Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2014, sygn. ITPP3/443-428/14/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-428/14/MD
Wyłączenie od opodatkowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dostawy towarów dokonanej w ramach szeregu dostaw.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2014 r. (data wpływu 25 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dostawy towarów dokonanej w ramach szeregu dostaw jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dostawy towarów dokonanej w ramach szeregu dostaw.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
sp. z o.o. (dalej jako Spółka) posiada siedzibę w Polsce i jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT. Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą, przede wszystkim, na świadczeniu wyspecjalizowanych usług przeładunkowych, składowania, jak również dodatkowych usług dotyczących obsługi ładunków masowych oraz towarów płynnych chemicznych na terenie części portu morskiego w x.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje także zakupów towarów od podmiotu z państwa trzeciego oraz ich odsprzedaży na rzecz kontrahenta. Spółka nabywa towary od podmiotu (dalej jako Dostawca) mającego siedzibę w państwie trzecim (poza terytorium Unii Europejskiej). Dostawca nie jest zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT. Bezpośrednio po nabyciu prawa do towarów Spółka odsprzedaje towary na rzecz kontrahenta (dalej jako Nabywca). Nabywca posiada siedzibę działalności poza terytorium Polski, w jednym w państw Unii Europejskiej. Nabywca jest zarejestrowany w Polsce dla celów VAT jako podatnik VAT czynny. Towary transportowane są drogą morską z portu w Ameryce Południowej do Polski do portu w x. Transakcja sprzedaży towarów pomiędzy Dostawcą i Spółką odbywa się na warunkach Incoterms CIF x. Również transakcja sprzedaży towarów pomiędzy Spółką i Nabywcą odbywa się na warunkach Incoterms CIF x.