Interpretacja indywidualna z dnia 22 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.78.2024.2.MN
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń pieniężnych ze Szwajcarii.
Skutki podatkowe wypłaty świadczeń pieniężnych ze Szwajcarii.
Możliwość zastosowania ulgi IP Box.
Możliwość opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Możliwość opodatkowania kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Nieprawidłowość W sytuacji gdy (na wezwanie organu podatkowego) podatnik nie uzupełnił braków w podaniu o udzielenie ulg w podatkach lokalnych (np. polegających na umorzeniu, rozłożeniu na raty czy odroczeniu terminu płatności), organ podatkowy nie wydawał postanowienia o pozostawieniu podania bez rozpatrzenia. Podanie włączano do dokumentacji podatkowej i postępowanie nie było prowadzone, jeśli podatnik
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania tzw. ulgi dla młodych do wynagrodzeń zawodników i trenerów.
Możliwości odliczenia przez spadkobiercę nieprowadzącego działalności gospodarczej w zeznaniu rocznym ulgi uczniowskiej niewykorzystanej przez spadkodawcę.
kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Brak podstaw prawnych do kontynuowania przez Wnioskodawczynię ewentualnie nabytych praw do odliczenia ulg podatkowych przysługujących przedsiębiorstwu w spadku.
Od 1 lipca 2022 r. płatnicy po raz kolejny w tym roku otrzymali pakiet ważnych zmian podatkowych, tym razem określanych jako Polski Ład 2.0. Do najważniejszych z nich należą: obniżenie z 17% do 12% stawki podatku od dochodów nieprzekraczających 120 000 zł, obniżenie rocznej kwoty zmniejszającej podatek, likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej, uchylenie nowego mechanizmu pobierania zaliczki na podatek
Sposób rozliczania składki zdrowotnej, stosowanie ulgi dla klasy średniej oraz wątpliwości pracujących emerytów - to najczęstsze problemy, o które czytelnicy DGP pytali ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Ministerstwa Finansów podczas styczniowego dyżuru
Przepisy wprowadzające Polski Ład zostały znowelizowane. Zmiana dotyczy ustalania wysokości składki zdrowotnej w przypadku korzystania przez uprawnionych podatników z nowych zwolnień - dla przenoszących miejsce zamieszkania do Polski, wychowujących co najmniej 4 dzieci i dla aktywnych zawodowo, którzy ukończyli powszechny wiek emerytalny i nie pobierają świadczeń emerytalno-rentowych. W wyniku zmian
Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje wiele zmian w zakresie przepisów kadrowo-płacowych. Najwięcej z nich wprowadził tzw. Polski Ład. Zmiany w zakresie rozliczania wynagrodzeń oraz nowe zasady ustalania prawa do zasiłków chorobowych to tylko najważniejsze z nich.
W 2022 r. zmieniły się rozliczenia podatkowo-składkowe świadczeń (w tym wynagrodzeń) otrzymywanych przez zatrudnione osoby. Zmiany wprowadzono w ramach programu reform zwanych Polskim Ładem, którego przepisy zawarto w ustawie z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw.
W 2022 r. wejdą w życie rewolucyjne zmiany przepisów w zakresie wynagrodzeń i ubezpieczeń społecznych. Najważniejsze z nich wprowadza Polski Ład. Przewiduje on m.in. nową kwotę wolną od podatku, podwyższenie drugiego progu podatkowego oraz zmianę zasad naliczania składki zdrowotnej.
IP BOX - preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, przesłanki działalności badawczo-rozwojowej.
IP BOX – preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, przesłanki działalności badawczo-rozwojowej
Skutki podatkowe wypłaty spółce LPP, której Wnioskodawca jest wspólnikiem, zysku ze spółki komandytowej.
IP BOX – preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej, przesłanki działalności badawczo-rozwojowej.