Interpretacja indywidualna z dnia 30 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.553.2024.1.JŚ
Możliwość zastosowania zwolnienia co do świadczeń wypłaconych przez fundację rodzinną.
Możliwość zastosowania zwolnienia co do świadczeń wypłaconych przez fundację rodzinną.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, w okolicznościach kiedy do zbycia Udziałów dojdzie w niedługim czasie po ich wniesieniu do Fundacji przez Wnioskodawcę, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zbycie Udziałów korzystać będzie ze zwolnienia podatkowego przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (zw. dalej: „ustawą o CIT”), a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.
Ustalenie, czy wymiana cbETH na walutę fiducjarną będzie stanowiła dla Wnioskodawcy zdarzenie neutralne podatkowo, tj. będzie objęta zwolnieniem z opodatkowania na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT
Zastosowanie zwolnienia z art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy CIT do wypłacanych Fundacji rodzinnej w organizacji dywidend.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych jako płatnik tego podatku z tytułu wypłacanych dywidend na rzecz fundacji rodzinnej wypłacanych z okresów rozliczeniowych zarówno sprzed objęcia udziałów przez fundację rodzinną i jako po ich objęciu?
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Fundacja Rodzinna działając w roli płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku wypłaty świadczeń pieniężnych na rzecz ww. Beneficjentów, będzie mogła zastosować zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 lit. b w zw. z ust. 49 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w części odpowiadającej proporcji, o której mowa w
Ustalenie, czy w przypadku sprzedaży otrzymanych walut wirtualnych fundacja skorzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy przychód osiągnięty przez Fundację ze zbycia walut wirtualnych będzie korzystał ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego.
Przychody Fundacji z tytułu Bezpośrednich Inwestycji kapitałowych będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem CIT. Wypłaty zysków ze Spółki na rzecz Fundacji będą neutralne podatkowo i nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem CIT.
Czy po stronie fundacji rodzinnej sprzedaż udziałów otrzymanych w drodze darowizny od fundatorów będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie przedmiotowe środków wypłacanych za pośrednictwem fundacji rodzinnej.
Zwolnienie podatkowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z Fundacji Rodzinnej.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Zwolnienie przedmiotowe świadczeń wypłacanych z fundacji rodzinnej.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
1. Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z zysków kapitałowych w rozumieniu art. 7b ust. 1 pkt 1, 1a i 3 Ustawy o CIT uzyskane z podmiotów w których Fundacja obejmie Udziały, Akcje, OPiO w zamian za Aport będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania?