Poradnia samorządowa
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych przez miasto za zajęcie pasa drogowego drogi wewnętrznej.
Brak obowiązku opodatkowania podatkiem VAT wynagrodzenia za zajęcie pasa drogowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępniania pasa drogowego na cele reklamowe dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych znajdujących się na terenie Gminy, za które Gmina pobiera opłaty.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności udostępnienia pasa drogi wewnętrznej, za które Gmina pobiera opłaty.
Doliczenie podatku VAT przy zawieraniu umowy na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia robót i umieszczania w nim urządzeń infrastruktury technicznej.
W zakresie niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zawarcia umowy na zajęcie pasa drogowego w drodze wewnętrznej w celu prowadzenia robót i umieszczania w nim urządzeń infrastruktury technicznej oraz niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT umożliwienia – w oparciu o wydaną decyzję administracyjną – zajęcia pasa drogowego drogi publicznej na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłat pobieranych za zajęcie pasa drogowego i tym samym brak obowiązku naliczenia podatku VAT od ww. czynności.
Na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT, Wnioskodawcy nie można uznać za podatnika podatku VAT w zakresie wykonywanych przez niego zadań publicznych nałożonych odrębnymi przepisami, jako zarządcy dróg. Zatem opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane w ramach realizacji powyższych zadań przez Wnioskodawcę zarządcę drogi nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca nie musi dokumentować
Opodatkowanie opłaty za zajęcie pasa drogowego drogi wewnętrznej pobieranej na podstawie umowy cywilnoprawnej przez jednostkę budżetową.
Dotyczy opodatkowania opłat pobieranych przez gminę.
Opodatkowanie czynności polegających na wydawaniu zezwoleń na zajęcia pasa drogowego w formie decyzji administracyjnej.
1. Czy opłaty za zajęcie pasa drogowego pobierane na podstawie decyzji administracyjnych zgodnie z ustawą o drogach publicznych, należy traktować jako należności wynikające z czynności publiczno-prawnych, niepodlegające ustawie o VAT w myśl art. 15 ust. 6 ustawy? 2. Czy opłaty za parkowanie pojazdów na drogach publicznych pobierane na podstawie ustawy o drogach publicznych należy traktować jako należności
Czy Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika podstawie art. 15 ust. 6 ustawy o VAT?
Opodatkowanie czynności wydania decyzji administracyjnej udzielającej zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.
status Wnioskodawcy jako podatnika VAT
Czy należało potraktować kwotę otrzymanej opłaty za zajęcie pasa drogowego jako wartość brutto a następnie dokonać wyliczenia podatku VAT? Czy w razie stwierdzenia, że kwota opłaty na refakturze stanowi wartość brutto zasadnym jest złożenie faktury korygującej?
udzielanie zezwoleń na odpłatne zajęcie pasa drogowego w formie decyzji administracyjnej - Gmina korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w myśl § 13 ust. 1 pkt 11 rozporządzenia MF w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy
Prawo do odliczenia podatku naliczonego zawartego w fakturze VAT wystawionej dla Spółki przez Zamawiającego z tytułu przeniesienia na Spółkę kwoty opłaty za wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego.
Przeniesienie opłaty na rzecz partnera konsorcjum jest świadczeniem, za które Spółka pobiera opłatę w wysokości równej kwocie zapłaconej przez nią opłaty za zajęcie pasa drogi, której wysokość została ustalona w drodze decyzji administracyjnej.