Interpretacja indywidualna z dnia 25 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.266.2024.1.AS
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży.
Możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za odstąpienie od przedwstępnej umowy sprzedaży.
Ustalenie, czy Spółka jest uprawniona do dokonywania amortyzacji lokali stosownie do treści art. 16a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 16c pkt 2a tej ustawy oraz czy odsetki od kredytu zaciągniętego na częściowe sfinansowanie zakupu lokalu będą mogły stanowić koszty uzyskania przychodu.
Prawo do samodzielnego odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej części usługowej Nieruchomości.
Uznanie, że: • planowane zbycie Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiło dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, tj. jako dostawę niestanowiącą sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; • dostawa Nieruchomości I oraz Nieruchomości II wraz z znajdującymi się na ich terenie budynkami, budowlami lub ich częściami stanowić
Prawo do przechowywania Dokumentów zakupowych wyłącznie w formie elektronicznej, zachowanie prawa do odliczenia podatku naliczonego z ww. Dokumentów oraz uznanie, że momentem powstania prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur otrzymanych bezpośrednio przez Usługodawcę jest dzień wpływu faktury zakupowej do Usługodawcy.
Ustalenie, czy: planowana Transakcja będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, nie wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, dostawa Nieruchomości w ramach planowanej Transakcji będzie podlegała opodatkowaniu VAT jako dostawa towarów na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT oraz nie będzie
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach zadania stosując właściwy dla zakładu budżetowego współczynnik VAT (art. 90).
Opodatkowania Transakcji oraz prawa Nabywca do odliczenia całego podatku VAT wykazanego na fakturze (fakturach) wystawionej przez Zbywcę dokumentującej dostawę Nieruchomości.
Nieuznanie Sprzedaż Nieruchomości za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, opodatkowanie Dostawy Nieruchomości oraz prawo Nabywca do obniżenia kwoty podatku VAT z tytułu Transakcji oraz do zwrotu nadwyżki podatku VAT.
Podatnik czynny VAT, prowadzący KPiR w 2019 r. w drodze spadku, po małżonku otrzymał budynek usługowy (sala weselna). Budynek ten został wniesiony do ewidencji środków trwałych. Nie był on ulepszany, ani remontowany. Obecnie podatnik planuje przekazać ten budynek swoim dzieciom w formie darowizny. Czy powstanie obowiązek podatkowy w podatku VAT lub PIT?
Skutki podatkowe dostawy Nieruchomości.
Nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z Inwestycją, obliczonej według prewspółczynnika powierzchniowego.
Prawo do odliczenia podatku VAT przy wykonywaniu czynności opodatkowanych i zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT.
W zakresie prawa do oliczenia podatku VAT w związku z ponoszonymi nakładami na rozbudowę i przebudowę budynku wykorzystywanego w działalności.
Interpretacja indywidualna w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego wspólników spółki.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla sprzedaży działki na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Prawo do odliczenia podatku VAT z zastosowaniem prewspółczynnika powierzchniowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od przyjętych do używania inwestycji w obcym środku trwałym oraz możliwość uznania poniesionych nakładów inwestycyjnych za koszty pośrednie.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy Spółka zobowiązana jest do naliczenia i odprowadzenia podatku dochodowego od przychodów z tytułu własności środka trwałego położonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którego wartość początkowa przekracza 10.000.000 zł, o którym mowa w art. 24b ustawy o CIT?
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej nowo wybudowanym budynkiem handlowym.
Opodatkowanie czynności odpłatnego udostępniania powierzchni Budynku na rzecz Najemców oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją Inwestycji.
Zwolnienie od opodatkowania czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości na rzecz wspólników spółki.
Miastu będzie przysługiwało prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wydatki poniesione w związku z realizacją Inwestycji.