Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.572.2024.2.PRM
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Korekta paragonu oraz prawo do wystawienia do paragonu bez NIP nabywcy, faktury zawierającej ten NIP.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
W zakresie uznania, czy Spółka może skorygować błędne dane nabywcy wystawiając notę korygującą oraz czy Spółka może skorygować dane kontrahenta, w przypadku gdy nie jest faktycznym odbiorcą towaru lub usługi poprzez wystawienie faktury do zera.
Prawo do odliczenia podatku VAT bez obowiązku wystawienia korekty faktury oraz noty korygującej.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe otrzymanej nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności korygowania takich faktur.
Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje zakaz wystawiania faktury dla przedsiębiorcy do paragonu bez jego NIP. W związku z tym pojawia się wiele problemów. Jednym z nich jest pomyłka w numerze NIP na paragonie czy wystawianie „normalnych” faktur do faktur uproszczonych, jakimi są paragony z NIP do kwoty 450 zł.
prawo do odliczenia podatku naliczonego
Ustawa o VAT nie zawiera żadnych szczególnych uregulowań określających moment, w którym należy korygować zagraniczne transakcje dokonane w ramach eksportu towarów, WDT lub WNT. Wobec tego trzeba zastosować ogólne zasady korekt. Mimo że przepisy w tym zakresie nie uległy zmianie, organy podatkowe zmieniły w ostatnim czasie stanowisko na temat rozliczania korekt.
brak możliwości skorygowania notą korygującą błędnego podmiotu wykazanego na fakturze
Późniejsze rozwiązanie umowy sprzedaży przez jej strony, nie uzasadnia zwrotu prawidłowo naliczonego oraz zapłaconego podatku od czynności cywilnoprawnych.
Prawidłowość wystawianych przez kontrahenta faktur VAT oraz prawidłowość odmowy akceptacji przez kontrahenta not korygujących. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na Wnioskodawczynię i jej małżonka.
Czy można notą korygującą zmienić kupującego i kto ma ją wystawiać?
Zakres możliwości dokonania korekty obrotu oraz podatku należnego.
Czy prawidłowe jest interpretowanie w/w przepisu, iż dopuszczalne jest korygowanie pomyłek (...) w jakiejkolwiek pozycji faktury" w tym imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone nabywcy oraz ich adres i numery identyfikacji podatkowej nabywcy NIP?
Czy notą korygującą Wnioskodawca może zmienić nabywcę z Urzędu Miejskiego w X na Gminę X?
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, stanowiącego sumę kwot podatku określonych w otrzymanych fakturach z tytułu nabycia towarów i usług, w sytuacji gdy faktury wystawione przez kontrahenta Wnioskodawcy zawierają błędny numer NIP, a wystawca nie wskazał w nazwie firmy swojego imienia i nazwiska, ale podpisał wystawioną przez siebie fakturę
uregulowania dotyczące uwzględniania błędów wyników pomiarowych i normy dopuszczalnych ubytków w transporcie paliw rurociągiem dalekosiężnym
Wypłaciliśmy pracownikowi nienależny zasiłek chorobowy. Otrzymaliśmy do wiadomości wydaną pracownikowi decyzję Wydziału Zasiłków, w której został on zobowiązany do zwrotu nienależnie pobranego zasiłku chorobowego za okres od 23 do 27 kwietnia 2010 r. Podstawą do odmownej decyzji był wyrok sądu o popełnionym przez pracownika umyślnym wykroczeniu, w wyniku którego powstała niezdolność do pracy. Wypłaciliśmy
Czy skorygowanie błędu nazwy i adresu nabywcy towaru, na fakturze VAT, winno być dokonane za pomocą noty korygującej czy faktury korygującej?