Interpretacja indywidualna z dnia 16 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.381.2024.3.PK
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie VATu z błędnie wystawionych faktur do kosztów uzyskania przychodów.
Dane zawarte w Fakturach Sprzedażowych oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającej z Faktur Zakupowych wystawionych na rzecz Spółki.
Kwestia prawidłowości danych w fakturach wystawionych na rzecz Wnioskodawcy.
Ustalenie czy Faktury Sprzedażowe oraz Faktury Zakupowe spełniają wymogi, o których mowa w art. 106e ust. 1 ustawy.
Skutki podatkowe wniesienia majątku wchodzącego w skład Oddziału w formie wkładu niepieniężnego do spółki, będącego zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w zamian za udziały w kapitale spółki.
Ustalenie czy odsetki od pożyczki przeznaczonej na zakup Oddziału nie podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur zawierających błędny numer NIP.
Płatności dokonywane przez Oddział na rzecz Centrali stanowiące wynagrodzenie za udzielenie finansowania stanowią rozliczenia o charakterze wewnątrzzakładowym, a w konsekwencji nie są to przychody, o których mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT i tym samym Wnioskodawca nie jest zobowiązany do poboru i zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego tzw. podatku u źródła
W zakresie ustalenia, czy koszty faktoringu poniesione przez Oddział na nabycie usługi faktoringowej, w przypadku, gdy uzyskane środki finansowe są przekazywane na rachunek bankowy Spółki bądź nie będą przekazywane na rachunek bankowy Spółki, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów dla Spółki dla celów podatku dochodowego w Polsce oraz, czy koszty faktoringu poniesione na nabycie usługi faktoringowej
Opodatkowanie transakcji dokonywanych przez Oddział w Polsce oraz dane zamieszczane na fakturach.
Korygowanie wystawionych faktur związanych z numerem NIP dla przedsiębiorcy zagranicznego posiadającego oddział w Polsce.
Prawo do zwrotu podatku z tytułu nabycia towarów od Dostawców przez Oddział na podstawie złożonego wniosku do belgijskiej administracji podatkowej zarówno w Scenariuszu 1 jak i Scenariuszu 2.
Ustalenie, czy z tytułu płatności Odsetek przez Wnioskodawcę na rzecz Centrali, Wnioskodawca jest zobowiązany do poboru i zapłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych (Podatek u źródła), o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 1 updop.
powstanie obowiązku podatkowego oraz zobowiązanie do zapłaty podatku należnego z tytułu przekształcenia spółki oraz przeniesienia siedziby spółki.
Czy w następstwie dokonania Podziału zysku Y będzie obowiązany zgodnie z art. 26 ust. 1 i ust. 3 ustawy o CIT do pobierania i wpłacania zryczałtowanego podatku dochodowego? - Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy oraz przeniesienie siedziby statutowej oraz miejsca faktycznego zarządu Y z Francji do Luksemburga spowoduje powstanie zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych na podstawie
Stosowanie art. 86 ust. 8 pkt 1 ustawy o VAT w sytuacji gdy Oddział przedsiębiorcy zagranicznego nie dokonuje sprzedaży na terytorium kraju a sprzedaż jest prowadzona jedynie w kraju siedziby oraz w zakresie zamieszczania danych zawartych na fakturze
poprawności wystawionych i otrzymanych faktur (pytania oznaczone w uzupełnieniu wniosku nr 3a i 3b)
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu w Polsce w wyniku połączenia spółek kapitałowych przez przejecie.
prawidłowość faktur zawierających dane Spółki i Oddziału oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z otrzymanych faktur zakupowych
dokumentowanie sprzedaży towarów w Polsce po likwidacji oddziału Spółki zagranicznej
kwalifikacja do kup wydatków ponoszonych w związku z działaniami prowadzonymi w celu zwiększenia liczby zawartych umów dzierżawy Terminali spółki zależnej A prowadzących do zwiększenia przychodów i zysków spółki zależnej A, a w efekcie zwiększenia ceny sprzedaży akcji A
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako oddział instytucji kredytowej w sytuacji sprzedaży portfela wierzytelności kredytowych do niezależnego funduszu sekurytyzacyjnego prawidłowo będzie ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
prawa do odliczenia podatku i zwrotu różnicy podatku z tytułu nabycia towarów i usług, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz importu towarów i usług.
W zakresie ustalenia, czy Oddział może obniżać podstawę opodatkowania podatkiem bankowym, ustaloną na ostatni dzień miesiąca, o wartość kapitału Oddziału.