanowią przychody z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze w rozumieniu art. 4a pkt 35 lit. b Ustawy o CIT? - w świetle art. 15 ust. 6 Ustawy o CIT, w brzmieniu obowiązującym od dnia 1 stycznia 2022 r.
Sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu niemieszkalnego, będącego przedmiotem wniosku, korzysta ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
W zakresie: - zwolnienia od podatku przeniesienia Lokali z majątku PSC do majątku odrębnego Wspólników, - korekty podatku naliczonego w związku z przeniesieniem Lokali z majątku PSC do majątku odrębnego Wspólników, - początku biegu terminu korekty podatku naliczonego
Zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone na remont oraz koszty eksploatacyjne.
Brak opodatkowania podatkiem VAT umowy dożywotniego użytkowania i pobierania pożytków.
zwolnienie od podatku sprzedaży lokalu użytkowego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług
Prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku transakcji sprzedaży lokalu użytkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia stawki podatku od towarów i usług przy sprzedaży budynku usługowo-handlowego wraz z gruntem.
Czy w związku ze zmianą formy opodatkowania Wnioskodawca jest zmuszony założyć jednoosobową działalność? Jaką stawkę amortyzacji powinien przyjąć?
zwolnienie z opodatkowania sprzedaży przedszkola oraz szkoły w budowie wraz z gruntem wykorzystywanych przez stowarzyszenie na potrzeby działalności edukacyjnej
Przeniesienie prawa majątkowego na rzecz Wierzyciela (świadczenie usług), w trybie postępowania egzekucyjnego przez Komornika Sądowego nie podlega opodatkowaniu.
1. Czy biorąc pod uwagę opisaną powyżej sytuację przyszła sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych będzie korzystać z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług? 2. Jeżeli nie miałby zastosowania art. 43 ust. 1 pkt 10, to czy miałby zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 10a?
Dotyczy sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem prawa do wyłącznego korzystania z chodnika.
Czy sprzedaż lokali usługowo-handlowych położonych w budynku mieszkalnym wielorodzinnym jest zwolniona z podatku VAT?