Interpretacja indywidualna z dnia 7 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.484.2024.1.IN
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochododów spółek na skutek wniesienia JDG wspólnika do Spółki.
Brak utraty prawa do opodatkowania ryczałtem od dochododów spółek na skutek wniesienia JDG wspólnika do Spółki.
Spełnienie warunku zatrudnienia, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT i zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Zachowanie prawa do ryczałtu od dochodów spółek przez Spółkę dzieloną w związku z dokonaniem podziału przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do nowo utworzonej Spółki przejmującej, również opodatkowanej ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, czy podjęcie uchwały wspólników spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem.
Dotyczy ustalenia: - czy przekształcenie A. w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie art. 551 § 1 i nast. Kodeksu spółek handlowych skutkować będzie zachowaniem prawa do stosowania opodatkowania według zasad ryczałtu od dochodów spółek (estoński CIT); - czy A. po przekształceniu w sp. z o.o. będzie zobowiązany do ponownego złożenia zawiadomienia ZAW-RD.
Określenie warunków związanych z poziomem zatrudnienia pracowników dla zachowania prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenia, czy uzyskane przez Spółkę dofinansowanie na realizację inwestycji spowoduje utratę prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek oraz czy wydatkowanie otrzymanego dofinansowania będzie stanowiło dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą i będzie podlegało opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek.
Ustalenie, w związku z zamiarem wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, czy: - rozliczenia instrumentów pochodnych będących kontraktami SWAP na cenę miedzi oraz kursy walut stanowią przychód ze zbycia i realizacji praw z instrumentów finansowych, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. f u.p.d.o.p., - objęcie należności umową faktoringu spowoduje u niego osiągnięcie przychodu ze zbycia
1. Czy jeżeli spółka A opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, dokona podziału przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki B oraz spółki C, które również są opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, to zachowa prawo opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek? 2. Czy jeżeli spółka B i spółka C, opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek, przejmą zorganizowaną część przedsiębiorstwa
Ustalenie możliwości opodatkowania w formie karty podatkowej.
Czy Wnioskodawca, w związku z wkładem niepieniężnym w postaci ZCP, wniesionym przez wspólnika utrzymał prawo do opodatkowania ryczałtem, o którym mowa w Rozdziale 6B CIT?
Podatnik rozliczał się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Pod koniec 2022 r. utracił jednak do niego prawo. Czy miał obowiązek powiadomić o tym fakcie urząd skarbowy?
Czy zwolnienie z długu Wnioskodawcy i tym samym powstanie u niego przychodu z tytułu umorzenia zobowiązania pozbawia podatnika podatku dochodowego od osób prawnych prawa do korzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów
w zakresie ustalenia momentu utraty przez Wnioskodawcę prawa do obliczania zaliczki wg stawki 9%, skutków utraty statusu "małego podatnika" w trakcie roku i możliwości stosowania dwóch stawek podatkowych.
W wyroku z 11 lipca 2018 r. (II PK 175/17) Sąd Najwyższy uznał, że pracownikowi, który podlega ochronie w czasie obniżonego wymiaru czasu pracy w związku z prawem do urlopu wychowawczego, nie przysługuje wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy w razie bezzasadnego rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. W takim przypadku pracownik ma prawo maksymalnie do 3-miesięcznego wynagrodzenia
Minister Finansów w interpretacji ogólnej potwierdził, że podatnicy mogą powrócić do korzystania ze zwolnienia podmiotowego także w trakcie roku podatkowego. Dotychczas organy podatkowe w wydawanych interpretacjach przyjmowały, że powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT jest możliwy tylko od początku roku. Przedstawiamy fragment interpretacji MF w tej sprawie.
Czy w latach 2013-2014 Wnioskodawczyni winna być płatnikiem zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych, czy płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zawierając umowę o praktykach absolwenckich Wnioskodawca utraci prawo rozliczania dochodu z jednoosobowej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej?
Wypłacone Wnioskodawcy na podstawie przepisu art. 160 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego w styczniu 2012 r. odszkodowanie na mocy wyroku Sądu Apelacyjnego z grudnia 2011 r., korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy.
Ustawa zasiłkowa przewiduje sytuacje, w których mimo spełnienia formalnych warunków pracownik nie uzyska prawa do zasiłku chorobowego w ogóle lub utraci je w następstwie pewnych okoliczności. W sytuacjach, w których pracownikowi nie przysługuje prawo do zasiłku, nie nabędzie on także prawa do wynagrodzenia chorobowego. Skutkuje to tym, że świad-czenie chorobowe nie zostanie mu wypłacone lub jego wypłata
Czy w związku z faktem opodatkowania prowadzonej działalności w roku 2008 na zasadach ogólnych spowodowanym przekroczeniem kwoty limitu, w latach następnych tj. 2009 i 2010 na podstawie złożonego oświadczenia z dnia 21 grudnia 2006 r. podatnik może korzystać z opodatkowania osiągniętych przychodów w formie ryczałtu ewidencjonowanego?
Odszkodowanie wypłacone na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.