Korekty sprzedaży krajowej – faktury, sprzedaż kasowa, JPK_V7
Czy po otrzymaniu rabatu od Kontrahenta unijnego Wnioskodawca powinien skorygować koszty uzyskania przychodów poprzez zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymano dokument potwierdzający przyczyny korekty oraz po jakim kursie należy przeliczyć kwotę rabatu wyrażoną w walucie Euro na złote?
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Skutki podatkowe udzielania rabatów pracownikom i zleceniobiorcom, w sytuacji gdy ww. rabaty są udzielane również osobom współpracującym ze Spółką w ramach działalności gospodarczej .
Obowiązki płatnika w związku z organizowanym dla pracowników i współpracowników programem rabatowym.
Zaliczenie wydatków, o których mowa we wniosku do ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Obowiązki płatnika z tytułu udzielonych rabatów.
Kwota nadpłaty zwróconej Państwu stanowi/stanowić będzie zwiększenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w rozliczeniu za okres, w którym otrzymali Państwo płatność, czyli za okres w którym dokonali Państwo potrącenia należności od zwrotów (paybacków) na rzecz NFZ lub otrzymali Państwo od NFZ płatność na rachunek bankowy zgodnie z wystawioną notą obciążeniową. W tym momencie nastąpi rzeczywiste podwyższenie
Ustalenia podmiotu zobowiązanego do ujmowania faktur korekt dokumentujących przyznanie rabatów oraz podmiotu na który spółka zobowiązana będzie wystawić korekty.
Wstępna korekta przychodów i kosztów, kwalifikacja opisanych wydatków do ukrytych zysków i wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (szkolenia, reprezentacja, alkohol, imprezy, upominki, kwiaty, wieńce, PFRON, samochody, podatek od wartości dodanej).
Skutki podatkowe rozliczenia zwrotu kosztów oraz konsekwencji podatkowych w związku z zawarciem umów z dostawcami i sklepami.
skutki podatkowe w przypadku zwrotu Abonentom niewykorzystanych środków pieniężnych zgromadzonych na ich kontach w Systemie pre- paid
skutki podatkowe związane z udzieleniem Rabatu Partnerowi przez Wnioskodawcę
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu po stronie pracowników Spółki i pracowników innych spółek z Grupy oraz ciążące na Wnioskodawcy obowiązki płatnika w związku z udzielaniem im Zniżek Pracowniczych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu uczestników akcji promocyjnych z tytułu rabatu i związanych z tym obowiązków płatnika.
obowiązki ciążące na Spółce związane z planowanym wdrożeniem Programu przewidującego udzielanie rabatów z tytułu nabycia mieszkań na rzecz pracowników Spółki
Zatem, z tytułu otrzymania imiennych kart rabatowych oraz skorzystaniem z przyznanych rabatów, pracownicy Spółki nie uzyskują/ nie będą uzyskiwać przychodów ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ani przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 20 ust. 1 ww. ustawy, a w konsekwencji Spółka nie jest/ nie będzie zobowiązana do pełnienia roli płatnika
W zakresie obowiązków płatnika związanych z udzielaniem rabatów w ramach programu lojalnościowego.
W zakresie obowiązków płatnika oraz obowiązków informacyjnych związanych z rabatami udzielanymi w ramach Programu Rabatowego obowiązującego w Grupie.
Obowiązki informacyjne w związku z udzielaniem rabatów.
prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wpłaty (paybacków) na rzecz NFZ oraz podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia zwrotu wpłat (paybacków) od NFZ
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji dotyczącej dystrybucji produktów nabywanych przez szpitale lub inne podmioty lecznicze za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznych lub bezpośrednio od Wnioskodawcy oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego wydania towarów.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu korekty przychodów oraz kosztów.