Interpretacja indywidualna z dnia 23 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.731.2024.1.KF
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
Opodatkowanie odsetek (dyskonta) od obligacji.
1. Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od fundatora Wierzytelności w drodze darowizny, spowoduje powstanie dochodu, który będzie objęty zwolnieniem podmiotowym od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy otrzymanie spłaty Wierzytelności od Dłużnika, nie będzie podlegało opodatkowaniu po stronie Fundacji podatkiem dochodowym
Nabycie przez Państwa Obligacji wyemitowanych przez Emitentów Rządowych lub Emitentów Korporacyjnych, nie skutkuje powstaniem obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych, o którym mowa w art. 11o ustawy o CIT oraz złożenia informacji o cenach transferowych, o której mowa w art. 11t tej ustawy, jeżeli nabycie tych Obligacji następuje na wtórnym rynku międzybankowym od podmiotów mających
Skutki podatkowe realizacji transakcji na obligacjach.
Czy nabycie lub objęcie Obligacji oraz osiągane przez Wnioskodawcę Przychody z Obligacji (w tym z tytułu odsetek od Obligacji) będą mieściły się w ramach dozwolonej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, a w konsekwencji będą objęte zwolnieniem, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanych przychodów w zakresie fundacji rodzinnej
Ustalenie, czy są zwolnione z CIT odsetki od lokat bankowych FR, dywidendy uzyskiwane ze spółek kapitałowych, których udziałów albo akcji właścicielem jest FR, odsetki uzyskiwane przez FR z tytułu posiadania przez FR obligacji oraz wynagrodzenie z tytułu umorzenia przez FR certyfikatów inwestycyjnych FIZAN.
Dotyczy ustalenia: - czy spłata kapitału Obligacji otrzymana przez Fundację będzie stanowić dla Fundacji dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych, - czy dochody uzyskane przez Fundację tytułem spłaty części odsetek od Obligacji będą stanowić dla Fundacji dochód zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych.
Sposób opodatkowania przychodu uzyskanego z tytułu wykupu Połowy Obligacji przez emitenta.
W zakresie sposobu ustalenia przychodu Spółki w dniu wykupu obligacji, wniesionych jako wkład niepieniężny do Spółki na pokrycie kapitału zakładowego oraz na podwyższenia kapitału zapasowego.
Sposób opodatkowania odsetek od obligacji nabytych w ramach działalności gospodarczej.
Czy dochody uzyskane ze zbycia polskich obligacji skarbowych pochodzące z obrotu odbywającego się na nieregulowanym rynku pozagiełdowym spowodują powstanie po stronie Funduszu ograniczonego obowiązku podatkowego w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy o CIT?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Dotyczy obowiązków płatnika związanych z wypłatą na rzecz osób fizycznych odsetek lub dyskonta od listów zastawnych oraz obligacji.
W zakresie skutków podatkowych nierównego działu spadku.
Skutki podatkowe nabycia tytułem darowizny przez małoletniego środków pieniężnych, które matka obdarowanego zgodnie z poleceniem darczyńcy przeznaczyła na zakup obligacji.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłatą na rzecz osób fizycznych odsetek lub dyskonta od obligacji skarbowych.
W zakresie obowiązków płatnika związanych z wypłatą na rzecz osób fizycznych odsetek lub dyskonta od obligacji.
Czy przepis art. 4a pkt 10 updop należy interpretować w ten sposób, że w celu ustalenia, czy Bank posiadał w latach podatkowych 2018-2021 oraz posiada w 2022 r. i będzie posiadał w kolejnych latach podatkowych status „małego podatnika”, przy obliczaniu wysokości „przychodów ze sprzedaży” uzyskiwanych przez Bank każdorazowo w roku podatkowym poprzedzającym dany rok podatkowy należało pominąć/należy
Przychody z różnych kapitałów pieniężnych.
Skutki podatkowe nieodpłatnego nabycia obligacji, ich zbycia przed terminem wykupu oraz terminowego wykupu przez Skarb Państwa. Zastosowanie zwolnienia dochodu powstałego ze zbycia obligacji przeznaczonego na cele statutowe.
1. Czy Wnioskodawca, jako emitent papierów wartościowych dokonujący wypłaty należności z tytułów o których mowa w art. 26 ust. 2c pkt 1-2 ustawy o CIT, jest zobowiązany do przekazania Podmiotowi prowadzącemu rachunki informacji, o której mowa w art. 26 ust. 2ca ustawy o CIT, jedynie gdy łącznie wystąpi: (i) powiązanie w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT pomiędzy Wnioskodawcą a Podatnikiem
Czy Bank posiada w roku 2021 status „małego podatnika” i powinien zastosować stawkę podatku 9%? Czy Bank powinien brać pod uwagę przy wyznaczaniu statusu „małego podatnika” wartość nominalną bonów pieniężnych NBP, dyskonto, wartości obligacji?