Czy potrzebna jest uchwała w sprawie wypłaty świadczeń dla wójta po zakończeniu kadencji
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Czy ustanowienie w formie aktu notarialnego na rzecz Spółki nieodpłatnej służebności przesyłu w celu posadowienia i utrzymywania napowietrznej linii elektroenergetycznej wraz z wszelkimi urządzeniami związanymi z jej eksploatacją oraz pozostałymi prawami wymienionymi w lit. b-d stanowi przychód Spółki na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez Uczestników programu dokumentujących przyznanie Ekwiwalentu.
Obowiązki płatnika w zakresie wypłaty ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej w myśl art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy PIT.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem pracownikom świadczeń z tytułu pracy zdalnej.
Obowiązki płatnika - ekwiwalent za pranie.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego do ekwiwalentu pieniężnego wypłaconego w związku z pracą zdalną.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą ekwiwalentu pieniężnego przeznaczonego na organizację stanowiska pracy w związku z wykonywaniem stałej pracy zdalnej przez pracowników.
W ocenie Organu związany z faktem umorzenia udziałów ekwiwalent pieniężny dla spadkobierców również nie stanowi kosztu uzyskania przychodu, ponieważ nie spełnia wymogów zawartych w art. 15 ust. 1 updop.
Czy Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód podatkowy w związku z rozpoczęciem świadczenia usług dystrybucyjnych z wykorzystaniem infrastruktury należącej do Spółki N na zasadach bezpłatnego użyczenia.
Obowiązki płatnika w związku z wykorzystaniem przez pracowników w podróży służbowej prywatnych samochodów elektrycznych oraz zastosowanie limitu wynikającego z rozporządzenia Ministra Infrastruktury.
obowiązki płatnika w związku z wypłaconym ekwiwalentem
Przychód od nabycia prawa użytkowania wieczystego
W zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłaceniem pracownikom świadczeń pieniężnych.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w dacie wypłaty corocznych wypłat ekwiwalentu barbórkowego
1. Czy przyznawane pracownikom Wnioskodawcy wykonującym pracę z domu świadczenia za zużycie prądu i Internetu oraz na doposażenie miejsca pracy zgodnego z przepisami BHP, stanowią po stronie pracowników przychód ze stosunku pracy, w tym przychód z nieodpłatnych świadczeń? 2. Jeśli odpowiedź na pytanie 1 jest twierdząca, to czy świadczenia za zużycie prądu i Internetu są objęte zwolnieniem z opodatkowania
Świadczenie pieniężne przyznane przez Wnioskodawcę w formie ryczałtu za zwiększone koszty prądu i wody oraz koszty organizacyjne, tj. koszty dostępu do Internetu, zakupu sprzętu elektronicznego (monitora), zakupu mebli (biurka i fotela) pracownikom świadczącym pracę zdalną, nie stanowią przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 w związku z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym
przeniesienie własności Nieruchomości i nakładów na Nieruchomość przez Spółkę dzieloną na rzecz Spółki B.
PROBLEM Jesteśmy agencją pracy tymczasowej. Zatrudniamy zarówno pracowników tymczasowych, jak i zleceniobiorców. Nasi zatrudnieni wysyłani są do pracy w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski. Spółka udostępnia im świadczenia w postaci zakwaterowania w lokalu mieszkalnym. Niektórzy zatrudnieni korzystają jednak z zakwaterowania we własnym zakresie (np. u rodziny), dlatego dajemy im możliwość
W zakresie ustalenia, czy ustanowienie na rzecz Spółki nieodpłatnej służebności przesyłu powoduje powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń w myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Obowiązek rozpoznania przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń w związku z udostepnieniem Spółce infrastruktury do przeprowadzenia przejazdów próbnych taboru tramwajowego.
Skutki podatkowe udostępnienia nieruchomości w celu realizacji inwestycji.
Interpretacja w zakresie braku powstania przychodu z nieodpłatnych świadczeń w przypadku ustanowienia na rzecz Wnioskodawcy nieodpłatnej służebności przesyłu oraz nabycia przez Wnioskodawcę prawa do władania Nieruchomościami obcymi w celu utrzymania i rozwoju sieci ciepłowniczych na podstawie innej nieodpłatnej umowy.