Opłata za brak OC
Wśród czynności dokonywanych przez zakłady ubezpieczeń jest m.in. sprzedaż odzyskanych przedmiotów majątkowych podlegających ubezpieczeniu. Sprzedaż ta powoduje skutki w podatku od towarów i usług.
Jaki jest zakres ochrony ubezpieczeniowej dodatkowych kosztów działalności wynikających ze szkody w firmie? Gdzie można ubezpieczyć prywatne dochody właścicieli firm?
W ubezpieczeniach komunikacyjnych duży wpływ na poziom składki płaconej przez ubezpieczającego i chęć zawarcia umowy przez towarzystwo ma szkodowość podmiotu, który nabywa ubezpieczenie.
W świetle art. 29 ust. 1 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) w stanie prawnym obowiązującym w 2006 r. podmiot świadczący usługi leasingu powinien włączyć do podstawy opodatkowania tych usług koszty ubezpieczenia przedmiotu leasingu - uchwała NSA w składzie 7 sędziów z 8 listopada 2010 r., sygn. akt I FPS 3/10.
Czy zakład ubezpieczeń może dochodzić od sprawcy szkody kwoty wypłaconego odszkodowania?
Czy pracodawca może ubezpieczyć się przed roszczeniami poszkodowanych pracowników podczas wykonywanej przez nich pracy?
Czy wystawienie polisy przez ubezpieczyciela jest konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia?
Czy przedsiębiorca może się ubezpieczyć od szkód wyrządzonych klientom? Kiedy klient może domagać się odszkodowania za powstałą szkodę?
Pracodawca opłaca grupowe ubezpieczenie pracownicze za swoich pracowników. Czy poniesione z tego tytułu koszty podatnik może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu i zmniejszyć podstawę opodatkowania?
Co zrobić i jak się zachować, kiedy jesteś uczestnikiem zdarzenia drogowego?