Korekty sprzedaży krajowej – faktury, sprzedaż kasowa, JPK_V7
Sprzedawcy towarów i usług często udzielają różnego rodzaju rabatów. W raporcie omówione zostały skutki podatkowe (w podatkach dochodowych oraz VAT) udzielania rabatów (zarówno po stronie sprzedawców, jak i nabywców) oraz ich ewidencja księgowa.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Brak obowiązku posiadania potwierdzenia doręczenia faktury korygującej z tytułu udzielonego rabatu (skonta) oraz okresu obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu udzielania rabatu (skonta)
W 2018 r. NSA wydał wiele ciekawych roztrzygnięć w zakresie rozliczeń VAT, które mogą mieć wpływ również na aktualne rozliczenie. Często nie zgadza się z dotychczasową z interpretacją organów podatkowych. Oczywiście niektóre orzeczenia potwierdzają stanowisko organów podatkowych. Przedstawiamy przegląd orzeczeń wraz z komentarzem jakie jest stanowisko organów podatkowych w tym zakresie.
Skonto jest rodzajem rabatu - procentowym obniżeniem ceny związanym z warunkami płatności za dostawę towarów lub wykonanie usługi. Jest przyznawane w związku z zapłatą dokonaną we wcześniejszym, wskazanym przez sprzedawcę terminie. Choć jest to popularna forma zachęcania nabywców do szybszej zapłaty za dostarczone towary lub wykonane usługi, to jej stosowanie nie jest pozbawione wątpliwości związanych
Termin rozliczenia faktury korygującej przez sprzedawcę jest uzależniony od tego, kiedy uzyska potwierdzenie jej odbioru przez nabywcę. Jest to zasada, od której istnieją liczne wyjątki. Gdy potwierdzenie nie jest konieczne, termin rozliczenia jest uzależniony od tego, kiedy powstała przyczyna wystawienia takiej faktury.
Ustalenie podstawy opodatkowania w fakturze dokumentującej sprzedaż wyrobów z uwzględnieniem skonta udzielonego w tytułu wcześniejszej lub terminowej zapłaty.
Obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz okres obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu udzielania upustów cen w związku z WDT.
W warunkach gospodarki rynkowej sprzedawcy prześcigają się w pomysłach mających na celu pozyskanie nowych klientów oraz zatrzymanie dotychczasowych, czego oczekiwanym rezultatem ma być zwiększenie przychodów ze sprzedaży oraz zysków. Często stosowanym narzędziem marketingowym, służącym temu celowi, jest np. przyznanie rabatu towarowego, rabatu pośredniego, skonta, premii pieniężnej czy nagrody wydanej
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o kwotę skonta z tytułu wcześniejszej zapłaty.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania na fakturze dokumentującej dostawę o kwotę skonta z tytułu wcześniejszej zapłaty.
Prawo do pomniejszenia obrotów o kwoty rabatu na podstawie pisemnego zobowiązania kontrahenta do zapłaty wynagrodzenia.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w związku z udzielonym skontem.
Moment uwzględnienia skonta w podstawie opodatkowania z tytułu sprzedaży krajowej oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
prawo do obniżenia podstawy opodatkowania o kwotę skonta (rabatu) z tytułu wcześniejszej zapłaty
Czy zgodnie z aktualnie obowiązującymi uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług Nadleśnictwo może zmniejszyć podstawę opodatkowania o kwotę skonta (rabatu) z tytułu wcześniejszej zapłaty w oparciu o zawartą umowę i pisemne zobowiązanie kontrahenta do terminowej zapłaty w czasie 14 dni od wystawienia faktury?