Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2010, sygn. ITPP1/443-986/10/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-986/10/MN

Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, stanowiącego sumę kwot podatku określonych w otrzymanych fakturach z tytułu nabycia towarów i usług, w sytuacji gdy faktury wystawione przez kontrahenta Wnioskodawcy zawierają błędny numer NIP, a wystawca nie wskazał w nazwie firmy swojego imienia i nazwiska, ale podpisał wystawioną przez siebie fakturę swoim imieniem i nazwiskiem.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 6 października 2010 r. (data wpływu 11 października 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 października 2010 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów jest płatnikiem podatku VAT czynnym. W ramach wykonywanej działalności zleca przewóz rzeczy w transporcie drogowym innym przewoźnikom.

Wnioskodawca nawiązał współpracę z innym przewoźnikiem - osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego towarów, któremu zlecał wykonywanie usług transportowych. Wnioskodawca (występując jako zleceniodawca) przesyłał faksem zlecenie transportowe opatrzone numerem, w którym wskazywał imiennie zleceniobiorcę oraz nazwę prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, siedzibę oraz numer NIP. Ponadto zlecenie zawierało takie dane jak: rodzaj pojazdu wymaganego do wykonania zlecanego przewozu, oznaczenie towaru i jego ilości lub masy, trasy ze wskazaniem szczegółowo opisanego miejsca załadunku i rozładunku, datą, a nawet godziną załadunku i rozładunku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00