Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.104.2021.2.RD

dokumentowanie sprzedaży towarów w Polsce po likwidacji oddziału Spółki zagranicznej

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 grudnia 2020 r. (data wpływu 2 marca 2021 r.), uzupełnionym w dniu 11 czerwca 2021 r. za pośrednictwem platformy e-PUAP na wezwanie Organu z dnia 28 maja 2021 r. (skutecznie doręczone w dniu 7 czerwca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania sprzedaży towarów w Polsce po likwidacji oddziału – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentowania sprzedaży towarów w Polsce po likwidacji oddziału.

Wniosek uzupełniony został pismem z dnia 11 czerwca 2021 r. złożonym za pośrednictwem platformy e-PUAP będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z dnia 28 maja 2021 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka mająca siedzibę w Niemczech - jest zarejestrowana w Polsce na potrzeby podatku od towarów i usług, posiada status podatnika VAT. W roku 2014 spółka utworzyła w Polsce oddział, który zarejestrowany został z tym samym numerem NIP. Oznacza to, że oddział posługuje się tym samym numerem NIP, co spółka z siedzibą w Niemczech.

Najpierw to oddział zarejestrował się w Polsce, po czym okazało się, że przed momentem rejestracji oddziału Spółka niemiecka wykonywała czynności opodatkowane, przez co Spółka dokonała wstecznej rejestracji i rozliczenia podatku od towarów i usług. Ta sytuacja spowodowała, że jeden nr NIP związany był z Spółką i oddziałem w Polsce.

Spółka sprzedaje w Polsce towary, produkowane przez polskie firmy. Towary nie opuszczają granic państwa polskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00