Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.475.2024.1.KS
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Zwolnienie od podatku od towarów i usług świadczonych usług szkoleniowych.
Uznanie świadczonych usług szkoleniowych dla fizjoterapeutów za usługi kształcenia zawodowego zwolnione od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 85.59.13.2.
Zwolnienie od podatku VAT usług szkoleń i rejsów stażowo-szkoleniowych. Uznanie organizacji rejsów stażowo-szkoleniowych wraz z usługą zapewnienia środków spożywczych uczestnikom rejsów za świadczenie kompleksowe.
Brak zwolnienia od podatku VAT usług szkoleniowych w postaci warsztatów i konsultacji dla modelek realizowanych w formie online.
Zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy świadczonych kursów medycznych - szkoleń online dla lekarzy (...), świadczonych kursów – szkoleń prawniczych dotyczących różnych aspektów usług stomatologicznych.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c usługi szkolenia nauczycieli finansowanych finansowanych w przedziale 70-100% oraz zwolnienia od podatku usługi szkolenia nauczycieli nabywanych przez nich na własny rachunek na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją zadań dotyczących projektu (aktywizacja)
Usługi Szkoleniowe świadczone na rzecz lekarzy weterynarii korzystają ze zwolnienia od podatku zawartego w art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Dla świadczonych w Pana Ośrodku usług, obejmujących szkolenia: kwalifikacja wstępna, kwalifikacja wstępna przyspieszona, kwalifikacja wstępna uzupełniająca, kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona i szkolenie okresowe zastosowanie znajduje zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy.
Zastosowanie zwolnienia dla świadczonych usług szkoleniowych finansowanych ze środków własnych uczestników oraz finansowanych w całości lub co najmniej w 70% ze środków publicznych.
Opodatkowanie ryczałtem od przychodów sklasyfikowanych kodem PKWiU: 85.59.13.2 według stawki 8,5%.
Usługi szkoleniowe dla pilotów dronów będą korzystały ze zwolnienia od podatku VAT.
Sfinansowanie przez pracodawcę dostępu do platformy umożliwiającej naukę języków obcych korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy PIT i w związku z tym nie powoduje powstania obowiązku poboru zaliczki na podatek dochodowy.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług polegających na organizacji kursów w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym uaktualniających wiedzę określonej grupy wiekowej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy usług szkoleniowych on-line oraz nieuznanie usług szkoleniowych on-line za usługi elektroniczne w rozumieniu art. 2 pkt 26 ustawy.
Zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy usług szkoleniowych świadczonych na rzecz lekarzy i fizjoterapeutów.
Możliwości opodatkowania w 2022 r. przychodów uzyskiwanych z pozarolniczej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na opłaty za szkołę psychoterapii, psychoterapię własną oraz sesje superwizji.
zwolnienie od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy szkoleń realizowanych przez Państwa w ramach Projektu finansowanego w całości ze środków EFS oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu, które związane są z ww. czynnościami zwolnionymi od podatku
Usługi szkoleniowe realizowane przez Wnioskodawcę w zakresie okuloplastyki, chirurgii aparatu ochronnego oka i medycyny estetycznej, korzystać będą ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy
Pracodawca zatrudniający pracowników młodocianych powinien zapewnić im szkolenia bhp oraz skierować na profilaktyczne badania lekarskie. Ma także obowiązek poinformować młodocianych o występującym ryzyku zawodowym na stanowiskach pracy, które zajmują. Taki obowiązek informacyjny obejmuje nie tylko młodocianego, ale także jego opiekuna prawnego. Pracodawca musi również pamiętać o przygotowaniu wykazu