Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.477.2024.2.IM
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego.
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego.
Wpływ obniżenia wkładu niepieniężnego komandytariusza na koszty uzyskania przychodu.
Obniżenie udziału kapitałowego komandytariusza w Spółce komandytowej bez dokonywania jakichkolwiek wypłat z tego tytułu, z przeznaczeniem tej części udziału kapitałowego na pokrycie strat z lat ubiegłych Spółki komandytowej nie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego po stronie Wspólnika
Skutki podatkowe wypłaty zysków zatrzymanych oraz zastosowania zwolnienia od podatku.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki w formie aportu jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z umową leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe wystąpienia Wnioskodawcy ze spółki komandytowej i otrzymania zwrotu wkładów.
Opodatkowanie zysku spółki komandytowej wypracowanego przed jej przekształceniem w spółkę z o.o. , tj. przed 1maja 2021r.
Skutki podatkowe zmniejszenia udziału kapitałowego komandytariuszy.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą komplementariuszowi zaliczki na poczet udziału w zysku.
Możliwości pomniejszania zryczałtowanego podatku dochodowego należnego z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.
Komandytariusz osiągnie przychód z tytułu udziału w zyskach Spółki w związku z osiągnieciem celu inwestycyjnego w dacie wypłaty udziału w zysku. Na tej podstawie wystąpienie ze Spółki przez wspólnika Spółki w trakcie roku obrotowego, ale po zakończeniu Okresu Rozliczeniowego Sprzedaży Udziałów, w którym wystąpi Transakcja nie będzie stanowiło przyczyny korekty przychodu Komandytariusza z tytułu udziału
W zakresie ustalenia, czy nabywane od wspólników prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze usługi stanowić będą tzw. kategorię ukrytych zysków.
1. Uzyskanie certyfikatów rezydencji od wspólników Spółki Osobowej, a w przypadku gdy wspólnikami Spółki Osobowej są inne spółki osobowe (komandytowe) - certyfikatów rezydencji wspólników tych wspólników Spółki Osobowej, którzy są spółkami komandytowymi. 2. Weryfikowanie statusu beneficial owner/rzeczywistego właściciela w stosunku do Spółki Osobowej. 3. Przesyłanie informacji IFT-2R do niemieckiej
Sposób opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych wypłat na rzecz wspólników – komplementariuszy – zaliczek na poczet zysku spółki oraz zysku osiągniętego za 2022 rok.
Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej w drodze czynności opisanej w art. 10 ustawy Kodeks spółek handlowych.
Podleganie opodatkowaniu prowadzenia przez Wnioskodawczynię spraw Spółki oraz uprawnienia Spółki do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur dokumentujących wykonanie przez Wnioskodawczynię czynności prowadzenia spraw Spółki i przysługującego jej z tego tytułu wynagrodzenia.
Możliwość pomniejszania zryczałtowanego podatku dochodowego należnego z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w przypadku zmiany statusu komandytariusza na komplementariusza w trakcie roku podatkowego.
Skutki podatkowe zmiany statusu komandytariusza na komplementariusza.
Czy wypłata na rzecz Wspólników Dywidendy z Zysków zatrzymanych, tj. zysków z lat ubiegłych osiągniętych przed 1 maja 2021 r. (w okresie, w którym Spółka nie była podatnikiem podatku CIT), nie będzie podlegała opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem CIT, nawet jeżeli ich wypłata nastąpi po przekształceniu Spółki w Spółkę Przekształconą
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą komplementariuszom spółki komandytowej zaliczek na poczet udziału w zyskach.
Obowiązki płatnika po dostarczeniu przez wspólnika certyfikatu rezydencji podatkowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Ustalenie przychodu – udział w zyskach spółki.
Komandytariusz spółki komandytowej, która otrzymała decyzję o wsparciu, będzie miał prawo do zwolnienia z podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dochodu obliczonego zgodnie z obowiązującymi przepisami, proporcjonalnie do posiadanego prawa do udziału w zysku i do „przypadającej” na komandytariusza części limitu pomocy publicznej.