Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.336.2024.2.RM
Rozliczenie podatku VAT z tytułu importu towarów.
Rozliczenie podatku VAT z tytułu importu towarów.
Opisana transakcja stanowi dostawę towarów; Wnioskodawcy nie jest podmiotem ułatwiającym dostawę w rozumieniu art. 7a ust. 1 ustawy o VAT; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów, brak konieczności wliczania sprzedaży z tytułu opisanej dostawy towarów do limitu zwolnienia od podatku; prawo do odliczenia podatku naliczonego w przypadku rejestracji jako podatnik VAT czynny
Choć przywóz towarów z kraju trzeciego, które zostały wprowadzone na terytorium Polski do składu celnego stanowi import towarów, to Spółka nie ma obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu tego importu. Należy zauważyć, że – jak wskazuje Spółka – opłaty z tytułu importu towarów nie są wymagane na terytorium Polski. W odniesieniu do przywiezionych do Polski towarów, o których mowa we
Uznanie dostawy Towarów przemieszczanych w procedurze tranzytu z Chin na terytorium Ukrainy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.
W sytuacji opisanej we wniosku ma miejsce przemieszczenie towarów należących do Państwa przedsiębiorstwa z terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego które mają służyć Państwa działalności gospodarczej – instalacji Towarów handlowych w lokalizacji wskazanej przez Nabywcę. Zatem dostawa Towarów handlowych na rzecz Oddziału w Niemczech stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów,
Brak opodatkowania na terytorium Polski dostawy maszyny, będącej przedmiotem importu.
Dostawa z kraju trzeciego, dokonywana przez Producenta z Indii będzie miała miejsce, stosownie do art. 22 ust. 1 jako dostawa towarów wysyłanych lub transportowanych przez dokonującego ich dostawy – w kraju trzecim, tj. w miejscu, w którym towary znajdują się w momencie rozpoczęcia wysyłki lub transportu do nabywcy. Dostawa dokonywana przez Wnioskodawcę, który działając jako importer złoży odpowiednie
Uznanie opisanej transakcji za dostawę towarów; określenie miejsca opodatkowania dostawy towarów; obowiązek rozliczenia w procedurze importu IOSS; dokumentowanie za pomocą faktury i na kasie rejestrującej; określenie miejsca opodatkowania w stanie prawnym obowiązującym przed nowelizacją ustawy z 1 lipca 2021 r.
Czy opisaną w stanie faktycznym i przyszłym transakcję zakupu linii formierskiej wraz z nadzorem nad montażem należy zakwalifikować jako nabycie towaru wraz z usługą montażu opodatkowane w miejscu, w którym towary te są instalowane lub montowane, zgodnie z art. 13 ust. 4 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług oraz art. 22 ust. l pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego oraz ustalenia podstawy opodatkowania z tytułu dostawy towarów, dla której podatnikiem jest nabywca.
Skutki podatkowe związane ze sprzedażą poza granicami Polski oleju rzepakowego na rzecz krajowych odbiorców.
Wyłączenie od opodatkowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dostawy towarów dokonanej w ramach szeregu dostaw.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania obowiązku podatkowego z tytułu dostawy towarów, dla której podatnikiem jest nabywca.
Czy w opisanym stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym dostawa maszyn stanowiących części składowe linii produkcyjnej wraz z ich montażem, kosztami transportu oraz wszelkimi usługami inżynierów niezbędnymi do uruchomienia nowej linii produkcyjnej stanowi dla Spółki dostawę towarów, dla której podatnikiem zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług jest nabywca
Czy w opisanym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym usługa wykonania projektu wstępnego opisanego w pkt 1, stanowi dla Spółki import usług?
Dostawa dokonana przez Pana na rzecz finalnego nabywcy polskiego nie będzie dokonana na terytorium kraju, bowiem sprzedaż towaru będzie miała miejsce przed wkroczeniem niewspólnotowego towaru na obszar RP oraz dopuszczeniem towaru do obrotu.
Czy odsprzedaż towarów objętych procedurą tranzytu w Polsce pomiędzy polskimi podatnikami podatku od towarowi usług (punkt 2 powyżej) podlegać będzie opodatkowaniu polskim podatkiem VAT?W przypadku, kiedy sprzedaż taka podlega opodatkowaniu w Polsce polskim podatkiem VAT, czy Spółka, występując jako 2 w kolejności podmiot krajowy (pkt 3 powyżej), ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych
Dostawa towarów, w sytuacji, gdy towar jest przemieszczany bezpośrednio od kontrahenta norweskiego z terytorium Norwegii do odbiorcy polskiego zlokalizowanego na terenie Polski, jest dla drugiego w łańcuchu transakcji podmiotu polskiego transakcją niepodlegającą opodatkowaniu w Polsce. Natomiast dla ostatecznego nabywcy z Polski, który dokonuje odprawy na terytorium kraju jest to import towarów.
Miejsce świadczenia i opodatkowania dostawy ryb dla kontrahenta łotewskiego, wcześniej zaimportowanych z Norwegii i dopuszczonych do obrotu na terytorium Szwecji, w sytuacji gdy towar nigdy nie znajdował się na terytorium Polski, dokumentowanie tej transakcji oraz sposób wykazania jej w deklaracji VAT-7K.
Miejsce świadczenia i opodatkowania dla dostawy towarów wysyłanych z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju dokonanej przez Pana na rzecz kontrahenta polskiego.
Opodatkowanie nabycia towarów wysyłanych z terytorium państwa trzeciego na terytorium kraju bezpośrednio podmiotom, na rzecz których będą dokonywane dostawy.
VAT - w zakresie opodatkowania transakcji budowy instalacji chemicznej
Miejsce świadczenia dla dostawy towarów z montażem.
Miejsce świadczenia dla dostawy towarów z montażem.