Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.510.2024.2.MST
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Skutki podatkowe wypłaty kapitału z Indywidualnego Planu Emerytalnego.
Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem Dopłat wyrównawczych związanych z wypłatą świadczenia z Umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Brak opodatkowania wypłaty zysków wygenerowanych przed okresem, w którym spółka komandytowa nie była podatnikiem CIT, oraz brak obowiązków płatnika.
Kapitały pieniężne - koszty uzyskania przychodu
Czy ujemne lub dodatnie różnice kursowe powstałe w związku ze spłatą pożyczki, czy kredytu, w części dotyczącej spłaty kapitału, stanowią koszty finansowania dłużnego podlegające limitowaniu, na podstawie art. 15c ustawy o CIT.
Zastosowanie zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Obowiązki płatnika w związku z ubezpieczeniami na życie.
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
Skutki podatkowe związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki ustanawiającej zasady wynagradzania osób, do których zadań należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki wynagrodzeń osób, do zadań których należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka Towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Dotyczy ustalenia: - czy spłata kapitału Obligacji otrzymana przez Fundację będzie stanowić dla Fundacji dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, - czy dochody uzyskane przez Fundację tytułem spłaty części odsetek od Obligacji będą stanowić dla Fundacji dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę francuską.
Skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego poprzez aport obligacji od funduszu inwestycyjnego.
Stosowanie od 1 stycznia 2024 r. prawa do zwolnienia dochodów z tytułu udziału w funduszach kapitałowych wypłacanych podatnikowi na podstawie umów zawartych lub zapisów dokonanych przed 1 grudnia 2001 r.
Dotyczy fundacji rodzinnej w zakresie przychodów i dochodów z Inwestycji kapitałowych Spółki cypryjskiej.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie motywacyjnym
Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?
W zakresie ustalenia, czy: - otrzymanie przez Fundację środków pieniężnych z tytułu obniżenia udziału kapitałowego posiadanego przez C. w G. powiązanego z obniżeniem udziału kapitałowego posiadanego przez Fundację w C. skutkować będzie powstaniem przychodu po stronie Fundacji, - dochód osiągnięty przez Fundację z tytułu obniżenia udziału kapitałowego C. w G. i następnie z tytułu obniżenia udziału kapitałowego
Uprawnienie do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów na wyodrębniony w kapitale rezerwowym fundusz utworzony na cele inwestycyjne stosownie do art. 15 ust. 1hb w zw. z art. 28j ust. 1 pkt 2-6 w zw. z art. 28k ustawy CIT z wypracowanego zysku spółki jawnej za 2021 r. oraz z wypracowanego zysku spółki komandytowej za 2022 r.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programach motywacyjnych: – brak opodatkowania PIT w momencie przyznania Jednostek PSR lub ich wykorzystania do nabycia akcji; – uzyskanie przychodu podatkowego w momencie odpłatnego zbycia akcji - w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek uczestnictwa FCPE w zamian za akcje; – dochód z tytułu odpłatnego zbycia akcji, w przypadku wcześniejszego umorzenia jednostek
Czy w związku z podjęciem nowej uchwały o podziale zysku za 2020 r., zmieniającej treść wcześniejszej uchwały Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, zgodnie z którą Wnioskodawca przeznaczy zysk za 2020 r. na wyodrębniony w kapitale rezerwowym fundusz na cele inwestycyjne, o których mowa w art. 28g ust. 1 i 2 ustawy p.d.o.p., Spółka przy spełnieniu pozostałych warunków ustawowych zachowa prawo do zaliczenia
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Nadleśnictwa poprzez zastosowanie korekty „w górę” podatku naliczonego oraz terminu dokonania korekty deklaracji podatkowej.
W „Prawie Przedsiębiorcy” nr 29 na życzenie naszych Czytelników omówiliśmy tematykę Funduszy Pomocowych Unii Europejskiej w Polsce, w szczególności formy wspierania małych i średnich przedsiębiorstw. W związku z zainwestowaniem środków Polskiego Funduszu Kapitałowego podajemy aktualne dane dotyczące działalności najnowszego funduszu EI, Polish Enterprise Fund IV, który w ciągu najbliższych 3-4 lat