Interpretacja indywidualna z dnia 11 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.659.2024.2.TR
Ulga na powrót (brak certyfikatu i innych dowodów).
Ulga na powrót (brak certyfikatu i innych dowodów).
Czy dochody Fundacji lokowane przez nabycie Certyfikatów, a następnie po ich wykupie przeznaczone na działalność statutową, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c w zw. z art. 17 ust. 1e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z tytułu otrzymanych dochodów z Funduszu przysługujących Fundacji na zasadach przewidzianych w Ustawie o FI oraz statucie Funduszu bez wykupywania CI, będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania? Czy uzyskanie przez
Niepodleganie opodatkowaniu otrzymania środków pieniężnych uzyskanych z tytułu sprzedaży przez Wykonawcę Białych Certyfikatów. Sposób udokumentowania ww. czynności.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą wynagrodzenia pracownikom w postaci jednostek uczestnictwa funduszu inwestycyjnego w ramach przyjętej przez Towarzystwo polityki wynagrodzeń osób, do zadań których należą czynności istotnie wpływające na profil ryzyka Towarzystwa lub zarządzanych funduszy inwestycyjnych.
Zwolnienie z opodatkowania otrzymanych przychodów w zakresie fundacji rodzinnej
Ustalenie, czy są zwolnione z CIT odsetki od lokat bankowych FR, dywidendy uzyskiwane ze spółek kapitałowych, których udziałów albo akcji właścicielem jest FR, odsetki uzyskiwane przez FR z tytułu posiadania przez FR obligacji oraz wynagrodzenie z tytułu umorzenia przez FR certyfikatów inwestycyjnych FIZAN.
Dotyczy skutków podatkowych wniesienia i darowizny składników majątkowych, w postaci certyfikatów inwestycyjnych do fundacji rodzinnej w celu pokrycia funduszu założycielskiego tej fundacji.
Wniesienie oraz darowizna składników majątkowych do fundacji rodzinnej.
Ustalenia: - czy Transfer Aktywów z FIZ do ASI dokonany na podstawie art. 32a USIR spowoduje powstanie po stronie P. przychodu do opodatkowania, a jeśli tak - w jakiej wysokości, - czy w razie gdy po dokonaniu Transferu Aktywów z FIZ do ASI dojdzie do wykupu i umorzenia wyemitowanych przez FIZ certyfikatów inwestycyjnych oraz do wypłaty uzyskanych z tego tytułu środków pieniężnych P. jako uczestnikowi
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
W zakresie ustalenia, czy w sytuacji opisanej we wniosku, gdy Spółka dochowała obowiązku należytej staranności przed dokonaniem wypłaty dywidendy, a oświadczenie WH-OSC zostało złożone po dacie dokonania wypłat, Spółka jako płatnik nie będzie miała obowiązku pobrania podatku u źródła zgodnie z art. 26 ust. 7a ustawy CIT.
Obowiązki płatnika (TFI) w związku z przyjętą polityką wynagradzania - dotyczącą osób, które pracują na podstawie: • stosunku pracy, • kontraktu menedżerskiego, umowy zlecenia lub innego stosunku prawnego o podobnym charakterze.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Obowiązki płatnika w związku z wykupem certyfikatów inwestycyjnych od Uczestnika.
Wydanie interpretacji indywidualnej w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych - jest prawidłowe.
Wnioskodawca nie będzie miał obowiązku określania kwot podatku naliczonego do odliczenia zgodnie ze „sposobem określenia proporcji”, o którym mowa w art. 86 ust. 2a ustawy w związku z otrzymanymi przychodami z IF, gdyż przychody te związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przychody nie powodują u Spółki powstania sfery działalności innej niż działalność gospodarcza. Wręcz przeciwnie - otrzymywane
Organ potwierdza stanowisko, że certyfikat rezydencji w formie elektronicznej - jeżeli w takiej formie, zgodnie z prawem danego państwa wydawany jest przez organy podatkowe & przekazany przez A.L. oraz B.L. do Wnioskodawcy w niezmienionej formie i formacie pocztą e-mail, jest dokumentem, o którym mowa w art. 4a pkt 12 w związku z art. 26 ust. 1 ustawy o CIT.