Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 28 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-2.440.41.2024.7.IM
WIS USŁUGA – umożliwienie dostępu do kanałów telewizyjnych, na zasadzie tzw. streamingu.
WIS USŁUGA – umożliwienie dostępu do kanałów telewizyjnych, na zasadzie tzw. streamingu.
Uznanie sprzedaży Produktów za usługi elektroniczne oraz ustalenie miejsca opodatkowania świadczonych usług.
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla usług nauczania w zakresie dziedziny anatomii świadczonych za pośrednictwem platformy internetowej.
Opodatkowanie usług sprzedaży Wirtualnych Przedmiotów świadczonych za pośrednictwem portali za pomocą komunikacji elektronicznej.
Brak obowiązku rejestracji dla celów VAT i braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług.
Kompleksowa usługa nauki języka angielskiego, świadczona za pośrednictwem platformy internetowej podlega zwolnieniu od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
WIS USŁUGA – udostępnianie 5 czasopism w formie elektronicznej na okres 7 dni (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
WIS USŁUGA – udostępnianie drogą elektroniczną 15 książek (za pośrednictwem platformy internetowej Wnioskodawcy).
Ustalenie miejsca świadczenia i opodatkowania świadczonej usługi elektronicznej oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu importu usług nabywanych od zagranicznego podmiotu.
Wskazanie, czy usługi polegające na sprzedaży Wirtualnych przedmiotów będą stanowiły usługi elektroniczne oraz wskazanie, czy Wnioskodawca będzie występować w roli podatnika w odniesieniu do transakcji sprzedaży Wirtualnych przedmiotów w stosunku do Kupujących.
Opodatkowanie usług polegających na organizacji internetowych gier losowych w postaci wirtualnego kasyna oraz kasyna "na żywo".
WIS-W usługa – dostarczanie drogą elektroniczną (za pośrednictwem sklepu internetowego Wnioskodawcy) w formacie .pdf materiału edukacyjnego – kart pracy (…).
Obowiązek rejestracji i dokumentacji z tytułu świadczenia na rzecz podmiotu irlandzkiego usług udostępniania powierzchni reklamowej na stronie internetowej.
Przepisy mające zapewnić większe prawa użytkownikom mediów społecznościowych jednocześnie zwiększą możliwość śledzenia aktywności internautów przez służby
Od 1 lipca 2021 r. wejdą w życie zmiany w zakresie rozliczania VAT od sprzedaży importowanych towarów. Zmienią się także zasady opodatkowania sprzedaży wysyłkowej i świadczenia niektórych usług na rzecz konsumentów. Podatnicy dokonujący sprzedaży przez Internet, właściciele platform, dostarczający towary powinni przeanalizować, czy nie dotyczą ich te zmiany.
W okolicznościach opisanych we wniosku (zdarzenie przyszłe) świadczone przez Wnioskodawcę usługi należy uznać za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT jako świadczenie usług, na podstawie art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, jednakże zwolnione z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy o VAT, jeżeli miejscem świadczenia tych czynności a zarazem ich opodatkowania jest terytorium
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dotyczących towarów i usług związanych z realizacją inwestycji.
ustalenie miejsce świadczenia usług elektronicznych oraz usług zdalnych konsultacji świadczonych na rzecz podatników oraz na rzecz osób fizycznych, dokumentowanie ww. usług w deklaracji oraz informacji podsumowującej
w zakresie braku obowiązku składania deklaracji podatkowych w przypadku sprzedaży aplikacji
Możliwości, jakie daje Internet, doceniają i wykorzystują także przedsiębiorcy. Coraz większa ich liczba świadczy swoje usługi przez Internet. Dotyczy to także lekarzy, prawników czy doradców podatkowych. Dostosowuje się do tego również ustawodawca, dając podatnikom świadczącym usługi przez Internet specjalne ułatwienia w porównaniu z podatnikami, którzy wykonują usługi w sposób tradycyjny.
Miejsce opodatkowania świadczonej przez Wnioskodawcę usługi układania planu dietetycznego na rzecz konsumentów z Włoch.
Nieuznanie świadczonych przez Wnioskodawcę usług polegających na odpłatnym udzielaniu dostępu do Szkoły Online jako usług elektronicznych i ich opodatkowania.