Interpretacja indywidualna z dnia 2 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.380.2024.1.WS
Koszty uzyskania przychodów - zwrot opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Koszty uzyskania przychodów - zwrot opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania opłat rocznych pobieranych z tytułu użytkowania wieczystego gruntu oraz obowiązku dokonania korekty.
Opodatkowanie przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przy jednoczesnym opodatkowaniu działalności gospodarczej w formie karty podatkowej.
CIT - w zakresie uznania wydatków z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste za lata 2014-2021 jako koszty uzyskania przychodów Spółki w roku podatkowym 2022.
Dotyczy ustalenia czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym opłaty z tytułu wieczystego użytkowania gruntów w mieście W., dotyczące lat 2017-2023 - w części przewyższającej opłaty dotychczasowe, winny być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie ujęcia skutków prawomocnego wyroku sądowego w księgach rachunkowych Wnioskodawcy.
1. Czy koszty wynajmu hali (w tym także koszty podatku od nieruchomości i opłat za użytkowanie wieczyste oraz z uwzględnieniem różnic kursowych), w której instalowana jest linia do lakierowania, koszty ochrony tej hali oraz dostarczanych do niej mediów, ponoszone w latach 2019-2022 (czyli w okresie montażu i rozruchu testowego linii do lakierowania) stanowią dla Wnioskodawcy pośrednie koszty uzyskania
Użytkowanie wieczyste (kasa rejestrująca, GTU, faktura, termin wystawienia faktury).
Użytkowanie wieczyste - zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej, dokumentowania tej czynności, termin wystawienia faktury, oznaczenia tej czynności symbolem GTU_10 w ewidencji.
Czy podatek od nieruchomości oraz opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu winny zwiększać wartość inwestycji w nieruchomość zgodnie z prezentacją księgową oraz w świetle art. 15 ustawy o PDOP stanowić podatkowy koszt uzyskania przychodu jako część amortyzacji, która rozpocznie się po zakończeniu prac oraz przyjęciu lokali w użytkowanie?
Nieuznanie Transakcji za zbycie przedsiębiorstwa bądź ZCP, brak zwolnienia od podatku VAT opisanej Transakcji, prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z Transakcją oraz sposobu opodatkowania Transakcji w zakresie Odroczonej Części Płatności, Dodatkowych Płatności i Zaliczek.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku pierwszymi opłatami za ustanowienie użytkowania wieczystego oraz opłatami rocznymi za użytkowanie wieczyste za 2021 r. oraz korekta podatku naliczonego.
Ustalenie, czy: - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Odsetki od kredytu inwestycyjnego przypadające proporcjonalnie na część PUW Gruntu 1 zbytego na rzecz podmiotu trzeciego, powinny zostać rozpoznane przez Wnioskodawcę jako koszt podatkowy w momencie sprzedaży PUW Gruntu 1 – jest nieprawidłowe, - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Podatek od nieruchomości oraz Opłaty z tytułu użytkowania
Okres rozliczeniowy, w którym należy ująć wystawione faktury korygujące.
Odnosząc się do kwestii możliwości zaliczenia w całości do kosztów uzyskania przychodu wydatków ponoszonych z tytułu opłat za wieczyste użytkowanie gruntu oraz opłat związanych z zapłatą podatku od nieruchomości wskazać należy, że ich charakter związany jest z zabezpieczeniem i zachowaniem źródła przychodów w postaci najmu i pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z przychodem z najmu, zatem mogą
24 czerwca 2020 r. weszły w życie przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 4.0. Jest to kolejna modyfikacja tarczy antykryzysowej wprowadzającej szczególne rozwiązania prawne łagodzące skutki ekonomiczne epidemii COVID-19. W publikacji przedstawiamy, jakie rozwiązania zostały wprowadzone tarczą 4.0.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy koszty z tytułu użytkowania wieczystego oraz podatku od nieruchomości poniesione uprzednio przez Y Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (w okresie, w którym była użytkownikiem wieczystym), a następnie zwrócone jej przez X Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Spółkę komandytową stanowią u Wnioskodawcy, będącego komandytariuszem ww. Spółki komandytowej, koszty uzyskania przychodów w momencie
Kwalifikacja wydatków związanych z inwestycją poniesionych na dokumentację techniczną opłaty za użytkowanie wieczyste, podatek od nieruchomości oraz utrzymanie zieleni.
moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wydatków z tytułu opłat za wieczystą dzierżawę gruntu oraz podatku od nieruchomości
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
31 marca 2015 r. mija termin wniesienia opłaty za użytkowanie wieczyste za 2015 r. Dlatego też przypominamy, jakie są zasady rozliczania tych opłat w podatku dochodowym i VAT.
1. Czy dochody Spółdzielni z powyższych tytułów będą wolne od podatku jeżeli Spółdzielnia przeznaczy na pokrycie kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi?2. Czy ponoszone przez Spółdzielnię koszty związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi np. opłata za użytkowanie wieczyste w części przypadającej na źródło pożytków mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodów?