Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.663.2024.5.MT
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Sprzedaż samochodu osobowego wykupionego z leasingu operacyjnego.
Skutki podatkowe sprzedaży samochodu wykorzystywanego w działalności gospodarczej opodatkowanej zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie karty podatkowej.
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny samochodu osobowego wcześniej wykorzystywanego w działalności gospodarczej.
Skutki podatkowe wykupienie pojazdu po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego z przeznaczeniem na cele osobiste, jak i ewentualnie późniejszej jego sprzedaży (po okresie co najmniej sześciu miesięcy licząc od zakończenia miesiąca, w którym nastąpi moment wykupu).
NIepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny samochodu osobowego wykupionego z leasingu.
Zastosowanie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy dla sprzedaży samochodów wykupionych z leasingu operacyjnego.
Przeznaczenie samochodu na cele prywatne w momencie jego wykupu z leasingu nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Wnioskodawca - w odniesieniu do wykupu samochodu od leasingodawcy, a następnie darowizny tego pojazdu osobowego dokonanej na rzecz żony - nie będzie działał jako podatnik podatku od towarów i usług na podstawie art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy. Powyższe czynności nie spowodują
Skutki podatkowe darowizny samochodu osobowego wykupionego z leasingu i wycofanego z działalności.
Skutki podatkowe dokonania darowizny samochodu osobowego, który był wcześniej przedmiotem leasingu oraz korekty kosztów uzyskania przychodów.
Brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży pojazdu.
Ustalenie czy darowizna Pojazdu na rzecz męża po uprzednim wykupie od leasingodawcy nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy kosztem kwalifikującym się do objęcia wsparciem WNI będzie cena netto nabycia maszyn z której Spółka korzysta w oparciu o leasing finansowy?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów, wydatków poniesionych na wykup samochodu z leasingu do majątku prywatnego w momencie sprzedaży pojazdu w ramach działalności gospodarczej.
Obowiązek wystawiania faktur korygujących w związku z cesją umowy leasingu.
Powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług w związku z darowizną samochodu osobowego.
Brak obciążenia podatkiem VAT darowizny wykupionego z leasingu operacyjnego pojazdu.
Darowizna samochodu osobowego nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT.
Wycofanie samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne, stanowić będzie czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 7 ust. 2 ustawy. Planowane przez Pana dokonanie na rzecz żony darowizny samochodu osobowego nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W związku z darowizną tego samochodu nie
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny koparki na rzecz żony po uprzednim nabyciu od leasingodawcy.
Uznanie za dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Lokomotywy na rzecz Finansującego oraz obowiązku udokumentowania fakturą; prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących opłaty i raty leasingowe oraz faktur dokumentujących sprzedaż A na rzecz Spółki po zakończeniu umowy leasingu.
Brak opodatkowania samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego na cele prywatne w przypadku jego sprzedaży po upływie 6 miesięcy.
niepodleganie opodatkowaniu darowizny pojazdu na rzecz matki Wnioskodawcy, krótko po uprzednim wykupie (mniej niż 6 miesięcy) samochodu osobowego od leasingodawcy z przeznaczeniem na prywatne cele osobiste
W zakresie skutków podatkowych cesji umowy leasingu operacyjnego.
prawa do odliczenia podatku/zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym wynikającego z faktur wystawionych przez Finansującego oraz Korzystającego I w związku z cesja umowy leasingu