Zamawiający może narzucić współpracę
Nabywca usługi od osoby prowadzącej działalność nierejestrową zgłasza wykonawcę usługi do ZUS i odprowadza za tę osobę składki ZUS. Płatnikiem podatku dochodowego od tej usługi jest wykonawca. Czy w związku z tym za tą osobę powinien wystawić PIT-11 i wykazać opłacone składki, czy też w związku z tym, że nie jest płatnikiem podatku dochodowego PIT nie wystawia?
W inwestycje budowlane jest zaangażowanych wiele podmiotów, począwszy od inwestora, projektanta, po wykonawcę oraz podwykonawców. Są one bardzo kosztowne i obejmują wiele etapów o różnym stopniu skomplikowania. Dlatego sporów na linii inwestor–wykonawca nie zawsze uda się uniknąć. Inwestor musi więc zgromadzić niezbędne dowody, a niekiedy także przeprowadzić procedurę ich zabezpieczenia.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zapłaconych kar umownych, odsetek za opóźnienie oraz kosztów procesu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztu płatności dokonanej z pominięciem mechanizmu podzielonej płatności
Możliwość korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług nauki rysunku, malowania obrazów i tworzenia ilustracji komputerowych w ramach prowadzonych kursów.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT świadczonych usług.
Zwolnienie od opodatkowania dochodów osiąganych przez wykonawców kontraktowych z tytułu dostarczania usług (...).
Zwolnienia dochodu uzyskanego w ramach świadczenia usług na rzecz sił zbrojnych USA.
Wykonawcy, który został bezpodstawnie wyeliminowany z przetargu, należy się odszkodowanie już za samo pozbawienie go szansy na udział w postępowaniu – orzekł TSUE w precedensowym rozstrzygnięciu
Certyfikacja nie będzie uniwersalnym remedium na poprawę kondycji rynku zamówień publicznych
Prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w odniesieniu do świadczonych usług dostępu do sieci Internet dla żołnierzy sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Polsce.
Zwolnienie dochodu uzyskanego z tytułu realizacji umowy na rzecz Sił Zbrojnych USA jako podwykonawca.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu Oddziału przedsiębiorcy zagranicznego z tytułu dostawy towarów i usług za rzecz Sił Zbrojnych USA jako „wykonawcy kontraktowego USA”.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodów Spółki z tytułu dostawy towarów, świadczenia usług lub budowy infrastruktury na rzecz sił zbrojnych USA w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o CIT oraz rozliczenia przychodów i kosztów na podstawie klucza przychodowego z art. 15 ust. 2-2a ustawy o CIT.
Moment opodatkowania Wpłaty otrzymanej przez Spółkę oraz prawo do zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w odniesieniu do dokonanych dostaw.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodów uzyskanych z tytułu świadczenia Usług na rzecz organizacji USA.
Z precedensowej opinii rzecznika generalnego TSUE wynika, że firmy z Chin, Turcji czy Kazachstanu nie mają prawa ubiegać się o zamówienia publiczne w UE. Nie przewidziano tego w dyrektywach
W zakresie możliwości zwolnienia dochodu uzyskanego w związku ze świadczeniem usług, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 23a ustawy o CIT bądź art. 34 ust. 2 Umowy.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46c ustawy.
Budowa Krajowego Centrum Przetwarzania Danych z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych może oznaczać naruszenie prawa unijnego