Interpretacja indywidualna z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.614.2024.2.AA
Obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.
Obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.
Zastosowanie właściwej 15% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 70.22.16.0.
Możliwość uwzględnienia w podstawie obliczenia daniny solidarnościowej strat z lat ubiegłych.
Możliwość uwzględnienia strat z lat ubiegłych na potrzeby ustalenia powstania obowiązku zapłaty daniny solidarnościowej.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Podstawy obliczenia daniny solidarnościowej oraz kosztów uzyskania przychodów.
Ulga IP-Box - działania spółki niebędącej osoba prawna w zakresie rozwijania gry komputerowej, na którą uzyskała licencję.
Szef KAS potwierdził, że podatnik, ustalając podstawę obliczenia daniny solidarnościowej, może w niej uwzględnić stratę z lat ubiegłych. Tym samym Szef KAS za nieprawidłowe uznał stanowisko Dyrektora KIS, który pierwotnie odmówił podatnikowi tego prawa. Warto zapoznać się z tym stanowiskiem, gdyż termin zapłaty daniny solidarnościowej za 2023 r. upływa 30 kwietnia 2024 r.
Możliwość odliczenia straty z lat ubiegłych przy ustalaniu podstawy obliczania daniny solidarnościowej.
Ustalenie możliwości pomniejszenia podstawy do ustalenia wysokości daniny solidarnościowej o straty podatkowe z lat ubiegłych.
Możliwość pomniejszenia wysokości daniny solidarnościowej o straty podatkowe z lat ubiegłych.
Możliwości uwzględnienia strat z lat ubiegłych na potrzeby obliczenia daniny solidarnościowej.
Obliczenia wysokości podstawy daniny solidarnościowej.
Uzyskanie dochodów z tytułu odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz dochodów z udziału w funduszach kapitałowych opodatkowanych w Szwecji podlega wyłączeniu z opodatkowania ich w Polsce i dochody te nie są uwzględniane w podstawie wymiaru daniny solidarnościowej.
Wstęp Istotnym elementem prowadzenia każdej działalności gospodarczej jest strategia podatkowa, to, jakie podatki i w jakiej wysokości przedsiębiorca płaci, oraz czy jest to optymalne, biorąc pod uwagę zarówno przedmiot jego działalności, jak i aktualnie obowiązujące przepisy podatkowe. Każdy przedsiębiorca, niezależnie od wielkości prowadzonej działalności gospodarczej, zastanawia się, co zrobić,
Sposób ustalania wysokości podstawy obliczenia daniny solidarnościowej.
W 2022 r. daninę solidarnościową od dochodów za 2021 r. zapłaciło prawie 7 proc. mniej podatników PIT niż rok wcześniej - wynika z danych Ministerstwa Finansów udostępnionych DGP
16 maja 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 3.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 3.0.