Interpretacja indywidualna z dnia 6 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.573.2024.2.JŚ
Możliwość zastosowania zwolnienia przez płatnika będącego fundacją rodzinną.
Możliwość zastosowania zwolnienia przez płatnika będącego fundacją rodzinną.
Możliwość zastosowania zwolnienia co do świadczeń wypłaconych przez fundację rodzinną.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe otrzymania od banku zasądzonej należności głównej i odsetek ustawowych za opóźnienie.
Zwolnienie z opodatkowania środków otrzymanych na podstawie ugody, z tytułu zadośćuczynienia za śmierć mamy i babci z ubezpieczenia OC sprawcy.
Możliwość zwolnienia od podatku, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 37 ustawy, usług nabywanych od Firmy niemieckiej.
Zastosowania zwolnienia dla świadczonych usług w postaci kursów szachowych.
Obowiązki płatnika w związku z wydawaniem pracownikom talonów/bonów żywnościowych na posiłki profilaktyczne.
Skutki podatkowe otrzymania dodatków relokacyjnego i mieszkaniowego.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 ustawy o VAT organizacji festiwalu literackiego oraz promocji Województwa w trakcie tego wydarzenia.
Możliwość zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 14 ustawy w związku ze świadczeniem usług wytwarzania projektów 3D odbudów protetycznych.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przekazania na rzecz wspólników spółki budynku użytkowego (hali); brak obowiązku dokonania korekty podatku od wydatków remontowo-inwestycyjnych budynku użytkowego (hali) w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników spółki ww. budynku; brak obowiązku zapłaty podatku od towarów i usług w związku z nieodpłatnym przekazaniem na rzecz wspólników
Ulga na powrót (brak certyfikatu i innych dowodów).
Obowiązek płatnika w związku ze sfinansowaniem/dofinansowaniem pracownikom, emerytom i rencistów świadczeń z ZFŚS.
Możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla czynności wystawiania Dokumentów za wynagrodzeniem.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy świadczonych przez Państwa usług w ramach Kursów.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości.
Możliwość zastosowania zwolnienia z art. 21 ust.1 pkt 157 ustawy PIT w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Korzystanie ze zwolnienia z art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług przy realizacji czynności wchodzących w skład Diagnozy Problemów Społecznych, Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych oraz Strategii Rozwoju Miast i Gmin.
Prawo do zastosowania przez Agencję celną stawki podatku od towarów i usług w wysokości 0% dla świadczonych usług obsługi celnej.
Czy sprzedaż Wierzytelności przez Spółkę na(SP) w ramach Sekurytyzacji na powinna być traktowana jako świadczenie kompleksowej usługi sekurytyzacji przez SPV podlegającej zwolnieniu z podatku VAT; czy Spółka będzie podatnikiem w odniesieniu do usługi sekurytyzacyjnej i czy będzie zobowiązana do rozpoznania tej transakcji jako importu usług dla celów podatku VAT w Polsce; czy dla Spółki podstawą opodatkowania